Kodlamaya nereden başlayabilirim?

Bu konuyu okuyanlar

Windows Server 7

6801.winmain_win7m3
Reaksiyon puanı
565
Benim kodlamaya karşı bir ilgim var. Kodlama ile bir program yapmak istiyorum. Fakat kodlama bilmediğimden dolayı öncelikle kodlamayı öğrenmem gerektiğini biliyorum. Sizce nasıl öğrenebilirim?

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
YouTube veya herhangi video lu egitim veren yerden uzak dur seni yavaşlatır bir dil bul bulamazsan bura var sonuna kadar git öğrenirken Google a mesela c# veya Python PDF yaz Windows ise c# *nix ise pyhton

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Yenilerin python ile başlamalarını tavsiye ediyorum. Python çok kolay bir dil olduğundan öğrenme şevkleri kırılmadan algoritma mantığı ve gerçek bir proje yaparken oluşacak zorlukları yönetme becerisi (değişken isimlendirmesinden tutun, veri ve sınıf hiyerarşisi kurmaya kadar birçok şey) daha erken geliştirmelerini sağlıyor.

Yağız Kaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Benim kodlamaya karşı bir ilgim var. Kodlama ile bir program yapmak istiyorum. Fakat kodlama bilmediğimden dolayı öncelikle kodlamayı öğrenmem gerektiğini biliyorum. Sizce nasıl öğrenebilirim?İlk önc
İlk önce algoritma öğrenmen lazım fakat çok iyi öğren sonrasın hedefine göre programlama dilini seç ve başla.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Kod yazmadan algoritma nasıl öğrenilir?