A51 ve A71 Kullancılarına Android 13 Müjdesi!

Bu konuyu okuyanlar

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Mi9t android 11 alıp son bulur ana sürüm güncellemsnde miui alır ama 2 tane daha bnce xiaomi 2 ana sürüm güncellemesi veriyor

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Mi9t android 11 alıp son bulur ana sürüm güncellemsnde miui alır ama 2 tane daha bnce xiaomi 2 ana sürüm güncellemesi veriyor
2 tane verse de daha uzun süre MIUI güncellemesi veriyor o yüzden onlar için pek de önemli değil.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Bende öyle duydum yanlışımız varsa düzeltsinler.
Redmilerde fiyat uygun, illaki bir şeyden kırpıyorlardır dedim, meğersem yazılım desteğiymiş hocam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

2 tane verse de daha uzun süre MIUI güncellemesi veriyor o yüzden onlar için pek de önemli değil.
2 yıl ana sürüm toplamda 4 yıl da MIUI sürümü, gayet iyi bence.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Pabucunu dama atıp baş baş yaptılar ona artık :(
Aynen öyle, şimdi 0'lı jenerasyon bunlar. (Örnek: A70)
Şimdikiler ise 1'li jenerasyonlar, (Örnek: A71 gibi)
Eski seri olduğu için unutuldular. Halbuki çok satılmışlardı.

Reaksiyon puanı
7,997
Benim telefon Android 12'yi almaz mı ?

İyiki satmışsın ama şık bir telefon çevremde 1-2 kişi kullanıyor gayet memnunlar
Tasarım, kamera ve ekranı mükemmeldi ona lafım yok. Aşırı ısınma , pil sorunu ve yazılım hatalarından dolayı sattım ben.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Redmilerde fiyat uygun, illaki bir şeyden kırpıyorlardır dedim, meğersem yazılım desteğiymiş hocam.

2 yıl ana sürüm toplamda 4 yıl da MIUI sürümü, gayet iyi bence.
Bence de gayet iyi. Zaten Android güncellmesi değiş arayüz güncellmeleri yenilik getiriyor.

Aynen öyle, şimdi 0'lı jenerasyon bunlar. (Örnek: A70)
Şimdikiler ise 1'li jenerasyonlar, (Örnek: A71 gibi)
Eski seri olduğu için unutuldular. Halbuki çok satılmışlardı.
Android klasmanında cihazın yeni olmasına bakıyorlar işte yenisi geldi mi eskilere bakmıyorlar çok satmış bilmem ne. 1'liler ve sonrası kullanacaklara vurdu şans.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Ben Android 8 ile mutluyum. Uygulamalar işlevselliğini kaybedene kadarda kullanmaya devam edecem.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
haline şükret android 10 kullanıyorum
Bende Android 10 kullanıyorum hacım benimde senden bir farkım yok
Android 11 zaten gelecek bana ama 12 de gelsin isterim 13 gelmese de olur yeterki bu telefon bana 3 sene dayansın

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Ben Android 8 ile mutluyum. Uygulamalar işlevselliğini kaybedene kadarda kullanmaya devam edecem.
9 öncesine pek iyi demiyorlar ama kişiden kişiye ve cihaza göre değişiyor demek. Hangi cihazla kullanıyorsunuz?

Cihaz neydi acaba merak ettim.

Şanssız cihazlar için bir liste oluşturmaya karar verdim hocam.
Fikrini çörlemeden hemen yap.
Bahtsız Galaxy'ler güzel bir başlık olur.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
9 öncesine pek iyi demiyorlar ama kişiden kişiye ve cihaza göre değişiyor demek. Hangi cihazla kullanıyorsunuz?
Samsung serisi cihazlar için bir sorun.
Cihazımda gereksiz yere çalışan servis yok.
Meizu'da fiyat uygun ancak yazılım desteğinden kırpılmış maalesef.
Gerek olmadığını anladım. Önemli olan uygulamalardaki kararlılığı ve şuanki işlemci/grafik performansı.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Samsung serisi cihazlar için bir sorun.
Cihazımda gereksiz yere çalışan servis yok.
Maalesef, Samsung bol kepçe koyuyor her şeyi sonra kullancılar uğraşıyor.
Hangi arayüzü kullanıyor Meizu?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Benim S9+ kullanan arkadaşım da pilinden şikayet ediyor o da en son Mİ Note 10'a gececem demisti gecti mi bilmiyorum
Onlar şanssız dönemin cihazları. Onları bırak güzel Note 9'a bile fişini çektiler.
Kendi cihazım diye söylemiyorum. S7'nin çektiği video görüntü kalitesi olarak downgrade yememiş halini ele alırsak S10'a kadar çıkar. Note 8'le falan aynı.
:D :D Irzına geçtiler cihazın planlı eskitme demiorum ama ya donanım eskimesi ya da bana öyle geliyor..

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
S7 hala güzel de kasma var mı kasma? :D
Planlı donanım eskitmesi projesi sayesinde feci bir şekilde performansı çürütüldü.
İlk zamanlarda çok iyi hatırlarım hiçbir telefon Instagrama veya facebook gibi uygulamalara yarımsaniyeden az bir tepkime süresine sahip değildi. Her şeyi tak tak basıp halledebiliyordun.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Planlı donanım eskitmesi projesi sayesinde feci bir şekilde performansı çürütüldü.
İlk zamanlarda çok iyi hatırlarım hiçbir telefon Instagrama veya facebook gibi uygulamalara yarımsaniyeden az bir tepkime süresine sahip değildi. Her şeyi tak tak basıp halledebiliyordun.
Benim S6 da iyi değil. Uygulama içinde gezinirken atma vs. yok ama çok yavaş işlem yapıyor.
Planlı eskitmeyi çok rahat hissediyorum şahsen.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Benim S6 da iyi değil. Uygulama içinde gezinirken atma vs. yok ama çok yavaş işlem yapıyor.
Planlı eskitmeyi çok rahat hissediyorum şahsen.
O kötülüğü ben Tab S2'de yaşadım. Gayet hızlı olan bir cihazdı, 1 yıl içerisinde öyle bir yavaşladı ki, aklım almadı.

M

Murat Burç

SDN Okuru
S7 hala güzel de kasma var mı kasma? :D
Nasıl baktığına bağlı. Düzenli şekilde aynı hızda çalışıyor elbette yavaşlama var. Kendi cihazım olsa çoktan sıfırlamış veya room atmıştım ama annem kullanıyor uğraşmadım.

Multimedya cihazı olarak bile kullanıyor.

İlk özelleştirilmiş Exynos 8890, o zaman ki 820 de ahım şahım değildi çünkü 821li xiaomi mi5s de vardı(kasma konusunda değil cihaz pili sağlam yiyordu ayrıca sanırım ısınıyordu)

835'li 5T var şuan o varya kaymak gibi. 7T ile 5T arasında pratik kullanımda hız farkı yok ve ikisi de birebir aynı Android 10 arayüzü.

Snapdragonlu Note 8 ve üzeri paşa paşa götürür adamı yıllarca. 8890 yine güzel bir işlemciydi ama ondan sonrası hüran

Son mesajlar