iPhone 12 İddiaları

Bu konuyu okuyanlar

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
İddialar

20200807_112810.jpg

Demin iPhone 12 olduğu iddia edilen bu fotoğraf paylaşıldı. Sızıntıyı sağlayan kişi maalesef çentiğin aynı kaldığını da iddia etti.

640xauto.jpg

Daha önceden de iPhone 12'nin aynı iPad Pro gibi arkasının mıknatıslarla dolu olduğu ortaya çıkmıştı.

20200807_121555.jpg

Bu yıl 4 farklı model ile karşımıza çıkacak olan Apple'ın ünlü analisti Ming Chi-Ku da Apple'ın iPhone 12 serisinde kamera açısından bir problem yaşadığını iddia etti. 5,4 ve 6,1 inç olmak üzere 2 model halinde tanıtlacak olan iPhone 12'nin kamera lenslerinin fazla ısıya dayanmadığı iddia etti. Genius Electronic Optical tarafından üretilen bu lensler anlaşılan Apple'ı karıştırmış. Diğer iki modelin lenslerin tedariğini de Largan sağlıyor ve sorunsuz olduğu biliniyor. Serinin gecikeceğini de Apple CFO Luca Maestri doğrulamıştı. Böylece Apple tarafından gecikmenin nedeni söylenmese de dolaylı olarak ortaya çıkmış oldu.

concepts-iphone-12-case-cad.jpg

Ming Chi-Ku ayrıca yakın zamanda, iPhone 12 serisinin kutusundan şarj aleti ve kulaklığın çıkmayacağını da söylemişti. Bu görsel de iPhone 12 serisinin kutu düzenini gösteriyor. Görselde sadece şarj kablosu için yer olduğu gözüküyor. Bunun nedeninin yükselen telefon maliyetlerinin yükünü azaltmak olduğunu göstermişti. Malum Apple maliyetler artsa bile son 2 yıldır fiyatları aynı tutuyor hatta 11'i Xr'dan 50 dolar daha ucuza satışa sunmuştu.

iPhone 12 serisinin 5G destekli olacağı, iPad Pro'da bulunan LIDAR lensin Pro modellerde yer alacağı, ekranların 120hz desteğine sahip olacağını ve lansman tarihinin de 8 Eylül olarak belirlendiği de biliniyor. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz, Apple sizce kutu içeriğini kısacak mı ve diğer iddialar doğru mu? Yorumlarınızı bekliyorum :)

Kaynak: Ming Chi-Ku

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
İddialar

Ekli dosyayı görüntüle 111345
Demin iPhone 12 olduğu iddia edilen bu fotoğraf paylaşıldı. Sızıntıyı sağlayan kişi maalesef çentiğin aynı kaldığını da iddia etti.

Ekli dosyayı görüntüle 111349
Daha önceden de iPhone 12'nin aynı iPad Pro gibi arkasının mıknatıslarla dolu olduğu ortaya çıkmıştı.

Ekli dosyayı görüntüle 111353
Bu yıl 4 farklı model ile karşımıza çıkacak olan Apple'ın ünlü analisti Ming Chi-Ku da Apple'ın iPhone 12 serisinde kamera açısından bir problem yaşadığını iddia etti. 5,4 ve 6,1 inç olmak üzere 2 model halinde tanıtlacak olan iPhone 12'nin kamera lenslerinin fazla ısıya dayanmadığı iddia etti. Genius Electronic Optical tarafından üretilen bu lensler anlaşılan Apple'ı karıştırmış. Diğer iki modelin lenslerin tedariğini de Largan sağlıyor ve sorunsuz olduğu biliniyor. Serinin gecikeceğini de Apple CFO Luca Maestri doğrulamıştı. Böylece Apple tarafından gecikmenin nedeni söylenmese de dolaylı olarak ortaya çıkmış oldu.

Ekli dosyayı görüntüle 111354
Ming Chi-Ku ayrıca yakın zamanda, iPhone 12 serisinin kutusundan şarj aleti ve kulaklığın çıkmayacağını da söylemişti. Bu görsel de iPhone 12 serisinin kutu düzenini gösteriyor. Görselde sadece şarj kablosu için yer olduğu gözüküyor. Bunun nedeninin yükselen telefon maliyetlerinin yükünü azaltmak olduğunu göstermişti. Malum Apple maliyetler artsa bile son 2 yıldır fiyatları aynı tutuyor hatta 11'i Xr'dan 50 dolar daha ucuza satışa sunmuştu.

iPhone 12 serisinin 5G destekli olacağı, iPad Pro'da bulunan LIDAR lensin Pro modellerde yer alacağı, ekranların 120hz desteğine sahip olacağını ve lansman tarihinin de 8 Eylül olarak belirlendiği de biliniyor. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz, Apple sizce kutu içeriğini kısacak mı ve diğer iddialar doğru mu? Yorumlarınızı bekliyorum :)

Kutudan hızlı şarj cihazı çıkmaması zaten tepki çekmişti.Bide kutuya şarj aleti koymamaları Apple ı sıkıntıya sokabilir.Ben Apple'ın böyle bir hata yapacağını düşünmüyorum.Apple cihazlarına önceden pahalı diyip insanlara android cihaz öneririrdik.Şimdi İphone lar fps cihazı oldu.İphone 12 ailesi fiyatıyla bizim ülkemizde çok talep göreceğini düşünüyorum.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Kutudan hızlı şarj cihazı çıkmaması zaten tepki çekmişti.Bide kutuya şarj aleti koymamaları Apple ı sıkıntıya sokabilir.Ben Apple'ın böyle bir hata yapacağını düşünmüyorum.Apple cihazlarına önceden pahalı diyip insanlara android cihaz öneririrdik.Şimdi İphone lar fps cihazı oldu.İphone 12 ailesi fiyatıyla bizim ülkemizde çok talep göreceğini düşünüyorum.
Apple'ın fiyatlar düşük tutması takdire şayan ama kutu içeriğini bu kadar azaltması da çok tepki çekici.
En azından fiyatı bir 50 dolar artırıp kutu içeriğini tam yapsalardı daha iyi olurdu gibi geliyor bana.

Son düzenleme:

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Apple böyle saçma sapan hareketler yapacak kadar cüretkar bir firma. Nasıl olsa 3,5mm jakı da yok ettiler.

Jakı kullanan kişi fazla olsa da herkes değildi ama adaptör meselesi ayrı. Daha önceden apple kullanmadıysan ayrı olarak adaptörü alman lazım. Tüketicinin daha önceki adaptörü 5Wsa ve o doldurma süresini bekleyemez ise o zaman yine yenisini almak zorunda kalabilir.

Eğer cidden öyle yaparlarsa Apple,androidlerden geçmek isteyenlere orta parmak hareketi çekmiş ve kendi ayağına sıkmış olur.

Çentik meselesi şaşırtmadı.

5g modülü olmasına rağmen fiyatları böyle olursa müthiş olur.

5,4” lik iphone bence harika bir seçenek olacak. Bu dünyanın daha çok kompakt cihazlara ihtiyacı var. Darısı diğer firmalara...

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Apple böyle saçma sapan hareketler yapacak kadar cüretkar bir firma. Nasıl olsa 3,5mm jakı da yok ettiler.

Jakı kullanan kişi fazla olsa da herkes değildi ama adaptör meselesi ayrı. Daha önceden apple kullanmadıysan ayrı olarak adaptörü alman lazım. Tüketicinin daha önceki adaptörü 5Wsa ve o doldurma süresini bekleyemez ise o zaman yine yenisini almak zorunda kalabilir.

Eğer cidden öyle yaparlarsa Apple,androidlerden geçmek isteyenlere orta parmak hareketi çekmiş ve kendi ayağına sıkmış olur.

Çentik meselesi şaşırtmadı.

5g modülü olmasına rağmen fiyatları böyle olursa müthiş olur.

5,4” lik iphone bence harika bir seçenek olacak. Bu dünyanın daha çok kompakt cihazlara ihtiyacı var. Darısı diğer firmalara...
Doğru, Apple ha bire bir şeyleri yok edip duruyor.
Ama dediğiniz gibi Android tarafından geçenler çok üzülür zaten normal hızlı şarjı bile çok çok hızlı değil Android tarafında 45ler 60lar havada uçuşuyor.
Kompakt cihazlar bence de olmalı bazı insanlar gerçekten büyük cihazları sevmiyor.
5G konusunda da Qualcomm ile bir problem var ama bakalım ne olacak.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Şarj adaptörü kutudan çıkmayacaksa almanın ne anlamı var bir de ben adaptöre ekstradan para mı verecem ?

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Birde şunları eklemeyi unuttum:

Adaptör yetmiyor gibi kulaklık da gelmeyebilirmiş. Şaka gibi.

Eğer adaptör ve kulaklık gelmeyecekse HERKES bundan zarar görebilir çünkü hala Apple güzel/kötü fark etmeksizin bir şey yaparsa onun aynısını yapacak olan firmalar var.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Birde şunları eklemeyi unuttum:

Adaptör yetmiyor gibi kulaklık da gelmeyebilirmiş. Şaka gibi.

Eğer adaptör ve kulaklık gelmeyecekse HERKES bundan zarar görebilir çünkü hala Apple güzel/kötü fark etmeksizin bir şey yaparsa onun aynısını yapacak firmalar var.
Alanların eline kısa bir lightning kablosu ve sticeklardan başka bir şey geçmeyecek o zaman ? şaka gibi olur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şarj adaptörü kutudan çıkmayacaksa almanın ne anlamı var bir de ben adaptöre ekstradan para mı verecem ?
Bence çok heyecanlı Applecılar bakalım bu sefer bunu nasıl savunacak?

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Alanların eline kısa bir lightning kablosu ve sticeklardan başka bir şey geçmeyecek o zaman ? şaka gibi olur.
Kulaklık koymamaları benim icin sorun değil ama adaptör koymamaları resmen müsteriyi enayi yerine koymaktır lan müsteri zaten bir ton para verecek telefona kutuda adaptör yok

Bende 2 sticker hala duruyor. Neden bilmiyorum ama onu (ağır) bir apple fanboyun kafasına yapıştırasım var.
J.Jonah Jameson karakterini severiz ??

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Bende 2 sticker hala duruyor. Neden bilmiyorum ama onu (ağır) bir apple fanboyun kafasına yapıştırasım var.
Bende de duruyor hala, eğer stickerlerı da kutuya koymazlarsa alan arkadaşlara yollayabilirim :)

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Kulaklık koymamaları benim icin sorun değil ama adaptör koymamaları resmen müsteriyi enayi yerine koymaktır lan müsteri zaten bir ton para verecek telefona kutuda adaptör yok

J.Jonah Jameson karakterini severiz ??
Aynen öyle. Dönüştürücü için kablosuz kulaklık savunmaları vardı...

Reaksiyon puanı
12
Adaptörü ve kulaklığı olan ve olmayan şeklinde satılıcak kutu içerikleri sizde elinizde fazladan adaptör ve kulaklık varsa onların parasını boşuna vermiceksiniz mesela bende 3 adaptör 4 kablo 3 kulaklık var eğer 12 ailesine geçersem boşuna para vermem bu eklere.Son derece mantıklı bir hareket apple adına.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Yok daha neler. Apple stickerı koymazsa batar. Elma stickerı kırmızı çizgimizdir (!)
Ne olursa olsun bu seri yine çok satacak, emin olun sticker mitikır umurlarında olmaz bence.
Ama bunun maliyeti düşürmek için değil de Apple için yeni bir sömürü yolu olduğunu düşünüyorum.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Aynen öyle. Dönüştürücü için kablosuz kulaklık savunmaları vardı...
Dönüştürücüyü salla kablolu kulaklık kullanan kaldı mı ya ben 2 senedir kablosuz kullanıyorum telefonda kulaklık girisi var ama olmaması bana koymaz cünkü ben ses delisi biri degilim

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Adaptörü ve kulaklığı olan ve olmayan şeklinde satılıcak kutu içerikleri sizde elinizde fazladan adaptör ve kulaklık varsa onların parasını boşuna vermiceksiniz mesela bende 3 adaptör 4 kablo 3 kulaklık var eğer 12 ailesine geçersem boşuna para vermem bu eklere.Son derece mantıklı bir hareket apple adına.
Mesela savunan bir arkadaşımız :)
Yani halihazırda iPhone kullanıcısı bir kişi alırsa takmayadabilir.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Dönüştürücüyü salla kablolu kulaklık kullanan kaldı mı ya ben 2 senedir kablosuz kullanıyorum telefonda kulaklık girisi var ama olmaması bana koymaz cünkü ben ses delisi biri degilim
Ben ✋ Sen ne kullanıyorsun hocam?

Reaksiyon puanı
12
Mesela savunan bir arkadaşımız :)
Yani halihazırda iPhone kullanıcısı bir kişi alırsa takmayadabilir.
Başka markadan geçen kullanıcılar için değişen hiçbirşey olmicak tam içerikli kutuyu yine aynı şekilde alabilecek.Sadece kendi kullanıcıları adına adamlar son derece mantıklı karar vermişler.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Hocam cidden İPhone benlik değil ya
Ben şahsen geçmeyi tekrar düşünüyordum ama Samsung güncellemeleri 3 yıla çıkarınca fikrim değişti gibi. Zaten Apple artık iyice zengin işi oldu.

Başka markadan geçen kullanıcılar için değişen hiçbirşey olmicak tam içerikli kutuyu yine aynı şekilde alabilecek.Sadece kendi kullanıcıları adına adamlar son derece mantıklı karar vermişler.
Yazıyı okumadınız herhalde. Kutuda kablo ve telefon dışında hiçbir şey olamayacak deniliyor. Nasıl tam içerikli kutuya sahip olacak?

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Ben ✋ Sen ne kullanıyorsun hocam?
2 senedir Preo MS08 kullanıyorum işimi görüyor ama Xiaomi Freebuds'a gecmek istiyorum cünkü kafaüstü kulaklık bana hic ergonomik gelmiyor taşıması da ayrı bir dert boynumu ağrıtıyor bir de sıkıldım değişiklik istiyorum
Preo Teknosa'nın markası ve ben 90'a almistim şuanda fiyatı 140-150 tl hatta ben %20 indirim ile ablama kırmızısını almıştım

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Valla inanır mısın senden böyle bir söz hiç beklemiyordum hatta kendimden de beklemiyordum :D

Ama haklısın Android telefonlar f/p idi inovasyon ile ucuzluk dengesini sağlardı gerçekten şu an Apple fiyatlarını aşmaya başladı.Ancak iki platform da pahalı bence talep arttığı için bu kadar dünya genelinde fiyatlar arttı.Tamam teknoloji artıyor ama bu kadar da pahalı olmaz ki yahu.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
İddialar

Ekli dosyayı görüntüle 111345

Ekli dosyayı görüntüle 111349

Ekli dosyayı görüntüle 111353

Ekli dosyayı görüntüle 111354

5.4 inçlik iPhone 12 çok güzel olacak. Ama kutusundan şarj aleti çıkmaması çok kötü

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Valla inanır mısın senden böyle bir söz hiç beklemiyordum hatta kendimden de beklemiyordum :D

Ama haklısın Android telefonlar f/p idi inovasyon ile ucuzluk dengesini sağlardı gerçekten şu an Apple fiyatlarını aşmaya başladı.Ancak iki platform da pahalı bence talep arttığı için bu kadar dünya genelinde fiyatlar arttı.Tamam teknoloji artıyor ama bu kadar da pahalı olmaz ki yahu.
Ben burada yorum yaparken mümkün olduğunca tarafsız olmaya çalışıyorum.Hiç bir firmanın avukatlığını yapmıyorum.Yapmamayada çalışıyorum.Benim için doğru olan neyse odur.İphone 12 nin yurtdışı fiyatı 699 dolar.Bizde bu fiyat vergilerle 7500 TL yi bulur.Note 20 nin 9300 TL olduğu bir ortamda bana göre iPhone 12 nin fiyatı gayet uygun.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Apple'ın bu trendi tutarsa diğer firmalar da arkasından takip etmez umarım :(

iPhone 12 649 Dalar Türkiye'de vergiler dahil en az 900 dolar...
7500TL den çıksa bile çok fazla satar. iPhone 12 güzel olacak dediğim gibi ama kutudan hızlı şarj çıkmaması kötü.

Ben burada yorum yaparken mümkün olduğunca tarafsız olmaya çalışıyorum.Hiç bir firmanın avukatlığını yapmıyorum.Yapmamayada çalışıyorum.Benim için doğru olan neyse odur.İphone 12 nin yurtdışı fiyatı 699 dolar.Bizde bu fiyat vergilerle 7500 TL yi bulur.Note 20 nin 9300 TL olduğu bir ortamda bana göre iPhone 12 nin fiyatı gayet uygun.
Bence 5,4 inç iPhone 12 8299TL,6,1 inç 9299TL, iPhone 12 Pro 12299TL,iPhone 12 Pro Max 13999TL den çıkacak