Nutella helal mi?

Bu konuyu okuyanlar

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
İlk sorunun İngilizce hali nasıldı? Belki de halva falan sanmıştır (veya onunla karıştırmıştır) ahahaha

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Yıl olmuş 2020 hala helal mi değil mi tartışmaları...

M

Murat Burç

SDN Okuru
müslümanlar yemesin o zaman dünyanın en güzel şeyleri islamda yasak kandırmayın kendinizi herkes hayatı yaşasın en güzel şeyleri yesin helal konuları artık geçti 2020deyiz :joycat:
Neymiş yasak olan dünyanın en güzel şeyleri? Akciğerleri çürüten sigarayla, karaciğerin içine eden alkol?

Kimin elinin kimin cebinde olmadığı evlilik dışı ilişki?

Say bilelim. Kuru kuru söylemekle olmaz bu işler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bunun müslümanlıkla da alakası yok. Türkiye vatandaşı olan herkes karadeniz çiftçisini sömüren ferreronun nutellasını almaması gerekiyor.

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
Harbi niye böyle bir şey çıktı ortaya ayda en az 1, 2 tane alırdım ben.

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
müslümanlar yemesin o zaman dünyanın en güzel şeyleri islamda yasak kandırmayın kendinizi herkes hayatı yaşasın en güzel şeyleri yesin helal konuları artık geçti 2020deyiz :joycat:
Afiyet olsun sana.Afiyet olur mu bilmem de.E bizde yemeyince ölmüyoruz şükür yaşıyoruz.Alternatifleri varken inadına onu yemek de...Hayatımızı yaşıyoruz en güzel dediğin şeylerle sana kısacık ömründe mutluluklar:)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Okuyanda sanacak piyasada yiyecek birşey kalmadı.
Esasen paketli gıdaların çok büyük kısmı problemli ama bunun problem olduğunu idrak edebilecek bir halk olsa şuan bu ülke refah açısından çok farklı bir konumda olurdu.

İsimyok08

Profesör
Reaksiyon puanı
6,108
İçinde domuz yağımı buldular ? Neden helal değil ki ?

Görkeem

Profesör
Reaksiyon puanı
3,392
Afiyet olsun sana.Afiyet olur mu bilmem de.E bizde yemeyince ölmüyoruz şükür yaşıyoruz.Alternatifleri varken inadına onu yemek de...Hayatımızı yaşıyoruz en güzel dediğin şeylerle sana kısacık ömründe mutluluklar:)

yok aman size haram denilen şeyleri yemeyin sakın zaten , haram diyenler neleri götürüyor haberiniz yok :) sana kısacık ömrün de mutluluklar :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bence alkol şuurunu kaybetmediğin sürece kötü değil.Sağlık açısındansa evet zararlı :/.
Sağlık açısından zararlı olan, bağımlılık yapan birşey nasıl olurda kötü olmuyor biri bana açıklayabilir mi?

yok aman size haram denilen şeyleri yemeyin sakın zaten , haram diyenler neleri götürüyor haberiniz yok :) sana kısacık ömrün de mutluluklar :)
Bak ben sana ne diyorum. Güzel olup da yasak olan şeyi getir konuşalım.
Öbür türlü boş yapma burda çakma muhalif.

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
E götürenlerle aynı mezara girmeyeceğimize göre? Götürenlere de afiyet olmayacak merak etme sen onları kendini düşün.Teşekkürler ?

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Nutella, ürünlerinin helal olup olmadığıyla ilgili sorduğu soruya verdiği yanıtla gündem oldu. Bir tüketicinin Twitter'dan sorduğu "Nutella helal mi?" sorusuna verilen "Hayır, helal değil" yanıtı sonrası şirket ikinci bir açıklama yaparak ilk mesajını yalanladı. Nutella açıklamasında tüm dünyadaki ürünlerinin helal olduğunu ve fabrikalarının yüzde 90'ından fazlasının helal sertifikalı olduğunu belirtti.
???

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,927
E götürenlerle aynı mezara girmeyeceğimize göre? Götürenlere de afiyet olmayacak merak etme sen onları kendini düşün.Teşekkürler ?

Dostum sitenin hata vermesine bakma. Aslında mesaj gönderiliyor. Yani "cevap yaz" butonuna yüklenmene gerek yok. :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
Yani kendin için zararlı ancak toplum için çok da zararlı olacağını düşünmüyorum.Eğer şuuru bozuyorsa o zaman topluma zararlı olduğunu düşünüyorum.Kendimi iyi anlatamamışım.
Alkole son derece karşıyım ama kimse merak etmesin. 100 yıl geçse bu ülkede yine alkol yasaklanmaz çünkü halk istiyor ve isteyecek.

Bağımlılık yapan, dozajını tutturamadığın aklı kaybettiren bir ürünün hiçbir dozu ve türü benim için iyi değildir.

M

Murat Burç

SDN Okuru
İlk örneği şuan da konuştuğunuz nutella konusu , trans yağ içeren etler , alkoller :) herkes kendi inandığı gibi yaşar değil mi ? bence sen o ağzını topla ilk başta çakma youtuber seni :)
Nutella konusu tartışmalı, trans yağı sen düzgün birşey olarak kabul ediyorsan sana desek boş, alkol mevzusunu da uzun uzun açıkladım.
Devamını getiricem de siyasetten boyuna ban yiyorum gerek yok.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Biri çıkıp noodle haram derse çıldırırım. :D
İndomieler rezalet. Rezalet kelime mi daha üstü.
Knorrların ki yine iyi bir nebze ama onlardan çok çok tüketeceğime domates havuç alırım daha iyi.

Devamını getirme zaten bir ton uyarı puanın var...
Uyarı puanına nerden bakıyoruz. Ayrıca 35 puanı boşa yemedim mi ben kalkmadı mı o?

Son mesajlar