[İnceleme] Rush Telos RM33 (F/P Mouse)

Bu konuyu okuyanlar

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Ürünü 4 gün önce 65₺'ye Trendyol'dan almıştım bugün elime ulaştı.
İlk olarak ağırlığından bahsetmek istiyorum, Everest SGM-X7 kullananlar bilir hemen hemen aynı ağırlığa sahipler. Zaten benim istediğim de tam olarak böyle bir şeydi. Everest SGM-X7'de olduğu gibi bu mouse'ların içerisinde de 2-3 tane demir blok vardır. İsterseniz mouse'u söküp bu demir blokları çıkartarak ağırlığı düşürebilirsiniz. Resmi websitesinde ağırlığının 110Gr olduğu yazıyor.

rm33-ac%CC%A7%C4%B1klama-resimleriArtboard-4.jpg

Ürünün malzeme kalitesi gayet güzel, plastik kokusu yok ve ana butonların bulunduğu kısımda parmak kaymasını önlemek için özel kaymaz kaplama yapılmış.

rm33-ac%CC%A7%C4%B1klama-resimleriArtboard-3.jpg

Butonlara gelirsek sol tarafta 4 adet makro buton bulunuyor, sol üst köşede tıklama sayısı ayarlanabilen Fire butonu, ortada DPI geçiş butonu ve standart butonlar.

rm33-slinder.jpg

Kablo örgülü ve uzunluğu güzel, 145CM ne çok kısa ne de çok uzun. Ayrıca kablonun ucunda ferrit boğumu bulunmakta, F/P mouselarda pek görülmeyen bir parça olduğu için ekleme gereksinimi duydum.

rm33-ac%CC%A7%C4%B1klama-resimleriArtboard-2.jpg

Tıpkı Everest SGM-X7'de olduğu gibi sağ tarafta serçe ve yüzük parmağınızı koyabileceğiniz kavis mevcut, baş parmağınız makro tuşların altına oturuyor. Eliniz çok küçükse önermem fakat orta ve büyük eller için uygun olduğunu düşünüyorum.

rm33-ac%CC%A7%C4%B1klama-resimleriArtboard-1.jpg

Makro yazılımdan birkaç görüntü;

screenshot_4-jpg.111380

Screenshot_2.jpg

Screenshot_3.jpg

Ürün özellikleri;
  • 200DPI - 4800DPI
  • 9 Adet buton (Standart butonlar dahil)
  • 7 Farklı LED
  • Makro Yazılım
  • 145CM Örgü USB Kablo

Teknik konular dışında görüşüm;
Bu fiyata alınabilecek sayılı mouselardan bir tanesi olduğunu düşünüyorum. Kalitesi Everest'e yakın veya Everest'ten bir tık fazla gibi, zamanla daha iyi anlayabilirim ancak Everest'e uzak olduğunu da söyleyemem yani elinize sağlamı gelmişse normal kullanımda en az 1-1.5 yıl götürür.

Ekli dosyalar

• Screenshot_4.jpg
    Screenshot_4.jpg
    126.8 KB · Görüntüleme: 287
Son düzenleme:

TheChild

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,569
Güzel inceleme olmuş teşekkürler :)

qqqqqqqqqqq

Doçent
Reaksiyon puanı
876
Fazla tuşlu mouse'leri ben sevemiyorum. Sevenine iyidir. Kötü gözükmüyor. Dışı değil içi önemlidir.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Güzel inceleme olmuş teşekkürler :)
Rica ederim, açıklayıcı olduysa ne mutlu bana :)

Fazla tuşlu mouse'leri ben sevemiyorum. Sevenine iyidir. Kötü gözükmüyor. Dışı değil içi önemlidir.
Aslında DPI ve Fire butonları hariç makro butonlarını pek kullanacağımı söyleyemem ancak bu fiyata makro buton olmasını da artı olarak görüyorum.

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Güzel inceleme olmuş elinize sağlık :D Ben bu tip mouseları sevmiyorum G102 Prodigy gibi sade mouselar çok daha hoşuma gidiyor :D :D

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Güzel inceleme olmuş elinize sağlık :D Ben bu tip mouseları sevmiyorum G102 Prodigy gibi sade mouselar çok daha hoşuma gidiyor :D :D
Teşekkür ederim, ben de butonlara boğulan mouselardan pek hoşlanmıyorum ancak teknik özellikleri fiyatına göre iyi olduğu için aldım. 3D yazıcı olsa yeni kasa yapardım bir kaç gündür kendime macera arıyorum ?

Hafiyye-iAbdülhamid-iSani

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,170
Everest SGM x7 remastered gibi olmuş
Mesaj otomatik birleştirildi:

İnceleme güzel olmuş bu arada ALLAH RAZI OLSUN SİZDEN İNŞALLAH

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Everest SGM x7 remastered gibi olmuş
Mesaj otomatik birleştirildi:

İnceleme güzel olmuş bu arada ALLAH RAZI OLSUN SİZDEN İNŞALLAH
Teşekkür ederim sizden de :)
Evet SGM-X7 fanıyım birbirlerine çok yakın olması ve gelişmiş hali gibi görünmesi hoşuma gitti, biraz bundan biraz da SGM-X7'den stok yapmak lazım :)