S10 lite vs s10 plus

Bu konuyu okuyanlar

Yanlız adam..

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
merhaba forum s10 lité hepsiburada üzerinden 5000 TL Ye satılıyor s10 plus 6000 TL ve ekrani daha küçük donanımsal olarak cok fark göremedim aradaki farka değer mi s10 plus almak? Şimdiden teşekkürler kardeşlerim

Son düzenleyen moderatör:

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
S10 Lite'ın S10 Plus'tan üstün bir yanı olmadığı için cevap bence çok belli ve evet, aradaki fiyat farkına değer. Ayrıca güncelleme konusunda SD'lu modeller büyük gecikmeler yaşıyor.

(Snapdragon şöyle böyle diyenlere aldırış etmeyin.
Günlük kullanımda arada hiçbir fark yok.)

reisemre57

Doçent
Reaksiyon puanı
307
s10 plus aradaki fiyat farkına deyecek bir cihaz.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
merhaba forum s10 lité hepsiburada üzerinden 5000 TL Ye satılıyor s10 plus 6000 TL ve ekrani daha küçük donanımsal olarak cok fark göremedim aradaki farka değer mi s10 plus almak? Şimdiden teşekkürler kardeşlerim
S10 lite ın S10 plus a göre artıları: 1-İşlemci 2-Batarya performansı S10 plus ın S10 lite a göre artıları:1-Ekran kalitesi 2-Stereo hoparlör 3- Arka Kamera daha iyi fotoğraf-video kalitesi 4- Ön kamera daha iyi fotoğraf-video kalitesi 5- Tasarım.İki cihaz arasında S10 plus daha iyi ama bataryadan beklentin fazla ise, exynos işlemci sevmiyorsan S10 lite alabilirsin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

S10 Lite'ın S10 Plus'tan üstün bir yanı olmadığı için cevap bence çok belli ve evet, aradaki fiyat farkına değer. Ayrıca güncelleme konusunda SD'lu modeller büyük gecikmeler yaşıyor.

(Snapdragon şöyle böyle diyenlere aldırış etmeyin.
Günlük kullanımda arada hiçbir fark yok.)
S10 lite ın S10 plus tan üstün olduğu bir nokta yok.Bunu gerçekten inanarak mı yazdın? Snapdragon 855 exynos 9820 den daha iyi bir işlemci.Gündelik kullanımda fark olmasada oyunlarda Snapdragon daha fazla fps veriyor.Hadi işlemciyi geçtim.Batarya farkı var.S10 lite bir futbol maçı süresi kadar S10 plus tan iyi batarya performansı sunuyor.İşlemciyi gündelik kullanım diye çok durmadın anladık.Batarya farkını nasıl göremiyorsun? Hayret ediyorum.

Son düzenleme:

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
S10 lite ın S10 plus a göre artıları: 1-İşlemci 2-Batarya performansı S10 plus ın S10 lite a göre artıları:1-Ekran kalitesi 2-Stereo hoparlör 3- Arka Kamera daha iyi fotoğraf-video kalitesi 4- Ön kamera daha iyi fotoğraf-video kalitesi 5- Tasarım.İki cihaz arasında S10 plus daha iyi ama bataryadan beklentin fazla ise, exynos işlemci sevmiyorsan S10 lite alabilirsin.

S10 lite ın S10 plus tan üstün olduğu bir nokta yok.Bunu gerçekten inanarak mı yazdın? Snapdragon 855 exynos 9820 den daha iyi bir işlemci.Gündelik kullanımda fark olmasada oyunlarda Snapdragon daha fazla fps veriyor.Hadi işlemciyi geçtim.Batarya farkı var.S10 lite bir futbol maçı süresi kadar S10 plus tan iyi batarya performansı sunuyor.İşlemciyi gündelik kullanım diye çok durmadın anladık.Batarya farkını nasıl göremiyorsun? Hayret ediyorum.
Sürekli aynı şeyi tekrar ediyorsunuz pil, SD, pil, SD....

Aylık güncellemleri, sürüm güncellemelerini orta segment cihazlardan bile geç alınca, cam aliminyum çerçeveyi glastiğe tercih edince, performansı daha az bir kamerayı kabul edince,
daha iyi bir video ve ses performansını es geçince, suya-toza dayanıklılığı olmadığını farkına varınca, Wi-Fi, aktarım vb. bağlantıların daha eski sürümünü kullanınca ve Dynamic AMOLED yerine Super Amoled 390 kusür ppi ekranı tercih edince
keşke o parayı verseydim diyecek.
Şimdi sen söyle elde ne kaldı?

SD daha iyi bunu hepimiz biliyoruz ama sana ek bir getirsi yok pil performansı olarak da öne geçtiği söylenemez. İşlemcisi iyi diye bir cihaz premium kategori girmiyor, hatırlatırım.

Alın aşağıya da bırakayım SNAPDRAGONLU S10 Lite'ın inanılmaz pil performansını.

Screenshot_20200808-183110_YouTube.jpg

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769

Aylık güncellemleri, sürüm güncellemelerini orta segment cihazlardan bile geç alınca, cam aliminyum çerçeveyi glastiğe tercih edince, performansı daha az bir kamerayı kabul edince,
daha iyi bir video ve ses performansını es geçince, suya-toza dayanıklılığı olmadığını farkına varınca, Wi-Fi, aktarım vb. bağlantıların daha eski sürümünü kullanınca ve Dynamic AMOLED yerine Super Amoled 390 kusür ppi ekranı tercih edince

SD daha iyi bunu hepimiz biliyoruz ama sana ek bir getirsi yok pil performansı olarak da öne geçtiği söylenemez. İşlemcisi iyi diye bir cihaz premium kategori girmiyor, hatırlatırım.

Bence bir şeyi savunurken altını doldur desteksiz de bir yere kadar :) @Erenist2020

Reaksiyon puanı
6,381

Çok iyi demişsiniz.

Bence bir şeyi savunurken altını doldur desteksiz de bir yere kadar :) @Erenist2020
YaV sEN nEdiirseN?
(!)

Reaksiyon puanı
6,381

Evet, yine tek dediğiniz şey pil, snapdragon.

Teşekkürler. Oyun oynamadan cihaz 5 saate yakın pefromans veriyor bir de bununla oyun oynadığınız düşünün. Yanlış bilgilendirme yapar açık açık.
S10 lite fanı olmuş. Zamanında da herkese ikinci el S10E diyordu

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769

Adama derdimizi de anlatamıyoruz ki.
Geçen bir konuda SE'nin çerçevelerinin gözükmediğini ve belirgin olmadığını iddia etti. Kör olsam el yordamıyla bulurum onun çerçevesini.

Reaksiyon puanı
6,381
Geçen bir konuda SE'nin çerçevelerinin gözükmediğini ve belirgin olmadığını iddia etti. Kör olsam el yordamıyla bulurum onun çerçevesini.
Bir de 11 leş se muhteşem diyor. Bahane ise ekran, çerçeve, kalınlık ve ağırlık. Oysa ki sadece 8.3 mm ve 200 gram altında. Çerçeveler çok daha az. Bataryada, kamerada, tasarımda, kullanımda daha iyi. Ekranı da daha iyi.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Bir de 11 leş se muhteşem diyor. Bahane ise ekran, çerçeve, kalınlık ve ağırlık. Oysa ki sadece 8.3 mm ve 200 gram altında. Çerçeveler çok daha az. Bataryada, kamerada, tasarımda, kullanımda daha iyi. Ekranı da daha iyi.
Bir şey demiyorum artık ya kendi fikri. İnşallah konu sahipleri detaylı araştırmalar yapar da yanlış yola sapmaz.

Reaksiyon puanı
6,381
Bakın, S10 plus artıları
- Daha iyi fotoğraf ve video performansı
- Daha iyi ön kamera
- Çok daha iyi ekran
- Çok daha iyi bir tasarım
- Çok daha iyi bir hissiyat
S10 lite artıları
- Oyunlarda ve sentetik testlerde belli olan bir performans farkı

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299

Sana ne oluyor herşeye sazan gibi atlıyorsun.Kimin fanboy olduğu belli.Samsung nefretinden dolayı Oneplus avukatlığı yapanda bendim.Yukarıda ben S10 plus daha iyi yazmışım hala neyin kafasını yaşıyorsun merak ediyorum.Bu şahıs kendi cihazının fanboyu olmuş.İnsanlara yanlış bilgi veriyor uyardım.Ben sizin gibi bir firmanın yada cihazın şakşakçılığını yapmam için rahat olsun.

Sende okuduğunu anlama sorunu mu var? Ben S10 lite daha mı iyi dedim? S10 plus daha iyi bir cihaz.S10 lite da yerin dibine soktuğun kadarda kötü bir cihaz değil.Bunu anlatmaya çalıştım.Güncelleme diyorsun emin ol cihazda sorun yoksa güncellemenin en ufak bir artısı yok hatta gelen güncelleme cihazı bozuyor.Bunu sadece Samsung değil hepsi yapıyor.Diger özellikleri övmene saygı duyuyorum.Güncelleme olayı bana göre olsada olur olmasada olur.

Reaksiyon puanı
6,381
Sana ne oluyor herşeye sazan gibi atlıyorsun.Kimin fanboy olduğu belli.Samsung nefretinden dolayı Oneplus avukatlığı yapanda bendim.Yukarıda ben S10 plus daha iyi yazmışım hala neyin kafasını yaşıyorsun merak ediyorum.Bu şahıs kendi cihazının fanboyu olmuş.İnsanlara yanlış bilgi veriyor uyardım.Ben sizin gibi bir firmanın yada cihazın şakşakçılığını yapmam için rahat olsun.
Her şeye sazan gibi atlıyorum?
Şu an siz bunu dediğiniz için her şeye sazan gibi atladığım kanıtlandı kesin olarak

Oneplus hayranlığı?
S10 lite op7t'den daha kötü diye Oneplus avukatı olan ben, S10 plus varken s10 lite önerip de s10 lite fanı olmayan siz?

Zaten S10 plus daha iyi dediniz diye de tamamen haklı oldunuz.
Sözde yapmadığınız Samsung "laklakçılığına" devam edin lütfen.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Se ye hiçbir zaman muhteşem demedim.Uydurma.11 benim gözümde leş bir cihaz.O tasarıma,ekrana,kutudan hızlı şarj çıkmamasına, telephoto kameranın olmamasına,ana kameranın 4 saniye fotoğrafı işlemesine,ses seviyesi düşük stereo hoparlöre 8000 TL verilir diyorsan akıllı bir insanım deme sakın.

Her şeye sazan gibi atlıyorum?
Şu an siz bunu dediğiniz için her şeye sazan gibi atladığım kanıtlandı kesin olarak

Oneplus hayranlığı?
S10 lite op7t'den daha kötü diye Oneplus avukatı olan ben, S10 plus varken s10 lite önerip de s10 lite fanı olmayan siz?

Zaten S10 plus daha iyi dediniz diye de tamamen haklı oldunuz.
Sözde yapmadığınız Samsung "laklakçılığına" devam edin lütfen.
Sen hakikaten şaka gibisin.???Ben adama exynos sevmiyorumsan (exynos işlemciyi sevmeyenlere var) bataryadan beklentin fazla ise S10 lite alabilirsin dedim.S10 lite daha iyi demedim.İkinizde şaka gibisiniz.Allah ikinizide akıl fikir versin.???

Reaksiyon puanı
6,381
Se ye hiçbir zaman muhteşem demedim.Uydurma.11 benim gözümde leş bir cihaz.O tasarıma,ekrana,kutudan hızlı şarj çıkmamasına, telephoto kameranın olmamasına,ana kameranın 4 saniye fotoğrafı işlemesine,ses seviyesi düşük stereo hoparlöre 8000 TL verilir diyorsan akıllı bir insanım deme sakın.
Se2020 daha iyi dediğinizi hepimiz biliyoruz.

Size göre 11 kötü olabilir, saygı duyarım.
Ama 11'in kötü olduğunu savunmanıza gerek yok.

Ama S10 lite sandığınız kadar da muhteşem değil.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299

Se 2020 5300 İphone11 8000 TL.Arada 2700 TL farkı var.11 in batarya dışında fark attığı bir nokta söylermisin? İkiside 5300 TL olsa ben Se 2020 önersem o zaman haklısın.Arada fiyat farkı var ve 11 o fiyat farkını haketmiyor.

S10 lite a hiçbir zaman muhteşem demedim.S10 lite büyük ekran, Snapdragon işlemci seven,bataryadan beklentisi fazla olan kitleye hitap eden bir cihaz.S10 lite ben muhteşem demiyorum siz cihazı çöp yapıp insanları yanlış yönlendiriyorsunuz.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769

Sende okuduğunu anlama sorunu mu var? Ben S10 lite daha mı iyi dedim? S10 plus daha iyi bir cihaz.S10 lite da yerin dibine soktuğun kadarda kötü bir cihaz değil.Bunu anlatmaya çalıştım.Güncelleme diyorsun emin ol cihazda sorun yoksa güncellemenin en ufak bir artısı yok hatta gelen güncelleme cihazı bozuyor.Bunu sadece Samsung değil hepsi yapıyor.Diger özellikleri övmene saygı duyuyorum.Güncelleme olayı bana göre olsada olur olmasada olur.
Screenshot_20200808-192451_Chrome.jpg

B12 eksikliğiniz mi var? Bu denli iddialı bir şekilde pil pefromansının daha iyi olduğunu söylüyorsunuz ve ben bunun doğru olmadığını, yalan olduğunu söylüyorum ve kanıt da sunuyorum. Oyun olmadan 5 saat pefromans sunuyor 5.
Bir an olsun hatanı kabul et ve ben se bunu yanlış biliyorum de. Ya bu adam sana güvenip bu cihazı alsa? Yanlış yönlendirme yapma.

Se 2020 5300 İphone11 8000 TL.Arada 2700 TL farkı var.11 in batarya dışında fark attığı bir nokta söylermisin? İkiside 5300 TL olsa ben Se 2020 önersem o zaman haklısın.Arada fiyat farkı var ve 11 o fiyat farkını haketmiyor.

S10 lite a hiçbir zaman muhteşem demedim.S10 lite büyük ekran, Snapdragon işlemci seven,bataryadan beklentisi fazla olan kitleye hitap eden bir cihaz.S10 lite ben muhteşem demiyorum siz cihazı çöp yapıp insanları yanlış yönlendiriyorsunuz.
Kardeşim pili S10 Plus'tan iyi değil sen dalga mı geçiyorsun?

Reaksiyon puanı
6,381
Tamam, bu konuyu sizle daha fazla konuşmak istemiyorum.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
HAKERET SEBEBİ İLE İŞLEM YAPILMIŞTIR - BHA
Ekli dosyayı görüntüle 111563
B12 eksikliğiniz mi var? Bu denli iddialı bir şekilde pil pefromansının daha iyi olduğunu söylüyorsunuz ve ben bunun doğru olmadığını, yalan olduğunu söylüyorum ve kanıt da sunuyorum. Oyun olmadan 5 saat pefromans sunuyor 5.
Bir an olsun hatanı kabul et ve ben se bunu yanlış biliyorum de. Ya bu adam sana güvenip bu cihazı alsa? Yanlış yönlendirme yapma.

Kardeşim pili S10 Plus'tan iyi değil sen dalga mı geçiyorsun?
buda sana kapak olsun.İyi izle batarya farkı varmı yokmu? Bı halt bildiğin yok.Kusura bakmada kendi cihazının fanboyu olmuşsun.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
buda sana kapak olsun.İyi izle batarya farkı varmı yokmu? Bı halt bildiğin yok.Kusura bakmada kendi cihazının fanboyu olmuşsun.
Attığınız video S10 Lite vs S10 Plus batarya testi değil? S10 Exynos vs S10 SD batarya testi attığınız video. Arkadaşlar S10 Plus ile S10 Lite ı kıyaslıyor.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Kusura bakmada sen hakikaten şaka gibisin.Küçüçük cihazdaki çerçeveye takılıyorsan 3310 kullan.Bu forumda @sıradankullanıcı isimli şahıs xr dan Se 2020 ye niye geçmiş? Bir sor bakalım sana cevabı ne olucak? Ben boyut yani büyük kasa,kalınlık, ağırlık olduğu zaman çerçeve sıkıntı diyorum.Küçük kasada, kalınlık ve ağırlık yoksa çerçeve olsa ne olur olmasa ne olur.

Attığınız video S10 Lite vs S10 Plus batarya testi değil? S10 Exynos vs S10 SD batarya testi o video. Arkadaşlar S10 Plus ile S10 Lite ı kıyaslıyor.
S10 lite da hangi işlemci var? Sevgili İphone11 avukatı???

Aynen. Güzel yazmışsınız elinize sağlık.
???

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Her SD855 kullanan cihazın batarya performansı iyi olacak diye birşey yok. Kimin fanboyluk yaptığı çok belli. iPhone SE nin koskocaman çerçevesini görmezden gelen siz,bana Apple fanboyu diyorsunuz ????
Allah sana akıl fikir versin.???

S10 ile S10 lite'ın enerji yönetimi, verimliliği aynı mı?
Aynı işlemci var diye batarya performansı aynı mı oluyor?
Attığınız video sadece exynos ve snapdragon arasında ki batarya farkını kanıtlıyor.
Sanada akıl fikir versin.???