Ethernet kablosuna rağmen ping sorunu

Bu konuyu okuyanlar

ahmetarican

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selamlar

Yaklaşık 1 yıl önce ailem ev içinde wifi üzerinden film, dizi vs. izlediğinde oyun oynarken ping sorunumun olmaması için ethernet kablosu çekmiştim. Şimdiye kadar bir sorun yoktu fakat son bir kaç gündür hem televizyonda hemde benim bilgisayarımda ethernet kablosu bağlı olmasına rağmen, ailem içerde netflix üzerinden film izlerken ping sorunum oluyor. Ethernet kablosu bağlı olmasına rağmen bu nasıl oluyor anlamadım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Eğer internetinize aşırı bir yüklenme söz konusu ise ping doğaldır. Oyun sunucularından yada sizin alt yapınızdan kaynaklı olabilir.

ahmetarican

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer internetinize aşırı bir yüklenme söz konusu ise ping doğaldır. Oyun sunucularından yada sizin alt yapınızdan kaynaklı olabilir.
Cevap için teşekkürler öncelikle. Ama bu sorun eskiden olmuyorken yeni yeni başladı.Bu kısmı anlayamadım ben. Eskiden de sürekli evde birden fazla cihazdan internet kullanılıyordu.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Cevap için teşekkürler öncelikle. Ama bu sorun eskiden olmuyorken yeni yeni başladı.Bu kısmı anlayamadım ben. Eskiden de sürekli evde birden fazla cihazdan internet kullanılıyordu.
Alt yapınız da bir sorun olabilir yada malum bu korona dönemimde herkes evde olduğu için İnternete fazla yüklenme söz konusu olduğunda yavaşlamalar olabiliyor.

ahmetarican

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Alt yapınız da bir sorun olabilir yada malum bu korona dönemimde herkes evde olduğu için İnternete fazla yüklenme söz konusu olduğunda yavaşlamalar olabiliyor.
Sanırım alt yapıdan kaynaklı olabilir. Yoğunluktan dolayı olduğunu düşünmüyorum çünkü interneti başkası kullanmıyorken sıkıntı yok.