SE 2020 vs Galaxy Note 10 Lite

Bu konuyu okuyanlar

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Arkadaşlar şöyle bir şey varmış: Pandemi sürecinde telefon alanlardan bazıları taksitlerini ödeyememiş ve bunları kutulu garantili olarak satması için telefoncuya vermişler. Jelatinlimi bilmiyorum.
İphone SE 2020 2 aylık ve 4500 tl ymiş. Sıfırı zaten 4800.
Samsung note 10 lite da 3 aylık ve 4300 tl.
Realme 6 Pro alacaktım ama bunlar daha avantajlı gibi geldi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Yasiin @grbzz @alpotter @Erenist2020

Son düzenleme:

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Açıkçası batarya düşündürüyor. Günü çıkarabilir mi?

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
İkisi arasından se2 ama batarya öncelik ise önermem. Ayrıca iki cihaz da ikinci el ve sıfırlarıyla çok yakın fiyatta.
Yani bu fiyatlarda tam bir öneri veremiyorum malesef.
Daha düşük bütçelerde realme 6 pro almanız mantıklı olacaktır.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
İkisi arasından se2 ama batarya öncelik ise önermem. Ayrıca iki cihaz da ikinci el ve sıfırlarıyla çok yakın fiyatta.
Hocam önermeniz lazım. Size güveniyorum görüşünüz önemli.

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Cihazda ne aradığın ve ne kadar kullandığın önemli. Ayrıca çabuk olmalısın eski stoktaki ürünler biterse yeni SE modellerinde kutu içeriği boş gelecek bak(sıfır alırsan) :)

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Arkadaşlar şöyle bir şey varmış: Pandemi sürecinde telefon alanlardan bazıları taksitlerini ödeyememiş ve bunları kutulu garantili olarak satması için telefoncuya vermişler. Jelatinlimi bilmiyorum.
Samsung note 10 lite da 3 aylık v 4300tl ymiş.
Gideceğim okulda çoğu kişide iPhone 10,11 var. Sizce bunlardan hangisini almalıyım?

Se 2020 al keyfine bak.A13 bionic işlemci ve Apple'ın kaliteli yazılımı ile uzun süre kafan rahat kullanırsın.

Normal kullanımda günü çıkartıyor.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Günü çıkaracak iyi performans istiyorum. SE yi eledim. Galaxy Note 10 lite ve Realme 6 prodan hangisi uygundur hocam?
Galaxy note 10 lite exynos işlemcili. Sizce uzun kullanımda etkisi ne olur.

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Eğer oyun bağımlısıysan iPhone şarj bakımından günü götürmüyor.Ama eğer sosyal medya kullanıcısıysan video izliyorsan kullanımına göre günü götürebilir ama şunu da ifade edeyim sürekli telefon başındaysan götürmez. ekran süresi 4 ile 6 saat arasında değişebiliyor.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Se nin gün sonuna kadar dayanıp dayanamyacağını bilemiyorum.

Eğer oyun bağımlısıysan iPhone şarj bakımından günü götürmüyor.Ama eğer sosyal medya kullanıcısıysan video izliyorsan kullanımına göre günü götürebilir ama şunu da ifade edeyim sürekli telefon başındaysan götürmez. ekran süresi 4 ile 6 saat arasında değişebiliyor.
Sürekli telefon başında değilim. Oyun bağımlısı da değilim.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Günü çıkaracak iyi performans istiyorum. SE yi eledim. Galaxy Note 10 lite ve Realme 6 prodan hangisi uygundur hocam?

Note 10 lite içindeki exynos işlemci ile 3-3,5 yıl götürür.Exynos 9810 kas gücü olarak 9820-9825-990 gibi Exynosların gerisinde olsada bunlara göre daha sorunsuz bir işlemci.Eğer video dan beklentin fazla ise ve 9810 un batarya yönetiminin iyi olmaması sorun değilse Note 10 lite,Benim için batarya performansı çok önemli Exynosun batarya saçmalığı ile uğraşamam diyorsan Realme 6 Pro al geç.Senin yerinde olsam ikisi arasında Realme 6 Pro alırdım.Tabiki tercih senin.İyi forumlar.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Note 10 lite içindeki exynos işlemci ile 3-3,5 yıl götürür.Exynos 9810 kas gücü olarak 9820-9825-990 gibi Exynosların gerisinde olsada bunlara göre daha sorunsuz bir işlemci.Eğer video dan beklentin fazla ise ve 9810 un batarya yönetiminin iyi olmaması sorun değilse Note 10 lite,Benim için batarya performansı çok önemli Exynosun batarya saçmalığı ile uğraşamam diyorsan Realme 6 Pro al geç.Senin yerinde olsam ikisi arasında Realme 6 Pro alırdım.Tabiki tercih senin.İyi forumlar.
Yani işlemci olarak sd720g mi exynos 9810 mu daha iyi hocam? Batarya öyle aman aman önemli değil günü çıkarması yeterli.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299

Yani işlemci olarak sd720g mi exynos 9810 mu daha iyi hocam? Batarya öyle aman aman önemli değil günü çıkarması yeterli.
9810 daha güçlü bir işlemci ama verimlilik tarafı sıkıntı.Beklemede Note 10 lite Realme 6 Pro ya göre işlemciden dolayı daha fazla pil tüketecektir.Günü çıkartır mı? çıkartır ama cihazın kullanılmadığında gereğinden fazla pil tüketmesi keyfini kaçırabilir.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Evet doğru. Boyutu M51 ile aynı heralde Samsung Note 10 Lite'ın?

fuatm

Asistan
Reaksiyon puanı
86
çok açık ara se2 pil konusunda aman aman kötü değil işlemci ile o sorunu dengeliyor apple , kullanan arkadaşlarımın hepsi fazlası ile memnun.

AZEREVAN

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
8
exyons işlemçide iyi samsung bu işlemçini özelleştirmiş

ozciceky

Profesör
Reaksiyon puanı
2,747
Samsung note 10 lite da 3 aylık v 4300tl ymiş.
Gideceğim okulda çoğu kişide iPhone 10,11 var. Sizce bunlardan hangisini almalıyım?

Gideceğim okulda çoğu kişide iPhone 10,11 var. demişsiniz. Bu telefon seçiminizde bir kriter olmamalı. telefon sadece bir araç. ne en iyi telefonu kullanmanız gerçek manada sizi daha havalı yapar ne de vasat bir telefon kullanmanız sizi ezik yapar. :)

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Gideceğim okulda çoğu kişide iPhone 10,11 var. demişsiniz. Bu telefon seçiminizde bir kriter olmamalı. telefon sadece bir araç. ne en iyi telefonu kullanmanız gerçek manada sizi daha havalı yapar ne de vasat bir telefon kullanmanız sizi ezik yapar. :)
Bence yaPar.

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115

İkisi arasında öyle fazla bir performans farkı yok ancak realme 6 pro verimlilikte daha başarılı. Hem realme kullanıcı kulübündeki hem de deneyimlerimi paylaştığım konulardan görebileceğiniz gibi, bataryadan çok memnunum.
800 TL de fiyat farkı var sanırım.
Ben olsam, samsung note 10 lite'a bütçem yetse bile realme 6 pro tercih ederdim.
Not: Note 10 Lite'ın işlemcisi de bayağı eski bu arada.

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Eğer iPhone kategorisine bir göz atarsanız pil performansıyla ilgili çeşitli paylaşımlar yapıldı.
Ama kullananlar da günü çıkartır diyor ki çıkarır da. Şahsen SE varken ne Realme 6 Pro'ya bakarım ne de Mi Note 10 Lite'a. Biri orta segment biri 3 senelik işlemcili. Uzun vadede üzerler.

@Sıradan Kullanıcı (etiketlerim gına getirdi ama yapacak bir şey yok ?)

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
İkisi arasında öyle fazla bir performans farkı yok ancak realme 6 pro verimlilikte daha başarılı. Hem realme kullanıcı kulübündeki hem de deneyimlerimi paylaştığım konulardan görebileceğiniz gibi, bataryadan çok memnunum.
800 TL de fiyat farkı var sanırım.
Ben olsam, samsung note 10 lite'a bütçem yetse bile realme 6 pro tercih ederdim.
Samsung büyükmüş de. Bataryaları aynı zaten. Tek fark işlemci gibi. Snapdragon olması daha iyi benim için. Aklım SE de kaldı.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Batarya önemli olduğunu dile getirmişsiniz, ondan dolayı note 10 lite, Her ne kadar biraz sıkıntılı bir işlemci olsada o fiyatlara çıkmış iken realme 6 pro ips lcd ekrana karşı değişmeyip Amoled ekranlı olan Note 10 lite tercihim olurdu. Pil konusunda pek fazla üzecepini düşünmüyorum.

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Samsung büyükmüş de. Bataryaları aynı zaten. Tek fark işlemci gibi. Snapdragon olması daha iyi benim için. Aklım SE de kaldı.
Se2 hem işlemcisi hem de kamerasıyla bir amiral gemisi. Ama özellikle batarya önceliğinizse önermem. Yine de kullanıcıların ekran sürelerini almanız faydalı olur.

Reaksiyon puanı
8,023
Bataryası günü oyun oyanamazsan rahatlıkla çıkartıyor. Kullanmayanların yalan yanlış yorumlarına aldırış etmemenizi öneririm. Forumda iPhone konusunda grafikli konular da paylaşıldı bakabilirsiniz.

Performans olarakta şu an satışta olan cihazlar arasında en hızlı cihazlardan bir tanesi SE. Çünkü kullandığı çip çok güçlü. Verimlilik anlamında da gayet başarılı bir çip. Ben olsam SE alır arkama uzun süre bakmazdım. Hem amiral gemisi kullanacaksın , hem Apple Destek'den premium hizmet alıcaksın hemde yıllarca performansından ödün vermeden kullanacaksın.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Bataryası günü oyun oyanamazsan rahatlıkla çıkartıyor. Kullanmayanların yalan yanlış yorumlarına aldırış etmemenizi öneririm. Forumda iPhone konusunda grafikli konular da paylaşıldı bakabilirsiniz.
Konuları bulamadım link varsa bırakabilir misiniz?
Batarya önemli olduğunu dile getirmişsiniz, ondan dolayı note 10 lite, Her ne kadar biraz sıkıntılı bir işlemci olsada o fiyatlara çıkmış iken realme 6 pro ips lcd ekrana karşı değişmeyip Amoled ekranlı olan Note 10 lite tercihim olurdu. Pil konusunda pek fazla üzecepini düşünmüyorum.
Çok oyun oynayan biri değil günü çıkartıyorsa yeter gibi.
Se2 hem işlemcisi hem de kamerasıyla bir amiral gemisi. Ama özellikle batarya önceliğinizse önermem. Yine de kullanıcıların ekran sürelerini almanız faydalı olur.
Batarya önceliğim değil ama gün içinde 2 kez şarj etmek de istemem.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Konuları bulamadım link varsa bırakabilir misiniz?

Çok oyun oynayan biri değil günü çıkartıyorsa yeter gibi.

Batarya önceliğim değil ama gün içinde 2 kez şarj etmek de istemem.
Gün içinde mutlaka şarja takma gereksinimi duyacaksınız eğer şarj ederim yada powerbank ile gezerim diyorsanız se 2020 onun haricinde note 10 lite.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Gün içinde mutlaka şarja takma gereksinimi duyacaksınız eğer şarj ederim yada powerbank ile gezerim diyorsanız se 2020 onun haricinde note 10 lite.
Şöyle; Mesela sabah %100 olsa şarjı. Gün içinde 2-3 saat whatsappa baksam. 1-2 saat de oyun oynasam. 1 saat de sosyal medyaya baksam şarjı akşama kadar yeter mi? Toplam 4-5 saat gibi oluyor toplamda.
Stereo hoparlör ve suya dayanıklılığı varmış. Hoparlörü biliyordum ama İPX6 i yeni gördüm.

Son mesajlar