Android 11 Almayacak Redmi ve Mi Serisi Telefonlar Listesi Sızdırıldı !!!!

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Android 11 almayacak olan Xiaomi modellerinin listesi geçtiğimiz günlerde sızdırıldı. Xiaomi bu listeyi doğrulamadı
-Xiaomi Mi CC9e
-Redmi Note 8 Pro
-Redmi Note 8T
-Redmi Note 8
-Redmi Note 7 Pro
-Redmi Note 7
-Redmi Note 7S
-Redmi 8
-Redmi 8A Dual
-Redmi 8A
-Xiaomi Mi Mix 3 5G
-Xiaomi Mi Mix Alpha
Açıkcası bu liste beni şaşırtmadı. Ben zaten bu listedeki çoğu cihaza Android 11 gelmesini beklemiyordum. Xiaomi Mi serisi cihazlara genelde 2 Android güncellemesi verirken Redmi serisi cihazlarına 1 Android güncellemesi veriyor.(Giriş seviyesinde durum farklı olabilir. Bazı modeller Android güncellemesi almasa bile MIUI güncellemesini alıyor. Bu konu hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?
Xiaomi 7A Yok :D:D

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Note 8 ve 9T fanboylarından duymuştum böyle bir şey her gördüğümde gülüyorum. Kamera sayısına göre cihaz kıyaslıyorlar. Tek kameralı SE bile başarılı ama anlamıyorlar
Ben kamera sayısına göre asla telefon kıyaslamam hatta kamera sayısını çok gereksiz bulurum bence 2 kamera fazlası ile yeterli 4 kamera pazarlama stratejisinden başka bir şey değil
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Webhead ve siz halay çekebilirsiniz. ?
?????

Reaksiyon puanı
7,999
Ben kamera sayısına göre asla telefon kıyaslamam hatta kamera sayısını çok gereksiz bulurum bence 2 kamera fazlası ile yeterli 4 kamera pazarlama stratejisinden başka bir şey değil

?????
Kamera kıyaslamasını sizin için demedim üstünüze alınmayın. Facebook gruplarında görmüştüm o kıyaslamayı.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Kamera kıyaslamasını sizin için demedim üstünüze alınmayın. Facebook gruplarında görmüştüm o kıyaslamayı.
Siz 9T fanboyu diyince ister istemez üstüme alındım ben hiçbir telefon markasının fanboyu değilim hicbir telefon markası da babamın şirketi değil 3 sene sonra Xiaomi almam giderim OnePlus veya Realme alırım benim öyle marka takıntım yok

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242

?????
Bence 48 Mp de pazarlama stratejisinden farklı değil. Önemli olan lens .

26¥¥26

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,554
Lanet olsun bu hayat
Dııırıt dırııt
Lanet olsun bu sevgim

Reaksiyon puanı
7,999
Siz 9T fanboyu diyince ister istemez üstüme alındım ben hiçbir telefon markasının fanboyu değilim hicbir telefon markası da babamın şirketi değil 3 sene sonra Xiaomi almam giderim OnePlus veya Realme alırım benim öyle marka takıntım yok
Hocam yanlış anlamayın da forumda Mi 9T konusu açılınca herkesin aklına ilk siz geliyorsunuz doğal olarak etiket aldınız. :D

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Hocam yanlış anlamayın da forumda Mi 9T konusu açılınca herkesin aklına ilk siz geliyorsunuz doğal olarak etiket aldınız. :D
Estagfurullah hocam neden yanlış anlayım bunu iltifat olarak kabul ediyorum ama cidden öyle oldu forumda Mİ9T ile ilgili biri soru sorunca üyelerden biri direkt beni etiketliyor :D
Mİ9T'yi 3 sene kullanmayı planlıyorum 3 sene sonra yine Mİ9T ayarında Realme almak istiyorum ama Amoled ekran olması gerek yoksa OnePlus'a geçmek istiyorum

Son düzenleme:

Yıldırım E.

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,681
Estagfurullah hocam neden yanlış anlayım bunu iltifat olarak kabul ediyorum ama cidden öyle oldu forumda Mİ9T ile ilgili biri soru sorunca üyelerden biri direkt beni etiketliyor :D
Mİ9T'yi 3 sene kullanmayı planlıyorum 3 sene sonra yine Mİ9T ayarında Realme almak istiyorum ama Amoled ekran olması gerek yoksa OnePlus'a geçmek istiyorum
Bence OnePlus'a geçmek daha mantıklı olur birde demişsiniz evet doğrudur 2 kamera aslında yeterli ama bence 3. kamera olarak makro'ya ihtiyaç var çünkü benim ara sıra yakından fotoğraf çekmem gerekiyor ana kamera netlemiyor o yüzden makroya geçtim işimi hallettim bu konuda apple baya iyi ihtiyaç olanı kullanıyor ama xiaomi mp değeri ve kamera arttırma işine girip duruyor 5 kamera olunca noluyor ki neyse hocam uğraştırdım sizi bu kadar vaktinizi aldığım için özür dilerim.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Bence OnePlus'a geçmek daha mantıklı olur birde demişsiniz evet doğrudur 2 kamera aslında yeterli ama bence 3. kamera olarak makro'ya ihtiyaç var çünkü benim ara sıra yakından fotoğraf çekmem gerekiyor ana kamera netlemiyor o yüzden makroya geçtim işimi hallettim bu konuda apple baya iyi ihtiyaç olanı kullanıyor ama xiaomi mp değeri ve kamera arttırma işine girip duruyor 5 kamera olunca noluyor ki neyse hocam uğraştırdım sizi bu kadar vaktinizi aldığım için özür dilerim.
Estagfurullah hocam simdi sende haklısın makro cekim icin 3.kamera gerekiyor da işte max 3 kamera yeter 4-5-6 kamera çok gereksiz geliyor kamera işinin artık suyu çıktı

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Ana kameranın dışındaki kameralar ana kameranın verdiği performansı veremiyorsa olmasın daha iyi

Yıldırım E.

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,681
Ana kameranın dışındaki kameralar ana kameranın verdiği performansı veremiyorsa olmasın daha iyi
Bence MP değeri ana kamera dışında en az 12 olmalı gidiyorlae 2mp koyuyorlar bu arada öyle bir şeyi yapan markalar pahalı telefon yapıyor örnek olarak bu telefonun 3 kamerasıda iyi.
images (7).jpeg

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
Bu güncelleme olayı biraz takıntı olmuş. Artıları var ama fiyat performans ürünü sonuçta. Bi güncelleme almadı diye telefon çöp olmuyor. 2-3 yıl kullansan yeter artar. Ki zaten çalışmaya devam etse bile yeni teknolojiler için insanlar max 4 yıl kullanıyor. Bir süre sonra illa değiştiriyorlar telefonlarını. Sanki 6-7 yıl kullanacakmış gibi almanın manası yok. Güncelleme alsa bile 5 yıl sonra özellikleri yeni oyunlar ve programlar için yetersiz gelmeye başlayacaktır. ( Bu yorumu orta ve alt segment telefonlar için yaptım. Üst seviye alanlar için uzun süre kullanmak mümkün tabi. Onlarda güncelleme beklentisi gayet doğal. )

Reaksiyon puanı
3,027
Zaten Redmi cihazlar tek Android güncellemesi alıyor. Bence yanlış bir politika, iki güncelleme verilmeli.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Realme'nin Amoled ekranlı modelleri gelmezse yoluma OnePlus'tan devam ederim

M

Murat Burç

SDN Okuru
Android 11 almayacak olan Xiaomi modellerinin listesi geçtiğimiz günlerde sızdırıldı. Xiaomi bu listeyi doğrulamadı
-Xiaomi Mi CC9e
-Redmi Note 8 Pro
-Redmi Note 8T
-Redmi Note 8
-Redmi Note 7 Pro
-Redmi Note 7
-Redmi Note 7S
-Redmi 8
-Redmi 8A Dual
-Redmi 8A
-Xiaomi Mi Mix 3 5G
-Xiaomi Mi Mix Alpha
Açıkcası bu liste beni şaşırtmadı. Ben zaten bu listedeki çoğu cihaza Android 11 gelmesini beklemiyordum. Xiaomi Mi serisi cihazlara genelde 2 Android güncellemesi verirken Redmi serisi cihazlarına 1 Android güncellemesi veriyor.(Giriş seviyesinde durum farklı olabilir. Bazı modeller Android güncellemesi almasa bile MIUI güncellemesini alıyor. Bu konu hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?
Şu listeye inanan beni engellesin.

Mi Mix 3 5G'nin Android 11 almayacağına inanan adama ben birşey diyemem.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Hocam bende çok isterim ama marka iyi telefon yapınca o fiyat aralığında satamıyor bakalı m Vivo markası TR'ye geliyormuş.
OnePlus dışında marka almam Xiaomi alırsam da avrupa romu kurarım global rom Google telefon ve mesajlar ile geldigi icin markadan biraz soğudum
Realme alırım ancak AMOLED ekran olması şart OnePlus icin max 4000'e çıkarım daha da yukarıya çıkmam

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Anladım, haklısınız.
Realme severim ancak alırsam AMOLED ekranlı alırım öbür türlü para vermem OnePlus için max 4000'e çıkarım normalde bütcem max 3000 idi 3 sene sonra limitim artabilir çünkü piyasada ucuz telefon kalmadı olanlar da çok dandik