iPhone iPhone 12 İddiaları

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

Mesela savunan bir arkadaşımız :)
Yani halihazırda iPhone kullanıcısı bir kişi alırsa takmayadabilir.
Başka markadan geçen kullanıcılar için değişen hiçbirşey olmicak tam içerikli kutuyu yine aynı şekilde alabilecek.Sadece kendi kullanıcıları adına adamlar son derece mantıklı karar vermişler.

grbzz

Revolution
Yönetici
Mod. Adayı
Hocam cidden İPhone benlik değil ya
Ben şahsen geçmeyi tekrar düşünüyordum ama Samsung güncellemeleri 3 yıla çıkarınca fikrim değişti gibi. Zaten Apple artık iyice zengin işi oldu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Başka markadan geçen kullanıcılar için değişen hiçbirşey olmicak tam içerikli kutuyu yine aynı şekilde alabilecek.Sadece kendi kullanıcıları adına adamlar son derece mantıklı karar vermişler.
Yazıyı okumadınız herhalde. Kutuda kablo ve telefon dışında hiçbir şey olamayacak deniliyor. Nasıl tam içerikli kutuya sahip olacak?

Webhead

Dekan
Ben ✋ Sen ne kullanıyorsun hocam?
2 senedir Preo MS08 kullanıyorum işimi görüyor ama Xiaomi Freebuds'a gecmek istiyorum cünkü kafaüstü kulaklık bana hic ergonomik gelmiyor taşıması da ayrı bir dert boynumu ağrıtıyor bir de sıkıldım değişiklik istiyorum
Preo Teknosa'nın markası ve ben 90'a almistim şuanda fiyatı 140-150 tl hatta ben %20 indirim ile ablama kırmızısını almıştım

Kaansenn34

Doçent
Kutudan hızlı şarj cihazı çıkmaması zaten tepki çekmişti.Bide kutuya şarj aleti koymamaları Apple ı sıkıntıya sokabilir.Ben Apple'ın böyle bir hata yapacağını düşünmüyorum.Apple cihazlarına önceden pahalı diyip insanlara android cihaz öneririrdik.Şimdi İphone lar fps cihazı oldu.İphone 12 ailesi fiyatıyla bizim ülkemizde çok talep göreceğini düşünüyorum.
Valla inanır mısın senden böyle bir söz hiç beklemiyordum hatta kendimden de beklemiyordum :D

Ama haklısın Android telefonlar f/p idi inovasyon ile ucuzluk dengesini sağlardı gerçekten şu an Apple fiyatlarını aşmaya başladı.Ancak iki platform da pahalı bence talep arttığı için bu kadar dünya genelinde fiyatlar arttı.Tamam teknoloji artıyor ama bu kadar da pahalı olmaz ki yahu.

(Evo)lution

Profesör
İddialar

Ekli dosyayı görüntüle 111345
Demin iPhone 12 olduğu iddia edilen bu fotoğraf paylaşıldı. Sızıntıyı sağlayan kişi maalesef çentiğin aynı kaldığını da iddia etti.

Ekli dosyayı görüntüle 111349
Daha önceden de iPhone 12'nin aynı iPad Pro gibi arkasının mıknatıslarla dolu olduğu ortaya çıkmıştı.

Ekli dosyayı görüntüle 111353
Bu yıl 4 farklı model ile karşımıza çıkacak olan Apple'ın ünlü analisti Ming Chi-Ku da Apple'ın iPhone 12 serisinde kamera açısından bir problem yaşadığını iddia etti. 5,4 ve 6,1 inç olmak üzere 2 model halinde tanıtlacak olan iPhone 12'nin kamera lenslerinin fazla ısıya dayanmadığı iddia etti. Genius Electronic Optical tarafından üretilen bu lensler anlaşılan Apple'ı karıştırmış. Diğer iki modelin lenslerin tedariğini de Largan sağlıyor ve sorunsuz olduğu biliniyor. Serinin gecikeceğini de Apple CFO Luca Maestri doğrulamıştı. Böylece Apple tarafından gecikmenin nedeni söylenmese de dolaylı olarak ortaya çıkmış oldu.

Ekli dosyayı görüntüle 111354
Ming Chi-Ku ayrıca yakın zamanda, iPhone 12 serisinin kutusundan şarj aleti ve kulaklığın çıkmayacağını da söylemişti. Bu görsel de iPhone 12 serisinin kutu düzenini gösteriyor. Görselde sadece şarj kablosu için yer olduğu gözüküyor. Bunun nedeninin yükselen telefon maliyetlerinin yükünü azaltmak olduğunu göstermişti. Malum Apple maliyetler artsa bile son 2 yıldır fiyatları aynı tutuyor hatta 11'i Xr'dan 50 dolar daha ucuza satışa sunmuştu.

iPhone 12 serisinin 5G destekli olacağı, iPad Pro'da bulunan LIDAR lensin Pro modellerde yer alacağı, ekranların 120hz desteğine sahip olacağını ve lansman tarihinin de 8 Eylül olarak belirlendiği de biliniyor. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz, Apple sizce kutu içeriğini kısacak mı ve diğer iddialar doğru mu? Yorumlarınızı bekliyorum :)

Kaynak: Ming Chi-Ku
5.4 inçlik iPhone 12 çok güzel olacak. Ama kutusundan şarj aleti çıkmaması çok kötü

Kaansenn34

Doçent

Erenist2020

Profesör
Valla inanır mısın senden böyle bir söz hiç beklemiyordum hatta kendimden de beklemiyordum :D

Ama haklısın Android telefonlar f/p idi inovasyon ile ucuzluk dengesini sağlardı gerçekten şu an Apple fiyatlarını aşmaya başladı.Ancak iki platform da pahalı bence talep arttığı için bu kadar dünya genelinde fiyatlar arttı.Tamam teknoloji artıyor ama bu kadar da pahalı olmaz ki yahu.
Ben burada yorum yaparken mümkün olduğunca tarafsız olmaya çalışıyorum.Hiç bir firmanın avukatlığını yapmıyorum.Yapmamayada çalışıyorum.Benim için doğru olan neyse odur.İphone 12 nin yurtdışı fiyatı 699 dolar.Bizde bu fiyat vergilerle 7500 TL yi bulur.Note 20 nin 9300 TL olduğu bir ortamda bana göre iPhone 12 nin fiyatı gayet uygun.

(Evo)lution

Profesör
Apple'ın bu trendi tutarsa diğer firmalar da arkasından takip etmez umarım :(

iPhone 12 649 Dalar Türkiye'de vergiler dahil en az 900 dolar...
7500TL den çıksa bile çok fazla satar. iPhone 12 güzel olacak dediğim gibi ama kutudan hızlı şarj çıkmaması kötü.

Ben burada yorum yaparken mümkün olduğunca tarafsız olmaya çalışıyorum.Hiç bir firmanın avukatlığını yapmıyorum.Yapmamayada çalışıyorum.Benim için doğru olan neyse odur.İphone 12 nin yurtdışı fiyatı 699 dolar.Bizde bu fiyat vergilerle 7500 TL yi bulur.Note 20 nin 9300 TL olduğu bir ortamda bana göre iPhone 12 nin fiyatı gayet uygun.
Bence 5,4 inç iPhone 12 8299TL,6,1 inç 9299TL, iPhone 12 Pro 12299TL,iPhone 12 Pro Max 13999TL den çıkacak

Erenist2020

Profesör
7500TL den çıksa bile çok fazla satar. iPhone 12 güzel olacak dediğim gibi ama kutudan hızlı şarj çıkmaması kötü.

Bence 5,4 inç iPhone 12 8299TL,6,1 inç 9299TL, iPhone 12 Pro 12299TL,iPhone 12 Pro Max 13999TL den çıkacak
7500 TL benim tahmini fiyatım.Senin dediğin gibi 8300 TL de olabilir.Hızlı şarj olayı Apple da hala çok iyi değil.Çıksa bile Huawei deki 45 dk lık yada Oppo,xiaomi deki 30 dk lık bir performans beklememek lazım.

grbzz

Revolution
Yönetici
Mod. Adayı
Apple'ın bu trendi tutarsa diğer firmalar da arkasından takip etmez umarım :(

iPhone 12 649 Dalar Türkiye'de vergiler dahil en az 900 dolar...
Apple ne yaparsa yapsın izinden giderler emin ol 😏

Yakında şarj kablosuda koymazlar.
Sonunda o olacak gibi sadece telefon.

Bence de 8000 üstünden girer gibi geliyor bana.
Dolar sürekli arttığı için normal kurun üzerinden kar payı da bırakıyorlar.

ikakbay

Üyecik
eğer eski telefonunuzun kaliteli bir adaptörü varsa sıkıntı olmayacaktır. android telefonların fiyatları da artık çok yüksek. artık çok fazla kutu içi içeriği bulmak her telefon için çok zor olacak.

açıkcası bende şuan fazladan 5-6 tane adaptör var, bunların 3-4 ü hızlı şarj destekli 15w üstü şarj aletleri.

bu arada telefonum samsung iphone kullanmıyorum

grbzz

Revolution
Yönetici
Mod. Adayı
eğer eski telefonunuzun kaliteli bir adaptörü varsa sıkıntı olmayacaktır. android telefonların fiyatları da artık çok yüksek. artık çok fazla kutu içi içeriği bulmak her telefon için çok zor olacak.

açıkcası bende şuan fazladan 5-6 tane adaptör var, bunların 3-4 ü hızlı şarj destekli 15w üstü şarj aletleri.

bu arada telefonum samsung iphone kullanmıyorum
Ama herkesin elinde iyi bir adaptör olmayabilir. Bana göre kulaklık kaldırılabilir ama en azından kutu içinden bir hızlı şarj çıkmalı. Bakalım iddialar doğru çıkacak mı.

Hakantoris

Profesör
Apple EA ile ortak oldu galiba. Yakında AppStore'da da üyelik sistemi oluştururlar. Kutuya şarj aleti koymamak ne demek !!!!

grbzz

Revolution
Yönetici
Mod. Adayı
Apple EA ile ortak oldu galiba. Yakında AppStore'da da üyelik sistemi oluştururlar. Kutuya şarj aleti koymamak ne demek !!!!
Android tarafında kılıfına, dönüştürücüsüne kadar her şeyi koyuyorlar. Eğer iddialar doğruysa ben en çok Apple'ın açıklamasını merak ediyorum. Ama %100 ihtimalle maliyet diyecekler sanki diğerlerinde maliyet artmıyor.

Yusuf ÇALIŞ

Profesör
@Kaansenn34 @Sıradan Kullanıcı @Webhead @Erenist2020 @(Evo)lution @TheTruthHurts @Yusuf ÇALIŞ @Java Ama 16 Gb istiyor @Tommy Vercetti Bekleniyorsunuz...

Apple'ın fiyatlar düşük tutması takdire şayan ama kutu içeriğini bu kadar azaltması da çok tepki çekici.
En azından fiyatı bir 50 dolar artırıp kutu içeriğini tam yapsalardı daha iyi olurdu gibi geliyor bana.
Açıkçası ıphone 12 hakkında daha fazla konuşmak istemem.

reisemre57

Doçent
kutudan adaptör çıkmaması çok kötü olur. iphone 12 seriside pahalı olacağa benziyor.
bu yüzden türkiyede tahminim bu seneki iphonlar çok satılmayacak.

Son mesajlar