Sürekli gelen farklı farklı win10 mavi ekranları

Bu konuyu okuyanlar

KuirraSS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar öncelikle merhaba.
İtopyadan almış olduğum hazır bir sistemim var. PSU`su PB marka olduğu için 2.el bir ThermalTake 550w 80+ ürünü aldım fakat artık PSU`dan mıdır nedir bilemiyorum, Taktığım ilk günden beri mavi ekran hataları almaya başladım. sorunun PSU`dan kaynaklı olduğunu düşünmek çok güç (bence). Kasam kargodan geldiği ilk gün cam panel tarafı kırıktı fakat yaptığım donanım testleri sonucunda donanımımda hiçbir sorun yoktu. Win10 pro orijinal kullanmaktayım ve tüm aygıtların sürücüleri manuel olarak yapıldı asla bir uygulama ile sürücü güncellemesi yapmadım.
Aldığım mavi ekranlar;
MEMORY_MANAGEMENT
SYSTEM_THREAD_EXCEPTİON_NOT_HANDLED
CRITICAL_PROCESS_DIED
IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION
VIDEO_TDR_TIMEOUT_DETECTED
Wise Care 365 temizleme aracı ile kayıt defteri temizliği yaptığım zaman 2. ve 3. ve 4. mavi ekran hatasını almamaya başladım ve her gün olmak yerine 2 3 günde bir mavi ekran hatası almaya başladım. Ne zaman biri çözüldü desem diğeri patlak veriyor sonu gelmiyor bu hataların.

SİSTEM ÖZELLİKLERİM
MSI Ventus XS OC 1660s
R3 3100 Stok fan
GSKİLL Ripjavs 3200mhz CL16 (bu gün dual ram için ikinci ram geliyor.)
MSI B450M-A PRO MAX 4133mhz
KIOXIA 480gb SATA SSD
550w 80+ TT PSU

Kırrık67

Profesör
Reaksiyon puanı
948
psudan olabilir.hep psunun bağlandığı parçalardan dolayı hata vermiş.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,950
Memtest86'dan RAM testi yapın. Eğer sorun yok ise, @Kırrık67 nin dediği olmalı.

KuirraSS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
memtest 86 yaptım saate tam bakmadım ama 3 4 saat kadar sürdü ve bir sorun bulmadı... Sanırım psudan kaynaklı bir sorun o zaman. Peki psu ne gibi bir sorun çıkarmış olabilir?

Kırrık67

Profesör
Reaksiyon puanı
948
memtest 86 yaptım saate tam bakmadım ama 3 4 saat kadar sürdü ve bir sorun bulmadı... Sanırım psudan kaynaklı bir sorun o zaman. Peki psu ne gibi bir sorun çıkarmış olabilir?
ikinci el olduğu ve bizim şu an psu ya bakma şansımız yok fakat buradan şunu söyleyebilirim;
belki sen bir kabloyu takayı unutmuş olabilirsin.
+80 sertifikası var bozulmuş olma ihtimali de zor ama olabilir.