One UI 3 Sızdırıldı!

Bu konuyu okuyanlar

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Yakın zamanda XDA'dan ayrılan Max Weinbach bugün One UI 3'den görüntüler yayımladı. Tasarımda en göze çarpan detay da bulur stili kullanılması oldu.

20200915_123708.jpg

İşte Tüm Yenilikler
Ana Ekran
  • Widget eklemek için artık uygulamaya basılı tutup açılan menüden seçebilirsiniz.
  • Ekranın boş bir yerine çift tıklayarak ekranı kolayca kapatabilirsiniz.
Kilit Ekranı
  • Kilit ekranındaki widgetler geliştirildi.
  • Dinamik Kilit Ekranı kısmına daha çok çeşit eklendi.
Bildirim Paneli
  • Ekranı aşağıya kaydırdığınızda artık medya ve konuşmalarınızı kendş bölümlerinde daha rahat görün. (Android 11'deki gibi)
AOD
  • Widgetler geliştirildi.
Samsung Klavye
  • Klavye kısmı ayarlarda en üst kısıma yerleştirildi.
DeX
  • Desteklenen TV'lere kablosuz bağlanım özelliği eklendi.
  • Yeni dokunmatik yüzey, ekran yakınlaştırması ve yazı tipi boyutunu kolayca değiştirmenizi sağlar.
Internet
  • Geri düğmenize dokunduğunuzda internet sitelerinin sizi başka sayfalara yönlendirmesini engelleme özelliği eklendi.
  • Çok fazla pop-up ve bildirim gösteren siteler için uyarı ve engelleme özelliği eklendi.
  • Menüler yeniden düzenlendi.
  • Web sitelere çeviri tanımlandı.
  • Durum çubuğu (şarj durumu, saat vs.) gizleme seçeneği eklendi.
  • Maksimum sekme sayısı 99'a çıkarıldı.
  • Sekme kilitleme ve yeniden sıralama özelliği eklendi.
  • Tüm cihazlarda desteklenen sekme çubuğunun tasarımı değiştirildi.
  • Kenar paneli desteği sona erdi.
Kişiler ve Telefon
  • Kilileri hızlıca silmeye yardımcı olacak bir seçenek eklendi.
  • Arama deneyimi geliştirildi.
Çağrı/Arama Ekranı
  • Arama ekranını kendi resim ve videolarınız ile özelleştirme özelliği eklendi.
Takvim
  • Aynı başlangıç saatine sahip etkinlikler artık ay ve gündem görünümünde beraber gösteriliyor.
  • Etkinlik ekleme ve düzenleme seçenekleri yeniden düzenlendi.
Hatırlatıcı
  • Tam ekran uyarılar için düzen iyileştirmesi.
Kamera
  • Otomatik odaklama ve pozlama işlevi geliştirmesi.
  • Yüksek zoom seviyeleri için iyileştirilmiş sabitleme.
Fotoğraf Editörü
  • Düzenlenen fotoğrafları orijinal haline döndürme özelliği eklendi.
Dijital Sağlık ve Ebeveyn Denetimi
  • Haftalık rapora trendler bölümü eklendi. Bu sayede bir önceki haftadan bu yana kullanımlarınızın nasıl değiştiğini görebilirsiniz.
  • Haftalık rapora sürüş süresi eklendi.
  • Ekran süresi widgeti kilit ekranına eklendi.
  • Kişisel ve çalışma modları için ayrı profiller eklendi. Bu sayede ekran süresini ayrı profillerden takip edebilirsiniz.
Bildirim Balonları

20200915_114406.jpg
20200915_114402.jpg
20200915_114356.jpg
20200915_113109.jpg
20200915_112118.jpg
20200915_112114.jpg
20200915_112110.jpg

Screenshot_20200914-102140_One-UI-Home-329x731.png
20200915_113057.jpg

Pil Tüketim Ayarı: Bizde büyük ihtimal Minimum, Maximum ve Dengeli olarak karşımıza çıkacak olan bu ayar sayesinde ya cihazın pilini umursamayıp performansa odaklanacağız ya performanstan feraget edip pilin uzun süre gitmesini isteyeceğiz ya da ortaya karışık bir şey olmasını isteyebileceğiz. Ayırca ses kısma kısmı da değişmiş.

Diğer tüm yenilikleri ve tasarım değişikliklerini görmek için bu videoya göz atabilirsiniz.

Tüm tasarımsal değişikler ve yeniliklerin karşılaştırması için: Mac Weinbach

Son düzenleme:

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Aman aman bir fark yok ama aman aman bir fark var. :) Her defasında daha güzel özellikler alıyor ama A50 One UI 3.x almaz değil mi? :/

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Aman aman bir fark yok ama aman aman bir fark var. :) Her defasında daha güzel özellikler alıyor ama A50 One UI 3.x almaz değil mi? :/
Zaten inanılmaz derecede değişiklik yapmak akıl işi olmaz onun optimizesi var bir de.

Android kaç ile çıkmıştı A50?

• Beğen
Reactions: STB

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Bu alttaki çizgiye önce Apple sonra Xiaomi şimdi de Samsung mu kullanacak? İlginç ?.
Ne işe yarıyor biliyorsanız söyleyebilir misiniz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Zaten inanılmaz derecede değişiklik yapmak akıl işi olmaz onun optimizesi var bir de.

Android kaç ile çıkmıştı A50?
Android 9 ile çıkmıştı. Android 10 var şu an.

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,994
Blur+Alt Çizgi = One UI 3
(Güzel olmuş, ben beğendim yeni arayüzü.)

bwr

Doçent
Reaksiyon puanı
758
Ne işe yarıyor biliyorsanız söyleyebilir misiniz?

Android 9 ile çıkmıştı. Android 10 var şu an.
Denetim merkezi yani wifi Bluetooth Mobil veri gibi şeyleri kontrol etmeye yarayan kısmı açıyor kaydırarak.

O aslında Android 10 ile geldi, navigasyon barı.
Anladım teşekkürler.

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Denetim merkezi yani wifi Bluetooth Mobil veri gibi şeyleri kontrol etmeye yarayan kısmı açıyor kaydırarak.

Anladım teşekkürler.
Hocam bildirim çubuğu kısmında var zaten onlar. Söylendiği gibi navigasyon çubuğu olabilir.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Bu arada tüm özellikleri ulaştım bir Türkçeye çevireyim geliyorum :)
20200915_114406.jpg
20200915_114402.jpg
20200915_114358.jpg
20200915_114356.jpg

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554

ahmetemin.kus.3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Yakın zamanda XDA'dan ayrılan Max Weinbach bugün One UI 3'den görüntüler yayımladı. Tasarımda en göze çarpan detay dabulur stili kullanılması oldu.

Ekli dosyayı görüntüle 116329Ekli dosyayı görüntüle 116330

Pil Tüketim Ayarı: Bizde büyük ihtimal Minimum, Maximum ve Dengeli olarak karşımıza çıkacak olan bu ayar sayesinde ya cihazın pilini umursamayıp performansa odaklanacağız ya performanstan feraget edip pilin uzun süre gitmesini isteyceğiz ya da ortaya karışık bir şey olmasını isteyebileceğiz. Ayırca ses kısma kısmı da değişmiş.

Ekli dosyayı görüntüle 116333
eğer tek yenilik bildirim panelinin renk değişikliği ise quickstar ile yapılıyor zaten

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044

Anladım teşekkürler.
Denetim merkezi değil açılır pencerler arasında hızlı geçis saglıyor saga ve sola kaydırarak çoklu pencereler arasında geciş yapabilion

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Yakın zamanda XDA'dan ayrılan Max Weinbach bugün One UI 3'den görüntüler yayımladı. Tasarımda en göze çarpan detay dabulur stili kullanılması oldu.

Normal Tema:

Karanlık Mod:
Ekli dosyayı görüntüle 116344Ekli dosyayı görüntüle 116345
Pil Tüketim Ayarı: Bizde büyük ihtimal Minimum, Maximum ve Dengeli olarak karşımıza çıkacak olan bu ayar sayesinde ya cihazın pilini umursamayıp performansa odaklanacağız ya performanstan feraget edip pilin uzun süre gitmesini isteyceğiz ya da ortaya karışık bir şey olmasını isteyebileceğiz. Ayırca ses kısma kısmı da değişmiş.

Yalnız Bişey Diyeyim Mi Yakıyor Efsane Olmuş Android 11 İle Gelicek Sanırım ?

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299

Normal Tema:

Karanlık Mod:
Ekli dosyayı görüntüle 116344Ekli dosyayı görüntüle 116345

İnsanları heyecanlandıran bir yenilik yok.Bir iki makyaj yapıp tüketicinin önüne koyacaklar,tüketicide güncelleme aldım diye sevinecek.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
İnsanları heyecanlandıran bir yenilik yok.Bir iki makyaj yapıp tüketicinin önüne koyacaklar,tüketicide güncelleme aldım diye sevinecek.
Aslında Samsung yenilikleri ara sürümlerle getiriyor. Hatta 2.5'e kadar çok fazla özellik de geldi ki çoğunu bilmiyoruz ve kullanmıyoruz.

Ben dahil çoğu kullanıcı da zaten artık yeni özellikten ziyade daha iyi optimizasyon ve eskide kalan görünümün değişmesini istiyorduk ve de oldu.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Aslında Samsung yenilikleri ara sürümlerle getiriyor. Hatta 2.5'e kadar çok fazla özellik de geldi ki çoğunu bilmiyoruz ve kullanmıyoruz.

Ben dahil çoğu kullanıcı da zaten artık yeni özellikten ziyade daha iyi optimizasyon ve eskide kalan görünümün değişmesini istiyorduk ve de oldu.
Dediğin gibi batarya optimizasyonu şart.Görünüm için bir şey diyemem sen beğenirsin, başkası beğenmez.Güncelleme olaylarına zamanında kullandığım 4s in kutudan çıkan sürümle sorunsuz çalışıp, güncellemelerle bozulmasından sonra,Samsungun android 9 la S9 ları bozmasından sonra pek olumlu bakamıyorum.Umarım sizler için sorunsuz bir güncelleme olur.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Dediğin gibi batarya optimizasyonu şart.Görünüm için bir şey diyemem sen beğenirsin, başkası beğenmez.Güncelleme olaylarına zamanında kullandığım 4s in kutudan çıkan sürümle sorunsuz çalışıp, güncellemelerle bozulmasından sonra,Samsungun android 9 la S9 ları bozmasından sonra pek olumlu bakamıyorum.Umarım sizler için sorunsuz bir güncelleme olur.
Umarım öyle olur şu an denilen göre gereksiz her şey kaldırılmış. Pile olumlu bir etki edip, uygulama optimizasyonları da sağlanırsa hepimiz için çok iyi olur.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Tüm yenilikleri görmek için bu videoya göz atabilirsiniz:

ATHEON

Asistan
Reaksiyon puanı
79
Ya şimdi miui 12 ye çakma ios falan diyorlar özellikle kontrol merkezi için ama ciddi anlamda hem göze hitap edebilen hem de kullanım kolaylığı açısından android içinde en iyi arayüz miui bence.