Nereden para bulabilirim ?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
2,554
Ağzınla kuş mu yakalatıyorlar nesi zor olabilir ? amirin senden özel istekte bulunuyorsa cevabını vereceksin ki bir daha öyle bir şey istemesin,her kuşun eti yenmez,ezik olanı ezerler,benim ihtiyacım olsa girer paşa paşa çalışırım,kendi görevimden başka hiç bir işi de kimse yaptıramaz.
Çok basit örnek vereyim sana istediğin kadar mağaza jilet gibi olsun istediğin kadar kasada açık çıkmasın bu sefer neden ürünler çalınıyor diye laf yersin.Sebze bozulursa laf yersin ürünün sktsi geçerse satılmazsa laf yersin tavuk aynı şekilde.İşini ne kadar hızlı yapsan da daha da hızlı ol diye laf yersin.Kasada açık çıkarsa ödediğin hâlde laf yersin.Envarter kötü gelirse laf yersin.İnsanüstü varlık olman lazım laf yememen için.

glossofobhia

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
Çok basit örnek vereyim sana istediğin kadar mağaza jilet gibi olsun istediğin kadar kasada açık çıkmasın bu sefer neden ürünler çalınıyor diye laf yersin.Sebze bozulursa laf yersin ürünün sktsi geçerse satılmazsa laf yersin tavuk aynı şekilde.İşini ne kadar hızlı yapsan da daha da hızlı ol diye laf yersin.Kasada açık çıkarsa ödediğin hâlde laf yersin.Envarter kötü gelirse laf yersin.İnsanüstü varlık olman lazım laf yememen için.
bağzıları birilerine iyi görünmek için altındakini ezmeye çalışır,insanın doğasın da var,bunun önüne geçemessin,ağzının payını verirsin çekilirsin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yani markette çalıştın mı? aklıma gelecek iş çok değil çünkü.
markette değil market,mağaza depolarında çalıştım,reyon görevlisinin tek tek dizdiği ürünleri,biz 30 ar kiloluk kolilerle paletleyip,transpaletle çekerdik,ben dahil çalışan bütün kadroda bel ve boyun fıtığı vardı :) senin gibi marketten 3.günde kaçmadık kardeş.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,988
bağzıları birilerine iyi görünmek için altındakini ezmeye çalışır,insanın doğasın da var,bunun önüne geçemessin,ağzının payını verirsin çekilirsin.

markette değil market,mağaza depolarında çalıştım,reyon görevlisinin tek tek dizdiği ürünleri,biz 30 ar kiloluk kolilerle paletleyip,transpaletle çekerdik,ben dahil çalışan bütün kadroda bel ve boyun fıtığı vardı :) senin gibi marketten 3.günde kaçmadık kardeş.
Koşuşturmalı iş olsaydı emin ol sende bıkabilirdin.

Reaksiyon puanı
2,554
Ya her mağazada her zaman ürün çalınır çünkü o kameraları izleyen personel yoktur.Senin zaten işin başından aşkın zaten 2 elemanın yapacağı işi sana yaptırıyorlar akşama kadar canın çıkıyor üstüne nedir efendim ürün çalınmış bana bunun hesabını vereceksin diyor.Yaf arkadaş ben bütün gün işimi mi yetiştirecem milleti mi izleyecem.Hepsini yapacaksın diyor kusur istemiyorum.Elimden geldiği halde bişeyi yapmıyorsam eyvallah laf atsın kendime çeki düzen vereyim ama elimden gelmeyen bişi için laf yiyecek aşağılanacak kadar sağlam piskolojim yok benim orda çalışanlar da zaten çok ama çok zor durumda kalan insanlar emin ol iş bulsalar 1 dk kalmazlar.Ben bulmasam da kalmam ama git simit sat su sat ne bulursan sat daha iyi aç kalacaksan da alnının akıyla aç kal öleceksen de öyle kimse kimsenin kölesi değildir.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Ya her mağazada her zaman ürün çalınır çünkü o kameraları izleyen personel yoktur.Senin zaten işin başından aşkın zaten 2 elemanın yapacağı işi sana yaptırıyorlar akşama kadar canın çıkıyor üstüne nedir efendim ürün çalınmış bana bunun hesabını vereceksin diyor.Yaf arkadaş ben bütün gün işimi mi yetiştirecem milleti mi izleyecem.Hepsini yapacaksın diyor kusur istemiyorum.Elimden geldiği halde bişeyi yapmıyorsam eyvallah laf atsın kendime çeki düzen vereyim ama elimden gelmeyen bişi için laf yiyecek aşağılanacak kadar sağlam piskolojim yok benim orda çalışanlar da zaten çok ama çok zor durumda kalan insanlar emin ol iş bulsalar 1 dk kalmazlar.Ben bulmasam da kalmam ama git simit sat su sat ne bulursan sat daha iyi aç kalacaksan da alnının akıyla aç kal öleceksen de öyle kimse kimsenin kölesi değildir.
Sen ne iş yapıyorsun?

Reaksiyon puanı
2,554
Sonuçta oralarda çalışanlar da insan, onlar da maaş alıyor? Anlamıyorum adam çalışacak iş arıyor.
Düşün ki 10 yıl çalışmış adamsın artık müdür olmuşsun baya da iyi para oluyorsun hatta istesen bölge sorumlusu bile olursun.Bu konumda olan adam bile bir iş bulayım aynı parayı veren 1 dk durmam diyor.Kendi müdürüm söyledi ya yani daha ötesi var mı bilemedim.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Her iş zor. Kolay iş yok. Düzen kuruluysa biraz daha rahat edersin. Düzen bozuk sa şartlar da zorlaşır. İş hayatı hep bir olmuyor.

Reaksiyon puanı
2,554
Ya ben artık o kadar sinirim bozuldu ki orda acaba dedim açık cezaevine girsem daha mı iyidir ki şartları.Sonra açıkcezaevine girmem için ne yapmam lazım diye araştırma yapmaya başladım.Yani öyle bir piskoloji ki en azından bişey yapayım ki ya cezamı çekiyorum diyeyim dedim.Yani olay artık bu seviyeye geldi.Yani daha ne diyeyim size ciddi ciddi bu araştırmayı yaptım çünkü ben jandarma olarak yaptım askerliğimi acemilik cezaevinin dibindeydi orda açıkcezaevi de vardı hemen yakınımızda gördüyorduk onları.Adamlar spor bile yapıyordu.Ben ilk defa sporu bıraktım 9 ayda 5 kg zorla alan ben 2 ayda markette 8kg verdim.Sözün bittiği yer orası hayatımda ilk defa zerre pişman olmadım verdiğim büyük bir karardan ötürü.

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
Bütün gün çalıştığı yerden şikayet eden, işi sallamayan insanlar da var. Hepsi daha iyi bir yere müdür ya da yönetici olmayı hakettiğini düşünüyor. "Ben gidersem burası batar" gibi şeyler de diyorlar. Genelde işin olduğu yerde değil dedikodu ya da mubabbetin olduğu yerde yetişiyor bu mantarlar.

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068

ömerim55

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,328
Elin havya tutuyorsa radyo ışıldak matkap şarjlı vidalama vb basit aletleri tamir et bataryalarını yenile. Gerekli olan bataryayı laptop bataryalarında al. Bilgisayarcılarda var. O işte de iyi para var. Bir ara yaptim o işi. Günde 15 radyo tamir ettiğimi bilirim. Ben laptop pili başına 15 lira alıyordum sen hesap et nasıl para var.

bir_türk

Asistan
Reaksiyon puanı
105
bak kardeşim sen de biliyorsundur ki günümüzde para kazanmak hiç de kolay değil gireceğin işe kolay/zor demiyceksin önce yavaş yavaş öyle para kazancaksın çırak falan deme diyonda o zaman nası para kazancan
-part time işler falan yap
-mesela buyuk olmayan mahelle aralarında olan magzalarda çalışabilirsin
-Amcan/Dayın vs mesela ne iş yapıyor onların yanında çalışabilirsin
-tekstile girip sayıyla iş yapıyorlar bilen bilen mallları alıp evine getirirsin rahatça yaparsın
-Knk dolar/altın vs alıp geri bozdurabilirsin tabi bunun için bir birikim lazım 1k parayla falan olmaz bu işler en az 5k paran olcak dolar yapcan acelen yoksa bekletçen ne kadar bekletirsen o kadar iyi bile diyebiliriz sonra falan filan işte
-Sahibinden/letgoda bişeyler alıp satabilirsin veya eski eşyalrını falan
-(Tavsiye edilmeyen) iddia falan oynayabilirsin ?

bak kardeşim sen de biliyorsundur ki günümüzde para kazanmak hiç de kolay değil gireceğin işe kolay/zor demiyceksin önce yavaş yavaş öyle para kazancaksın çırak falan deme diyonda o zaman nası para kazancan
-part time işler falan yap
-mesela buyuk olmayan mahelle aralarında olan magzalarda çalışabilirsin
-Amcan/Dayın vs mesela ne iş yapıyor onların yanında çalışabilirsin
-tekstile girip sayıyla iş yapıyorlar bilen bilen mallları alıp evine getirirsin rahatça yaparsın
-Knk dolar/altın vs alıp geri bozdurabilirsin tabi bunun için bir birikim lazım 1k parayla falan olmaz bu işler en az 5k paran olcak dolar yapcan acelen yoksa bekletçen ne kadar bekletirsen o kadar iyi bile diyebiliriz sonra falan filan işte
-Sahibinden/letgoda bişeyler alıp satabilirsin veya eski eşyalrını falan
-(Tavsiye edilmeyen) iddia falan oynayabilirsin ?
tabi başta oku kardeşim bi öğretmen bile olsan 4-5k maaşın oluo

Reaksiyon puanı
2,554
Benim de tavsiyem dünya üzerinde bütün işlerin hepsine gir en son ama en son çare o da hiçbiri sana göre değilse anca o zaman bim a101 şok dene derim.Şöyle söyleyeyim 500 yıl hayatım olsa deseler ki 400 yıl memur olacaksın emekli olacaksın yada 50 yıl bimde çalışacaksın emekli olacaksın ben 400 yıl memurluk yapmayı tercih ederim.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Günümüzde okumak değilde elinizde bir mesleğiniz olması daha iyi, her yer kalifiyeli eleman 3 yıl 5 yıl tecrübeli eleman arıyor. İşi bilen her zaman öndedir. Özel sektörde istersen ilkokul mezunu ol ama işi iyi bilirsen elinden o iş çok iyi bir şekilde gelirse her yerde iş bulursun kendine.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,988
Asıl merak ettiğim 3 sayfa oldu adam daha kendi konusuna yazmak istemiyor birşeyler ? ? ? ? ? heheheha

Edit -- Baktım ilk başlarda yazmış çekilmiş kenara hdsadaafadf

Reaksiyon puanı
1,056
Asıl merak ettiğim 3 sayfa oldu adam daha kendi konusuna yazmak istemiyor birşeyler ? ? ? ? ? heheheha
Çaktırma :D