Format atamıyorum, yardım

Bu konuyu okuyanlar

barisc.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar merhaba kaç gündür evimde olan eski laptop a format atmaya çalışıyorum ama sürekli ya aniden kapanıyor yada bu hatayı veriyor.Yardım edebilirseniz sevinirim

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Sorun ya ısınmadan, ya harddiskten, ya bozuk iso'dan, ya da bozuk flash bellekten.

Osmansavuran

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Arkadaşlar merhaba kaç gündür evimde olan eski laptop a format atmaya çalışıyorum ama sürekli ya aniden kapanıyor yada bu hatayı veriyor.Yardım edebilirseniz sevinirim
yeniden başlattıktan sonra bu hatayı alıyorsun değil mi ?

Osmansavuran

Asistan
Reaksiyon puanı
28
windows un kendi mediacreatin tool exe ni kurup oradan otomatik usb ye indir seçeneğine bastım
Mesaj otomatik birleştirildi:

evet
yeniden başlattıgında usbyi çıkar sorunsuz şekilde kurulum bitecektir

barisc.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
yeniden başlattıgında usbyi çıkar sorunsuz şekilde kurulum bitecektir
hani harddisk seçiyoruz onu da yapıyorum sonra yükleniyor 10 sn uyarısı geldiğinde usb yi çıkarıyorum fakat aılıyor biraz döndükten sonra ya aniden kapanıyor ya da bu uyarıyı veriyor işte,hiç o kişiselleştirme kısmına gelemedim

Osmansavuran

Asistan
Reaksiyon puanı
28
hani harddisk seçiyoruz onu da yapıyorum sonra yükleniyor 10 sn uyarısı geldiğinde usb yi çıkarıyorum fakat aılıyor biraz döndükten sonra ya aniden kapanıyor ya da bu uyarıyı veriyor işte,hiç o kişiselleştirme kısmına gelemedim
tam 10 sn uyarısı geldiğinde çıkarmayın cihaz kapanıp yeniden açılacağı zaman çıkarın

tam 10 sn uyarısı geldiğinde çıkarmayın cihaz kapanıp yeniden açılacağı zaman çıkarın
gene olmazsa benim tahminim donanımsal bir arıza var

barisc.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8

gene olmazsa benim tahminim donanımsal bir arıza var
64 bit indirmiştim kurulumu acaba bilgisayar normalde 32 falansa ondan dolayı olabilir mi ?

barisc.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
tamam bu pc için 64 bit uygun
tamamdır son dediğiniz gibi yapıcağım yeniden başlatmadan sonra usb yi çıkaracağım bakalım ne olacak

10 sn geçip kapandıktan sonra usb yi çektim,açıldı yine döndü , kısa bir uyarı verdi windows kur bilgileri ile başlayan,sonra aniden kapandı

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
UEFI olarak mı kuruyorsunuz?

aykut_korkmaz1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
33
Tam 10sn sonra yeniden başlatılacak uyarısı sırasında USB çıkarın ve yeniden başlarken BIOS menüye girin. Oradan Boot öncelik sırasına HDD veya SSD'nizi ilk sıraya alın. Sonra değişiklikleri kaydedip çıkın.

barisc.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Tam 10sn sonra yeniden başlatılacak uyarısı sırasında USB çıkarın ve yeniden başlarken BIOS menüye girin. Oradan Boot öncelik sırasına HDD veya SSD'nizi ilk sıraya alın. Sonra değişiklikleri kaydedip çıkın.
dediğini yaptım,bana windows biriminizi seçin diye bir yer çıktı karşıma,1.sini seçtim biraz bekleyip yine kur bilgisi ile başlayan bir hata verdi kapandı,tekrar açıp 2.yi seçtim bu seferde üstte attığım hatayı verdi :(

aykut_korkmaz1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
33
dediğini yaptım,bana windows biriminizi seçin diye bir yer çıktı karşıma,1.sini seçtim biraz bekleyip yine kur bilgisi ile başlayan bir hata verdi kapandı,tekrar açıp 2.yi seçtim bu seferde üstte attığım hatayı verdi :(
Bilgisayarınızda donanımsal problem olması çok muhtemel olmaya başladı.

barisc.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
çözdüm,bilgisayarı açıp anakartta olan pili çıkartıp biraz beklettim ve biosu sıfırladım ardından format usbsini takıp windows u kurdum,hata vermeden direk oldu

Son mesajlar