ShiftDelete.Net Instagram saldırısına uğruyor

Bu konuyu okuyanlar

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Geçtiğimiz gün Hakkı Alkan'ın çektiği videoyu izleyenler Instagram mafyasından haberdardır. İzlemeyenler için ise özetle bir grup Instagram'dan ShiftDelete.Net bağlantılı insanların hesaplarını kapatıyor. Hakkı Alkan'ın annesinin hesabı ve Furkan'ın hesabını kapattılar. Şimdi ise başka bir hesabı taklit ettiği gerekçesiyle benim hesabım da kapandı. Giriş yapmaya çalışırken doğrulama kodu istedikten sonra 24 saat geçtikten sonra değerlendirmenin sonuçlanacağı yazdı. Gerçekten moralim çok bozuk??

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Geçtiğimiz gün Hakkı Alkan'ın çektiği videoyu izleyenler Instagram mafyasından haberdardır. İzlemeyenler için ise özetle bir grup Instagram'dan ShiftDelete.Net bağlantılı insanların hesaplarını kapatıyor. Hakkı Alkan'ın annesinin hesabı ve Furkan'ın hesabını kapattılar. Şimdi ise başka bir hesabı taklit ettiği gerekçesiyle benim hesabım da kapandı. Giriş yapmaya çalışırken doğrulama kodu istedikten sonra 24 saat geçtikten sonra değerlendirmenin sonuçlanacağı yazdı. Gerçekten moralim çok bozuk??
Sıradan insanlar olsanız geri alamazdınız da işin içinde H.Alkan olunca geri alırsınız merak etmeyin. :)
Nedir bu SDN'nin hackerlardan çektiği be...

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Sıradan insanlar olsanız geri alamazdınız da işin içinde H.Alkan olunca geri alırsınız merak etmeyin. :)
Nedir bu SDN'nin hackerlardan çektiği be...

Sıradan insan olsa da geri alabilir yeterki fake hesap veya başkasını taklit etmeyen bir hesap olsun , instagram kimseye torpil geçmez :)

Umut Keleş

Ben;neden yaptım böyle.
Reaksiyon puanı
864
Saldırıyı Türk hackerler mi yapıyor yoksa yabancı ülkelerden mi?

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Sıradan insan olsa da geri alabilir yeterki fake hesap veya başkasını taklit etmeyen bir hesap olsun , instagram kimseye torpil geçmez :)
Bilemiyorum. Geçen günlerde bir arkadaşım geri alamayınca yeni hesap açmak zorunda kaldı. Ama durum farklı. O çift faktörlü doğrulamayı bile açmamış...

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Bir dakika, bir şeyi anlamadım.
Hesapları nasıl kapatıyorlar?
Ele geçirerek mi?

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Bilemiyorum. Geçen günlerde bir arkadaşım geri alamayınca yeni hesap açmak zorunda kaldı. Ama durum farklı. O çift faktörlü doğrulamayı bile açmamış...
Benim hesabımda da çift faktörlü doğrulama yoktu açılmaz mı şimdi

ugureryavuz

Müdavim
Reaksiyon puanı
430
Bir tane hesap var para karşılığında yapıyor instagramda

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Screenshot_2020-09-11-11-56-50-729_com.instagram.android.jpg

Furkanın profil fotoğrafı gitmiş.

• Beğen
Reactions: STB

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,904
Özenti herifler iş başında desenize. Karaktersiz hava israfları zaten onlar.

SinHa

Doçent
Reaksiyon puanı
767
Geçmiş olsun, sanal yada gerçek fark etmez insanların malına özgürlüğüne müdahale etmek yakışık almaz. Kul hakkında girmekten başka bir şey değil. (Toplumun yapısını bozacak insanları kışkırtan ortalığı karıştıranlara tabi ki müdahale edilmeli)

ugureryavuz

Müdavim
Reaksiyon puanı
430
Toplu şikayet le kapattıran var.Hesabı çalıp kapatan var

Hafiyye-iAbdülhamid-iSani

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,170
Sizin durum farklı. Anladığım kadarıyla hesap başkasının eline geçmedi, sadece toplu şikayet aldığı için hesap kapatıldı.
Toplu şikayet veya taklit olabilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bence bot basıp takipçisi sizin takipçinizi geçince taklit yapıp, taklit atıp kapatıyorlar

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Toplu şikayet veya taklit olabilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bence bot basıp takipçisi sizin takipçinizi geçince taklit yapıp, taklit atıp kapatıyorlar
İyi de sebep sunmaları gerek ve Instagram inceliyor. Nasıl kapanabilir ki?

STB

Müdavim
Reaksiyon puanı
740
çift doğrulama çok etkili bir şey, YouTube'daki siber saldırılardan koruma videolarında her zaman söylenen bir şey çift doğrulama.
ama çift doğrulama hacklenme konusunda işe yarıyor, şikayette işe yarıyormu bilmiyorum.