Parmak izi ekran içinde olan telefonlar

Bu konuyu okuyanlar

SercanBaydar09

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. S10 plus telefona sahibim. Ekran koruyucu bulma konusunda zorluk yaşıyorum. Diğer bu tarzda telefonlar içinde aynı sorunu yaşayan huawei,xiaomi telefon kullanan arkadaşlar var. Sizin çözümünüz ne oldu? Tempered glass alıp ortasında delik olanlar hiç hoş durmuyor, ekranda parmak izi tarafı boş olmayanlar tempered glass' larda parmak izi okuma konusunda sıkıntı yaşıyormuş genelde. Bende şu an spigen kılıf ve lensun ekran koruyucu var fakat ekran düştüğünde riskli durumda diye düşünüyorum, cam ekran koruyucu olmadığı için. Diğer Huawei , Xiaomi ' lerde de durum ne bu konuda. Çok sıkıcı hal almaya başladı ayrıca bir de edge olma sıkıntısı var koruyucularda. Teşekkür ederim şimdiden.

iMaKaNDi

Doçent
Reaksiyon puanı
251
Cam değildi, Nano jelatinler var onlardan takmanı tavsiye ederim. Bu jelatinlerdende güzel olanlar var. Araştırmakta fayda var

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Merhaba arkadaşlar. S10 plus telefona sahibim. Ekran koruyucu bulma konusunda zorluk yaşıyorum. Diğer bu tarzda telefonlar içinde aynı sorunu yaşayan huawei,xiaomi telefon kullanan arkadaşlar var. Sizin çözümünüz ne oldu? Tempered glass alıp ortasında delik olanlar hiç hoş durmuyor, ekranda parmak izi tarafı boş olmayanlar tempered glass' larda parmak izi okuma konusunda sıkıntı yaşıyormuş genelde. Bende şu an spigen kılıf ve lensun ekran koruyucu var fakat ekran düştüğünde riskli durumda diye düşünüyorum, cam ekran koruyucu olmadığı için. Diğer Huawei , Xiaomi ' lerde de durum ne bu konuda. Çok sıkıcı hal almaya başladı ayrıca bir de edge olma sıkıntısı var koruyucularda. Teşekkür ederim şimdiden.
Ayarlardan ekran - dokunma hassasiyetini açmakta işe yarayabilir

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Firmayla alakası yok aslında kullanılan teknolojiyle ilgili bir durum bu. Samsung S ve Note serisinde ultrasonik bir parmak izi okuyucusu kullanıyor. O yüzden ses dalgaları camı kıramıyor. Ama optik kullanılsaydı böyle bir durum söz konusu olmazdı. O yüzden onlar yaşamaz.

SercanBaydar09

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Firmayla alakası yok aslında kullanılan teknolojiyle ilgili bir durum bu. Samsung S ve Note serisinde ultrasonik bir parmak izi okuyucusu kullanıyor. O yüzden ses dalgaları camı kıramıyor. Ama optik kullanılsaydı böyle bir durum söz konusu olmazdı. O yüzden onlar yaşamaz.
Yani bu olayın bu kadar ayyuka çıkmamasının sebebi bu o zaman. Bende diyorum bir çok marka son 2 seneki telefon modellerinde bu tarz parmak izi okuyucu çıkarttı huawei,xiaomi kullananlar hiç mi yaşamıyor diye merak ediyordum. Forumlarda net bir bilgide bulamıyorum ekran koruyucusu ile ilgili konuda, herkes deneme yanılma yapıyor. Bilgi için teşekkürler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cam değildi, Nano jelatinler var onlardan takmanı tavsiye ederim. Bu jelatinlerdende güzel olanlar var. Araştırmakta fayda var
Nano' da net bir şekilde samsung ' un orjinal yada spigen in çıkarttığı bir şey yok ki emin olamıyoruz. Yrtdışında iyi markalarda yotube' da bakıyorum türkiye' de satılmıyor maalesef. Lensun' dan aldım geçen nano diyor ama yani insan tam bir şekilde güvenemiyor tabi. Böyle youtube kanallarında bağımsız bir şekilde ekran koruyucularını inceleyen öneren hiç bir video yok.Bence bunun videosunu çekseler acayip izlenir. Edge ekran ve parmak izi için önerilen koruyucular, nano koruyucu modeller vb. bir video ve bilgi eksikliği var maalesef. Ayrıca önerin varsa alabilirim :))

Son düzenleme:

grand_master

Müdavim
Reaksiyon puanı
707
Bu gömülü park izi çok sıkıntılı

:(