Volkan Manav'ın "Neden İPhone 12 alınmaz?" yorumu hakkında düşüncelerim

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
6,381

Bu adam 7000 TL Oppo Reno 4 Pro'da olan SD 720G'ye aslında kötü değil diyen bir adam. Onu bir söyleyeyim konuya başlamadan önce.

Kesinlikle katılmadığım ve saçma bir cümle. İPhone 12 mini bile inanılmaz şeyler sunuyor kullanıcıya. 3 yönlü direk sensörden sabitleme yapan bir imaj sabitleyici, 4K 60 kare HDR videoyu tüm lenslerde çalıştırabilmesi, ekranı, teknolojisi, 5nm üretim sürecine sahip artırılmış gerçeklik destekleyen işlemcisi rakiplerine göre olan fiyatı gibi şeyler ile İPhone 12 mini, yani serinin en düşük modeli bile gayet bir çok konuda fark atacak iken bu cümle bence bir saçmalık.

"2020 bitiyor 2021 yılında Apple'ın hala çentikli telefonla yola devam ettiğini görüyoruz"

Adam çentik koyup içine sadece bir tanecik küçücük lenscik koyan, o çok övdüğü Oppo'yu unutmuş. O çentik gerçekten eski ama içi boş değil en azından. İçinde 4K 60 kare çekebilen bir kamera modülü var. İçinde Dünya'nın en güvenli yüz tarama sistemi var. Bir de gözlük ve maske varken açılmıyor demiş. Rakiplerinin hepsinde gözlük ve maske varken çok güvenilir ve satbil olan yüz tanıma sistemleri kullanılıyor zaten.

Ayrıca tüm insanlar olduğu zaman zaten olmasa keşke dediği adaptör kutu içinden çıkmadığı için baya bir öfkeli. Almak zorunda olmadıklarını hatırlatmak gerek.

"Apple'ın pil tarafında bizi çok büyük bir hayal kırıklığına uğrattığını görüyoruz"
"Telefonlara bakıyoruz 230 gram, 230 gram telefon mu olur? Oppo Reno 4 Pro 160 gram ve daha hafif olmasına rağmen daha fazla pil sunuyor"
"Oppo Reno 4 Pro'dan nerdeyse %50 daha ağır bir telefondan bahsediyoruz ama pil 4000 bile değil"

11 Pro Max'de 4000 değildi ama rakiplerinden iyi batarya performansı veriyordu. O çok övdüğü Oppo Reno 4 Pro 7000 TL olmasına rağmen içinde 720G var ve adam hala farkında değil galiba.

Adamın tek haklı olduğu nokta video sonunda bahsettiği hızlı şarj olayı.

@Sıradan Kullanıcı
@grbzz

Batuhan Turan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
sana katılıyorum özellikle oppo konusunda hep markayı övüyor sanki hiç bir eksisi yokmuş gibi kim 7000 tlye sd7120 işlemcili telefon alırki bu seferki oppo reno 4 pro fazla iyi değil bence zaten oppo reno 3 pro daha iyi hala bence

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Herkes ekmeğinin peşinde reklam almış ve övüyor sadece Oppo olsa iyi.. Daha önceden MIUI 12 videosunda kendisiyle tartışmıştım. Canlı duvar kağıdı ve gereksiz animasyonlar fazla pil tüketir dedim ve ısrarla kabul etmedi. Türk teknoloji sitelerinin çoğu böyle zaten nereden reklam geliyorsa onu över ve diğerlerini yerin dibine sokar.

Bu şarj aletçileri birkaç yıl sonra görmek lazım :)

Yıldırım E.

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,681

Bu adam 7000 TL Oppo Reno 4 Pro'da olan SD 720G'ye aslında kötü değil diyen bir adam. Onu bir söyleyeyim konuya başlamadan önce.

Kesinlikle katılmadığım ve saçma bir cümle. İPhone 12 mini bile inanılmaz şeyler sunuyor kullanıcıya. 3 yönlü direk sensörden sabitleme yapan bir imaj sabitleyici, 4K 60 kare HDR videoyu tüm lenslerde çalıştırabilmesi, ekranı, teknolojisi, 5nm üretim sürecine sahip artırılmış gerçeklik destekleyen işlemcisi rakiplerine göre olan fiyatı gibi şeyler ile İPhone 12 mini, yani serinin en düşük modeli bile gayet bir çok konuda fark atacak iken bu cümle bence bir saçmalık.

"2020 bitiyor 2021 yılında Apple'ın hala çentikli telefonla yola devam ettiğini görüyoruz"

Adam çentik koyup içine sadece bir tanecik küçücük lenscik koyan, o çok övdüğü Oppo'yu unutmuş. O çentik gerçekten eski ama içi boş değil en azından. İçinde 4K 60 kare çekebilen bir kamera modülü var. İçinde Dünya'nın en güvenli yüz tarama sistemi var. Bir de gözlük ve maske varken açılmıyor demiş. Rakiplerinin hepsinde gözlük ve maske varken çok güvenilir ve satbil olan yüz tanıma sistemleri kullanılıyor zaten.

Ayrıca tüm insanlar olduğu zaman zaten olmasa keşke dediği adaptör kutu içinden çıkmadığı için baya bir öfkeli. Almak zorunda olmadıklarını hatırlatmak gerek.

"Apple'ın pil tarafında bizi çok büyük bir hayal kırıklığına uğrattığını görüyoruz"
"Telefonlara bakıyoruz 230 gram, 230 gram telefon mu olur? Oppo Reno 4 Pro 160 gram ve daha hafif olmasına rağmen daha fazla pil sunuyor"
"Oppo Reno 4 Pro'dan nerdeyse %50 daha ağır bir telefondan bahsediyoruz ama pil 4000 bile değil"

11 Pro Max'de 4000 değildi ama rakiplerinden iyi batarya performansı veriyordu. O çok övdüğü Oppo Reno 4 Pro 7000 TL olmasına rağmen içinde 720G var ve adam hala farkında değil galiba.

Adamın tek haklı olduğu nokta video sonunda bahsettiği hızlı şarj olayı.

@Sıradan Kullanıcı
@grbzz
OPPO adam diyorum ben buna bu adama hiç bakmana gerek yok reklam alıyor övüp övüp duruyor sdnye laf ettiği bile olmuştu bunun.

Reaksiyon puanı
6,381
Herkes ekmeğinin peşinde reklam almış ve övüyor sadece Oppo olsa iyi.. Daha önceden MIUI 12 videosunda kendisiyle tartışmıştım. Canlı duvar kağıdı ve gereksiz animasyonlar fazla pil tüketir dedim ve ısrarla kabul etmedi. Türk teknoloji sitelerinin çoğu böyle zaten nereden reklam geliyorsa onu över ve diğerlerini yerin dibine sokar.

Sonra biz neden izlenmiyoruz diye video yaparlar ?

Reaksiyon puanı
8,011
İşte bu yüzden iPhonedo ve SDN izliyorum Apple ürünü hakkında bilgi edinmek istediğimde. Videoyu gördüm ama izlememiştim eğer dediğin gibiyse videoyu Oppo mu çektirdi acaba dedirtti.

iPhone 12 her yönüyle iyi demiyorum evet eksileri var , bunu bilerek bırakıyorlar seneye onu yapıp bakın sizi dinledik bunu alın diyip başka eksi bırakacaklar maalesef. Kutu içeriği de evet kaldırılmasına bende üzüldüm saçma bir hareket oldu fakat başta Xiaomi ve Oppo'nun bunu ilerleyen yıllarda yapacağına eminim.

Güzel yazın ve etiketin için teşekkür ederim.

Reaksiyon puanı
6,381
Faruk beyciğim de bazen Apple aşkını tutamıyor ama yine de eleştirisini yapıyor :)
Aman o kadarda olsun. SDN gibi çok resmi ve profesyonel gibi bir kurum bile MTK HelioP95'li Oppo cihazları överken azıcık ucundan kaçırması bence bir şey değil.

Reaksiyon puanı
6,381
Kesinlikle, diğer çinli üreticilerin önce kulaklığı sonra adaptörü kaldırıp bir de üstüne fiyat farkı koymasını izleyecekler.

Apple en azından hem fiyatı aynı tutuyor, hem mikro dalga boyutunda 5G desteği koyuyor, hem de kulaklık ve adaptör ile rakibinin kulaklıksız versiyonundan 60 dolar daha ucuz oluyor.

Ve bunu sadece İPhonedo söyleyebildi şu ana kadar. "Profesyonel duayenlerimizin" bir gıkı çıkmadı şu ana kadar.

Reaksiyon puanı
8,011
Oppo'dan tiksindim yemin ederim içerik üreticileri yüzünden. Abi tamam F/P üretmiş olabilirsin de bizene biz senin TV'de Bilgisayarda , telefonda reklamını izlemek zorunda mıyız sal bizi ya.

TV8 açıyorsun hop Oppo
Youtube'dan video açıyorsun hop Oppo reklamı
Reklam engelleyici açıp teknoloji kanalına giriyorsun hop Oppo
Telefon hakkında konuştuktan sonra internet tarayıcılarına giriyorsun hop Oppo

Yeter abi bundan sonra Oppo önereceksem de önermem kimseye bu ne böyle ya. Mobile Legend reklamları geri gelsin biz bunu beklemiyorduk

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
Ersin ve saçları, enginar... o kanalın topu cins.

Ersin'in sesi çok tiz ve tahammül edemiyorum. Misafir olan videolarda yanındaki adamı susturup, adamın anlattığı şeyi bide kendi anlatıyor. Komedi. Kerem yine iyi o kanalda. Açıkçası zaten o kanalın amacını çözemiyorum ben :D

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
İşte bu yüzden iPhonedo ve SDN izliyorum Apple ürünü hakkında bilgi edinmek istediğimde. Videoyu gördüm ama izlememiştim eğer dediğin gibiyse videoyu Oppo mu çektirdi acaba dedirtti.

iPhone 12 her yönüyle iyi demiyorum evet eksileri var , bunu bilerek bırakıyorlar seneye onu yapıp bakın sizi dinledik bunu alın diyip başka eksi bırakacaklar maalesef. Kutu içeriği de evet kaldırılmasına bende üzüldüm saçma bir hareket oldu fakat başta Xiaomi ve Oppo'nun bunu ilerleyen yıllarda yapacağına eminim.

Güzel yazın ve etiketin için teşekkür ederim.
iPhone 12 ailesi genel olarak başarılı.Volkan manavın yaptığı eleştirilerde bir tek kutudan şarj aleti ve kulaklık çıkmamasını haklı buluyorum.Onun dışında yapılan eleştiriler bence doğru değil.Diyor ki Android tarafında 90 Hz ,120 Hz var Apple hala 60 Hz.120 Hz güzel bir teknoloji özellikle akıcılık konusunda ama aşırı pil tüketimi ve ısınma gibi olumsuzlukları beraberinde getiren bir teknoloji.Samsung S20 lerin hepsinde 120 Hz kullandı ama 120 Hz pil tüketimi ve ısınma konusunda Samsungu sıkıntıya soktu.Apple 120 Hz ı A14 bionic işlemciye rağmen koymadıysa demekki 120hz 12 ailesinde henüz istenilen seviyede değil.Apple ı kutu içeriği dışında bu cihazlardaki her noktada takdir ediyorum.

Reaksiyon puanı
6,381
Peki apple kötülerken masadaki apple üründen bilgi alması
Apple kullanabilir bu bir sorun değil, ama İPhone 12 serisini saçma sapan bir şekilde eleştirmesi ve apa açık Oppo fanboyu olması bir sorun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

iPhone 12 ailesi genel olarak başarılı.Volkan manavın yaptığı eleştirilerde bir tek kutudan şarj aleti ve kulaklık çıkmamasını haklı buluyorum.Onun dışında yapılan eleştiriler bence doğru değil.Diyor ki Android tarafında 90 Hz ,120 Hz var Apple hala 60 Hz.120 Hz güzel bir teknoloji özellikle akıcılık konusunda ama aşırı pil tüketimi ve ısınma gibi olumsuzlukları beraberinde getiren bir teknoloji.Samsung S20 lerin hepsinde 120 Hz kullandı ama 120 Hz pil tüketimi ve ısınma konusunda Samsungu sıkıntıya soktu.Apple 120 Hz ı A14 bionic işlemciye rağmen koymadıysa demekki 120hz 12 ailesinde henüz istenilen seviyede değil.Apple ı kutu içeriği dışında bu cihazlardaki her noktada takdir ediyorum.
Bakın, 256 GB 12 Pro Max'in yanına toplam 40 dolar kulaklık ve adaptör aldığınızda, 1300 dolarlık kutusundan kulaklık çıkmayan Note 20 Ultra'dan kulaklık ve adaptör ile tam 60 dolar daha ucuza geliyor.

Kulaklığın adaptörü ile hadi fark 50 dolar olsun. Çok çok daha iyi bir telefon kulaklık ve adaptör ve kulaklık adaptörü ile 50 dolar daha ucuz oluyorsa ben bu kutu içeriği konusunu boşu boşuna eleştirmem.

İnsanlar zaten kutudan çıkan adaptöre keşke çıkmasa demiyor muydu, diyordu.

Son düzenleme:

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Apple kullanabilir bu bir sorun değil, ama İPhone 12 serisini saçma sapan bir şekilde eleştirmesi ve apa açık Oppo fanboyu olması bir sorun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bakın, 256 GB 12 Pro Max'in yanına toplam 40 dolar kulaklık ve adaptör aldığınızda, 1300 dolarlık kutusundan kulaklık çıkmayan Note 20 Ultra'dan kulaklık ve adaptör ile tam 60 dolar daha ucuza geliyor.

Kulaklığın adaptörü ile hadi fark 50 dolar olsun. Çok çok daha iyi bir telefon kulaklık ve adaptör ve kulaklık adaptörü ile 50 dolar daha ucuz oluyorsa ben bu kutu içeriği konusunu boşu boşuna eleştirmem.

İnsanlar zaten kutudan çıkan adaptöre keşke çıkmasa demiyor muydu, diyordu.
Maliyet konusunda kabul kutudan kulaklık ve şarj cihazı çıkan Note 20 ultra daha maliyetli.Öyle bile olsa bu kadar pahalı satılan cihazda kutu içeriğinin iyi olmasını insanlar bekliyor.En azından şunu beklerdim: Kutuya kulaklığı koyma.Kulaklık çok önemli değil ama şarj cihazı bence olmalıydı.(Benim düşüncem aksi düşünceye de saygı duyuyorum)

egee358

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Evet ya bir ara s20+ denemiştim 120hz ayarını açtım bak efsane kayıyor ana ekranda bak ne kadar akıcı bak çok akıcı ana ekranda kaydırırken ama uygulamalara hop hop bi giriyosun zınk 120hz olan ekran 50fpsi görüyor niye 120hz koydun o zaman kardeşim sabit 120fps yokken?Apple da bu yüzden 120hz koymadı bence haklısın.Piyasadaki en iyi 120hz ekran da ipad prolarda bence ötesi yok bunun.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
1 Volkan MANAV kimdir ?
2 Ne iş yapar ?

Eline cihaz geçen kanal açıyor diyordum, şimdilerde elinde cihaz olmadan yorum yapan kanallar türedi. Sonuçta bedava kanal açmak değil mi ?

Adam 3 dakika boyunca övdü. Yahu videonun başlığıyla ilk 3 dakka ters düşüyor ama devam dedim. Sonra açtım baktım HDR nedir dedi? Abi teknoloji kanalın var HDR araştırıyorsun, bilgin yok.

Başkada birşey demiyorum. 3 dakika videoya 1 dakika da bu yazıya ayırdım yeterli bir zaman kaybıydı.

Reaksiyon puanı
6,381
1 Volkan MANAV kimdir ?
2 Ne iş yapar ?

Eline cihaz geçen kanal açıyor diyordum, şimdilerde elinde cihaz olmadan yorum yapan kanallar türedi. Sonuçta bedava kanal açmak değil mi ?

Adam 3 dakika boyunca övdü. Yahu videonun başlığıyla ilk 3 dakka ters düşüyor ama devam dedim. Sonra açtım baktım HDR nedir dedi? Abi teknoloji kanalın var HDR araştırıyorsun, bilgin yok.

Başkada birşey demiyorum. 3 dakika videoya 1 dakika da bu yazıya ayırdım yeterli bir zaman kaybıydı.
Bu videodan sonra ben de İPhonedo'dan gidip Xr, 11 Pro Max ve 11 incelemesi izledim. Videoyu izlerken editör nedir, teknoloji duayeni nedir, eleştiri nedir unuttum çünkü.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
:) Bir iphonedo olmak kolay değil. Burada çok konuşmayalım nolur nolmaz.
Onun kadar övünmese de, üstüne çok düşmese de Faruk bey abiden sonra en sevdiğim Burak ŞOLT.

Faruk abi ne inkiliççe mesajlara cevap veriyor ne de türkçe. Sebeple Burak ŞOLT daha samimi.