SDN'de ki gıcık insan tipleri

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
7,999
Yusuf un “tercübeniz ile konuşun” diyip sonra cihazı eleştirdiğini hiç görmedim.
Örneğin SE , 11 gibi konu önerilerinde zaten konuda o modellerin kullanıcısı bilgi verirken internette dolaşan efsanelerle yanlış bilgi veriyor. Gözüme çarptı bu. Bu konuda da tecrübeniz ile konuşun dediği zaman çelişkili geldi.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Örneğin SE , 11 gibi konu önerilerinde zaten konuda o modellerin kullanıcısı bilgi verirken internette dolaşan efsanelerle yanlış bilgi veriyor. Gözüme çarptı bu. Bu konuda da tecrübeniz ile konuşun dediği zaman çelişkili geldi.
Benim gördüğüm kadarıyla genellikle doğru bilgi veriyor.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,777
37- Dini bilgiler üzerinden Bilim konuşması yapanlar bana göre bu kategoridedir.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Tam da o iki konu. Sadece Yusufta değil çoğu forum üyesinde olduğu gibi bir Apple düşmanlığı var konularda. 1 kişi bir yönünü kötülerse çoğunluk doğruları kullanıcılar söylese bile o yanlışları diretiyor.
Hocam öyle sormak istemedim. iPhone SE yi eleştirdiği hangi konuda(batarya,ekran...) yanlış bilgi veriyor demek istedim.

Reaksiyon puanı
7,999
Hocam öyle sormak istemedim. iPhone SE yi eleştirdiği hangi konuda yanlış bilgi veriyor demek istedim.
Bataryası kötü gün çıkartmıyor diyor , 6 saat ekran süresi veriyor cihaz tamam kimisi için yetersiz olabilir ama yerine önerdiği 7T'de 10 11 saat ekran süresi almıyor ki. 7 saat veya dikkatli kullanımda 8 saat veriyor cihaz.

Bir Beyefendi

Doçent
Reaksiyon puanı
939
Birisi bir hata yapınca herkesin yaptığı hatayı açılan konuya yazması (Bence yanlış yani herkesin ortasında değilde özelden söylenip uyarılsa daha iyi)

Andromedavor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,339
"Aslında kullanmadığı cihaz hakkında komuşma" kısmı biraz esnetilmeli örnek veriyorum ben note10 kullanıyorum ve redmi note8i bir iki kere haricinde elime almışlığım yok ama nasıl bir deneyim sunduğunu, özelliklerini performansını falan filan biliyorum. Bu diğer cihazlar içinde geçerli. Herkes sadece kullandığı ürün için yorumda bulunsa bu forum günde 20 mesajla sınırlı kalırdı. Bunu esnetin. ?

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
- Kilo alır mıyım?
- Boyum uzar mı?
- Justine benzemek için ne yapmam lazım?
- Technopat gibi leş site falan filan...
- Sürekli kızgın surat atanlar

Reaksiyon puanı
6,381
6 Numarayı maalesef Yusuf sende gördüm çok kez. Özellikle Apple konularında daha önce kullanmadığını belirttiğin modeller hakkında çok kulaktan dolma bilgilerle tavsiye/öneri veriyorsun. Bunu kızarak söylemiyorum yanlış anlama sadece görüşüm bu.
Attığım videolarda ki olanları söyledim, söylediğimden sonra da atmadıysam attım videosunu.

Şu an video atamadığım için kesin yorumlar yapmamaya çalışıyorum, Apple cihazlar hakkında. Android cihazların çoğunu kısa bir süre deneyimlediğim için deneyimlediklerimin hakkında kesin konuşuyorum.

Mesela Se2020'nin yapılan yoğun kullanım testlerini atıp bu cihaz yoğun kullanımda yetmez yetmeyebilir demiştim. Sonra zaten sdn de bide attı. Cihaz yoğun kullanımda maks 4 saat anca veriyordu.

Iphone Xr ve 11 ekranı hakkında konuşmuştum, sonradan deneyimledim ve bir daha o konu hakkında bir şey dememeye çalıştım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

"Aslında kullanmadığı cihaz hakkında komuşma" kısmı biraz esnetilmeli örnek veriyorum ben note10 kullanıyorum ve redmi note8i bir iki kere haricinde elime almışlığım yok ama nasıl bir deneyim sunduğunu, özelliklerini performansını falan filan biliyorum. Bu diğer cihazlar içinde geçerli. Herkes sadece kullandığı ürün için yorumda bulunsa bu forum günde 20 mesajla sınırlı kalırdı. Bunu esnetin. ?
Dediklerinizde haklısınız. Ama hiç eline almadığı cihaz hakkında da ahkam kesmek olmaz. Mesela siz rn 8 hakkında kesin konuşup cihaza çöp derseniz olmaz. Ama şimdi rn8 hakkında konuşmak için de en az 1 ay kullanmanız gerekmez.?

Ben bu listeyi kendi görüşüme göre hazırlamıyorum. Forumda insanları en çok kimler rahatsız ediyorsa onları yazdım. Kendi isteklerime göre yazsaydım farklı olurdu.

Listede de sürekli tecrübenle konuş deyip hep görmediği cihaza kesin konuşanları yazdım.

Daha önce de kullanmadığın cihaz hakkında konuşma demedim. Kesin konuştuğunuz cihazı en azından bir kere elinize almış olun dedim. Herkes en az 2 hafta kullandığı cihaz hakkında konuşsa.günde en fazla 20 mesaj olurdu.

Ayrıca videolar internette olan efsaneler değil, dediklerinizin altını doldurabileceğiniz çoğunlukla yalan olmayan kanıtlardır.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
6,381
Kullanıcılar tam aksini söylüyor ama.
Hangi cihazlar ve hangi konu hakkında?
Se2020 yoğun kullanımda yetmez, yetmeyebilir demiştim yoğun kullanımda en az 8 saat veriyor mu?
Bunu rn8 üzerinden yazıyorum ve o verebiliyor.

Iphone 11 ve Xr hakkında ekran eleştirisi yaptım, fiyatına ve rakiplerine göre baya gerideler dedim yanlış mı?
Kendi başlarına güzeller ama fiyat ve rakiple ine göre kötüler. Note 10, note 10 plus, oneplus 8, mi10, S20. Bunlara göre kötü. Yanlış mı?
Daha cihaz var.

865 A13 Bionic kadar kaslı ve güçlü dedim, tek geri kalmasının nedeni yazılım ve optimizasyon dedim yanlış mı?
Şimdi 855 plus (865 bile değil) kullanan oneplus cihazlar pubg 90 fps seçeneği var ve oynatabiliyor. Murat Burç'a sorabilirsiniz. 865 kullanan oneplus 8 fortnite'ı bile 90 fps oynatabiliyor. Demek ki olay yazılım ve optimizasyonmuş olay. Yanlış bilgi mi vermişim?

KONUDA TECRÜBENİZLE KONUŞUN BİLE DEMEDİM.

TECRÜBENİZLE KONUŞUN DEYİP KULLANMADIĞI CİHAZA LAF ATANLAR DEDİM.

ANLAYACAĞINIZ DEDİĞİNİN TAM TERSİNİ YAPANLAR DEDİM. YANİ TECRÜBENİZLE KONUŞUN DEMEDİM.

Reaksiyon puanı
6,381
Bu ne demek oluyor ki?

Ki aslında konuda kullanmadığınız cihaz hakkında konuşmayın da demedim.

Böyle deyip bunu yapanlar dedim.

Reaksiyon puanı
7,999
Hangi cihazlar ve hangi konu hakkında?
Se2020 yoğun kullanımda yetmez, yetmeyebilir demiştim yoğun kullanımda en az 8 saat veriyor mu?
Bunu rn8 üzerinden yazıyorum ve o verebiliyor.

Iphone 11 ve Xr hakkında ekran eleştirisi yaptım, fiyatına ve rakiplerine göre baya gerideler dedim yanlış mı?
Kendi başlarına güzeller ama fiyat ve rakiple ine göre kötüler. Note 10, note 10 plus, oneplus 8, mi10, S20. Bunlara göre kötü. Yanlış mı?
Daha cihaz var.

865 A13 Bionic kadar kaslı ve güçlü dedim, tek geri kalmasının nedeni yazılım ve optimizasyon dedim yanlış mı?
Şimdi 855 plus (865 bile değil) kullanan oneplus cihazlar pubg 90 fps seçeneği var ve oynatabiliyor. Murat Burç'a sorabilirsiniz. 865 kullanan oneplus 8 fortnite'ı bile 90 fps oynatabiliyor. Demek ki olay yazılım ve optimizasyonmuş olay. Yanlış bilgi mi vermişim?

KONUDA TECRÜBENİZLE KONUŞUN BİLE DEMEDİM.

TECRÜBENİZLE KONUŞUN DEYİP KULLANMADIĞI CİHAZA LAF ATANLAR DEDİM.

ANLAYACAĞINIZ DEDİĞİNİN TAM TERSİNİ YAPANLAR DEDİM. YANİ TECRÜBENİZLE KONUŞUN DEMEDİM.
8 saat ekran süresini iş için kullanıyorsanız tamam ama normal kullanımda 6 saat günü çıkartmıyor mu? Saat 8 de %100 şarjla çıkıyorum , 18.00 gibi eve döndüğümde 50 civarı şarj ve 3 saat civarı ekran süresi oluyor. Yatarken de %9 10 civarı kalıyor ekran süresi de 5 buçuk 6 saat civarında oluyor. Telefonu oyun konsolu gibi değil amacına uygun kullanırsanız günü çıkartıyor. Ama siz günü her gönderide çıkartmaz diyorsunuz. Ben de size kullanmadan bu konuda yorum yapmamanızı tavsiye ediyorum.

Ek olarak fiyat/performans hakkında bir şey demedim. Sadece kullanmadan 11/Xr/SE gibi cihazları kullanıcılara yanlış aktarmanızı bahsettim.