Nutella helal mi?

Bu konuyu okuyanlar

MMTKR

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
520
yiyen yer yemeyen yemez konu bu kadar basit ben yiyemem ama yiyene saygım var sadece bu kadar

barislakers

Asistan
Reaksiyon puanı
79
Dinimin haram kıldığı domuz etini yiyin belki farklı düşünceler çıkar ülkeden diyerek kimseyi aşağılayamazsın kendine gel
Dine bagli yasayarak zaten ettigini buluyor insanlar zaten din kendinedir siyaset akla bilime goredir ama bir domuz satan yer gorsen hemen sinirden kudurursun eger ulkede din konusmayan biri gelse bile bu sana hakaret degil cunku dini surekli agza alinca musluman olunmuyor ya da baskasinin sana dayatmasiyla sen olamazsin Allah zaten biliyor senin nasil biri oldugunu sen kalbini temiz tut

Webmaster_Pro

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Dine bagli yasayarak zaten ettigini buluyor insanlar zaten din kendinedir siyaset akla bilime goredir ama bir domuz satan yer gorsen hemen sinirden kudurursun eger ulkede din konusmayan biri gelse bile bu sana hakaret degil cunku dini surekli agza alinca musluman olunmuyor ya da baskasinin sana dayatmasiyla sen olamazsin Allah zaten biliyor senin nasil biri oldugunu sen kalbini temiz tut
Bak burada katılıyorum sana

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Domuz eti yiyen yesin bu beni ilgilendirmez sinirden kudurmam da merak etme takıldığım nokta domuz eti yiyin belki farklı düşünceler çıkar ülkeden ne demek senin gibi olmayanları küçümseyemezsin tepkim buna

Webmaster_Pro

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Domuz eti yiyen yesin bu beni ilgilendirmez sinirden kudurmam da merak etme takıldığım nokta domuz eti yiyin belki farklı düşünceler çıkar ülkeden ne demek senin gibi olmayanları küçümseyemezsin tepkim buna
Öyle diyor zaten illa aynı dinde olmak zorunda değilsin

barislakers

Asistan
Reaksiyon puanı
79
Kimseyi kucumsemiyorum ama oyle dusunen insan daha cok oldugu icin sesleri daha cok cikiyor insanlar dogru yanlisi bilmeli insanlar her seyi gormeli yapip yapmamak onlara kalir. Kucuk pencereden bakilmasina karsiyim hicbir sey tek tarafli incelenmemeli ve karar verilmemeli

Webmaster_Pro

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Kimseyi kucumsemiyorum ama oyle dusunen insan daha cok oldugu icin sesleri daha cok cikiyor insanlar dogru yanlisi bilmeli insanlar her seyi gormeli yapip yapmamak onlara kalir. Kucuk pencereden bakilmasina karsiyim hicbir sey tek tarafli incelenmemeli ve karar verilmemeli
İnsalara eğri doğru öğretmek suç değildir ben dini üretmem ben bilim üzerinden gidiyorum

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Bak bu dediklerine katılıyorum ayrıca beni getirmeye çalıştığın pozisyonun da farkındayım bu yüzden dediğimi anlamak iste sonra yaz

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,941
Abi daha Nutellayı geçin. Size çıldırılacak birşey söyliyim.

Bizim Haberlerde manşet olmuştu 5-6 İran vatandaşının denizde zehirlendip ülkemize alındığını.

Olay aynen böyle... Bizim denizden Tahıl yüklü büyük İran gemisi geçiyordu. Bu zehirlenen adamlar Tahıla Fare zehiri serpme işleminde zehirlendikleri malum oldu sonradan.

Tahılı fare yemiyor ama insanlar ekmeği nasıl yiyor aklınıza getirebiliyor musunuz? Bu durum her ülkede var düşündüğüme göre. Kaçınılmaz ağır hastalıklara kadar yolu var hani.

Obenfuhrer

Asistan
Reaksiyon puanı
286
Her türlü haramı yiyip, nutellanın helalliğini sorgulayanlar olsa olsa bu orta doğu coğrafyası insanı olurdu zaten.

ongbey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
46
Arapların kuyruğuna takılarak böyle saçma sapan konularla uğraşmak bana mantıklı gelmiyor. Yiyeceğin alt tarafı fındıklı çukulatalı krema, ne olabilir ki

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
nutella kötü değil ama sarelle daha iyi bence,torku ise bence nutellaya denk sadece biraz daha akışkan gibi

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,403
Abi daha Nutellayı geçin. Size çıldırılacak birşey söyliyim.

Bizim Haberlerde manşet olmuştu 5-6 İran vatandaşının denizde zehirlendip ülkemize alındığını.

Olay aynen böyle... Bizim denizden Tahıl yüklü büyük İran gemisi geçiyordu. Bu zehirlenen adamlar Tahıla Fare zehiri serpme işleminde zehirlendikleri malum oldu sonradan.

Tahılı fare yemiyor ama insanlar ekmeği nasıl yiyor aklınıza getirebiliyor musunuz? Bu durum her ülkede var düşündüğüme göre. Kaçınılmaz ağır hastalıklara kadar yolu var hani.
Keşke ekmek yerken görmeseydim ?

fathat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
oreodan sonra bir de buna dayanamazdım

Son mesajlar