Damak tadı enfes lezzetler

Murataltug

Dekan
Reaksiyon puanı
3,096
@Uchiha Sasuke KOŞ CAN KOŞŞ

Pişmaniye gibi duruyor
Bazen pişmayenin içinden lokum çıkabilir hurmanın içinden fıstık yada badem çıkması gibi ya da çikolatalı kemalpaşa tatlısı gibi buda bir sanatmıdır acaba işte bu bile hanımların değerinin bilinmesi için bir sebeptir

Suzan AŞAN

sxasizt sank
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,813
Bazen pişmayenin içinden lokum çıkabilir hurmanın içinden fıstık yada badem çıkması gibi ya da çikolatalı kemalpaşa tatlısı gibi buda bir sanatmıdır acaba işte bu bile hanımların değerinin bilinmesi için bir sebeptir
Anlamdım boşver
Aa saci uzun olanin tatliligi cok olur derler bilmez misin ?
(Kaybetmeyecegime inandigim kulvar oldugundan?)
Sen takma takarsın kesin

Reaksiyon puanı
10,560
Anlamdım boşver

Sen takma takarsın kesin
Aa geçen attım ya nasıl hatırlamıyorsun :confused: Uzunluğu onlarda belliydi farklılık olsun diye bunu attım :D

1.jpeg

Murataltug

Dekan
Reaksiyon puanı
3,096
Bende cok harf hatasi yapiyorumda harbi ikilemde kaldim.
Beni mi Tatlı kategorisine koycaz
Yoksa benim tatli icin konumu acicaz ??
O zaman şöyle bir menü hazırlayalım önce müzik açıyoruz mustafa yıldızdoğan hafiften çalıyor ırmağının akışına ölürüm türkiyem ve ardından şalgam yada ayran eşliğinde urfa kebabı çek usta 2 duble olsun kapanış ise şöyle olsun hakiki bir antep pağlavası ve fon müziği ayten alpman havası suyu taşı toprağı bir başkadır benim memleketim bu arada hesab kabarık oldu kim ödeyecek en son olarak bu yemeği yerinde yemek gerek

kayseride pastırma
maraşta dondurma
ülkemin her şeyi mükemmel
Havasına suyuna
Ölürüm türkiyemin uğruna

Murataltug

Dekan
Reaksiyon puanı
3,096
Bayramların vazgeçilmez lezzeti, hasta ziyaretlerinin en makbul hediyesi, Lokum

Murataltug

Dekan
Reaksiyon puanı
3,096
misafirlere kahvenin yanında en ideal ikram, kız isteme merasiminde ağız tatlılığı olarak kültürümüzde yerini alan Lokum

Yurt dışında da Ülkemizi en iyi temsil eden yiyeceklerin başında gelir, öyle ki yurt dışında Turkish Delight yani Türk Lokumu olarak nam salmıştır.

Lokum üretiminde; şeker, nişasta, su ve limon tuzu kullanılır Çeşitli kuruyemiş ve meyveler aroma ve boya ile lokum çeşitliliği artırılmaktadır.

Kaliteli lokumun özellikleri
Üzerindeki pudra şekerinin hep kuru kalması ve Lokumun kendine has olan saydam parlak rengini korumasıdır

Kaliteli lokumun özellikleri
Dişin kesebileceği esneklikte olması ve dişe yapışmaması
Parmaklar ile baskıladığında tekrar eski formunu alması

Son düzenleme: