Bu konuyu okuyanlar

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Türkiye Futbol Federasyonu'nun duyurduğu harcama limitlerine ilişkin resmi sitesi üzerinden bir açıklama yayımladı. Bunun üzerine Fenerbahçe de amuoyuna duyuru başlığıyla verilen açıklamada, "Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bugün açıklanan ve futbol gerçekleriyle bağdaşmayan takım harcama limitleri, asla kabul edilemez ve uygulanamaz düzeydedir. Bu aşamada taraftarlarımızdan sabırlı ve gerektiği takdirde camia olarak atacağımız adımlar için de bir o kadar hazırlıklı olmalarını rica ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe için ligden çekileceği konusunda iddialar bulunuyor. Sizce böyle bir durum yaşanır mı?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Ligden çekilme olmazda, ciddi ve uzun ömürlü bir planlama dönemine girmemiz gerekiyor. TFF tarafından belirlenen limitler zaten saçma. Bunu sadece bizim için demiyorum. Başakşehir şampiyon oldu ve CL'ye gidecek, kadrosunu güçlermeden ulusal arenada nasıl başarılı olacak bu takım? Şampiyon olmasının bu sezona faydası yoksa ne önemi var o zaman? Baştan aşağı saçmalık. Bizim limitin azlığına değinmiyorum bile. Ancak debelenmek yerine 4-5 yıl sonramızı kurtarmak istiyorsak acil bir şekilde alt yapı ve gençlere yönelip, parlatıp satma işine girmemiz lazım.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Her zaman yaptıkları şey ne ligden çekilirler ne de yayın havuzundan.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Türkiye Futbol Federasyonu'nun duyurduğu harcama limitlerine ilişkin resmi sitesi üzerinden bir açıklama yayımladı. Bunun üzerine Fenerbahçe de amuoyuna duyuru başlığıyla verilen açıklamada, "Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bugün açıklanan ve futbol gerçekleriyle bağdaşmayan takım harcama limitleri, asla kabul edilemez ve uygulanamaz düzeydedir. Bu aşamada taraftarlarımızdan sabırlı ve gerektiği takdirde camia olarak atacağımız adımlar için de bir o kadar hazırlıklı olmalarını rica ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe için ligden çekileceği konusunda iddialar bulunuyor. Sizce böyle bir durum yaşanır mı?
Çekileceklerine ihtimal dahi vermiyorum.Federasyona ateş püskürtüp olası başarısızlıkta federasyonu suçlayacaklar.

Reaksiyon puanı
7,997
Fenerli olarak çekilmesini istiyorum. Zaten Fenere verilen bütçe ile A takım çıkamıyor maçlara. Avrupa sonuncusu, lig 6. sı ve dünya yıldızı diye getirdikleri adamlara milyonlarca dolar ödeyen kulübe 800+ Milyon verirken Fenere 150 vermek bariz Fenere karşı operasyon olduğunu gösteriyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Federasyon iyi demiyorum ama Fenerbahçe de Ali Koç aynaya bakmalı.Başarılı olmak istiyorlarsa yaptıkları hatalardan ders çıkarmalılar.
Ali Koç evet sportif anlamda başarı getiremedi. Fakat finansal olarak hakkı yenmez. Hiçbir kulüp yöneticisinin yapamayacağı fedakarlıkları yapıp borçların çoğunu kapattı. Eski yönetimin hatalarını halen daha kapatamadığı için doğal olarak başarı beklenemez. Çoğu Fenerbahçeli Ali Koç ve yönetiminin arkasında.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Fenerli olarak çekilmesini istiyorum. Zaten Fenere verilen bütçe ile A takım çıkamıyor maçlara. Avrupa sonuncusu, lig 6. sı ve dünya yıldızı diye getirdikleri adamlara milyonlarca dolar ödeyen kulübe 800+ Milyon verirken Fenere 150 vermek bariz Fenere karşı operasyon olduğunu gösteriyor.
Güzel kardeşim FB 2 yılda o kadar çok boş transfer yaptı ki,FB ye bugün Gs ın bütçesinin verilmesi demek FB nin batması demek.Fb dahil bütün kulüplerin kemerleri sıkıp altyapıya ağırlık vermeleri lazım.Ali Koç altyapıyı güçlendirip Fb nin hem borçlarını kapatmalı,hemde geleceğini kurtarmalı.Ajax veya Barcelona’da olduğu gibi altyapıya sistem hocası getireceksin.Bu hoca hem genç oyuncuları yetiştirecek,hem de geliştirecek.Günü kurtarma mantalitesinden kulüpler vazgeçmeli.

Reaksiyon puanı
7,997
TFF ile Fenerbahçe toplantıda
C274E73B-F494-475E-B0E1-7DF60990A503.jpeg

Mesaj otomatik birleştirildi:

Güzel kardeşim FB 2 yılda o kadar çok boş transfer yaptı ki,FB ye bugün Gs ın bütçesinin verilmesi demek FB nin batması demek.Fb dahil bütün kulüplerin kemerleri sıkıp altyapıya ağırlık vermeleri lazım.Ali Koç altyapıyı güçlendirip Fb nin hem borçlarını kapatmalı,hemde geleceğini kurtarmalı.Ajax veya Barcelona’da olduğu gibi altyapıya sistem hocası getireceksin.Bu hoca hem genç oyuncuları yetiştirecek,hem de geliştirecek.Günü kurtarma mantalitesinden kulüpler vazgeçmeli.
Borcumuzu ödedikçe limit azalıyor. Şikayetimiz bu zaten.

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Anlamadığınız nokta şu. Bu kulübün şu anda personel ve oyuncu giderlerinin toplamı 64 milyon Euro. Bu rakamların toplamı Ali Koç yönetime gelmeden önce 92 milyon Euro'ydu. Ben Ali Koç geçtiğimiz 2 yılda iyi işler yaptı demiyorum. Ancak 64 milyon mevcut harcaması olan bir kulübe 18 milyon limit koyamazsın bu kadar. 50'ye düş, 40'a düş dersin tamam. Limit olayı tamamen saçmalık üzerine planlanmış. Bu senenin şampiyonu 150 milyon TL limit ile başlayacak seneye. E o zaman bu adamın şampiyon olmasının, CL'ye gitmesinin ne anlamı kaldı.

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,293
Hİssediyorum bu konu altında feci kavga çıkcak

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
G
Anlamadığınız nokta şu. Bu kulübün şu anda personel ve oyuncu giderlerinin toplamı 64 milyon Euro. Bu rakamların toplamı Ali Koç yönetime gelmeden önce 92 milyon Euro'ydu. Ben Ali Koç geçtiğimiz 2 yılda iyi işler yaptı demiyorum. Ancak 64 milyon mevcut harcaması olan bir kulübe 18 milyon limit koyamazsın bu kadar. 50'ye düş, 40'a düş dersin tamam. Limit olayı tamamen saçmalık üzerine planlanmış. Bu senenin şampiyonu 150 milyon TL limit ile başlayacak seneye. E o zaman bu adamın şampiyon olmasının, CL'ye gitmesinin ne anlamı kaldı.
Federasyon küme düşmeyi kaldırıp takım sayısını 21 e çıkartarak ne kadar berbat durumda olduğunu herkese gösterdi.Federasyonun son dönemde aldığı mantıklı bir karar varmı?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
G

Federasyon küme düşmeyi kaldırıp takım sayısını 21 e çıkartarak ne kadar berbat durumda olduğunu herkese gösterdi.Federasyonun son dönemde aldığı mantıklı bir karar varmı?
Demek istediğim de buydu. Mevcut federasyon şu an çok kötü bir yönetim sergiliyor maalesef. Limitler, küme düşmeme ve yabancı sınırı kararları gerçekten rezalet.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
önce borçlarını bitirsinde önce ona buna sonra çamur atsın.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Takımların hali ortada hepsi borç içinde yüzüyor bu verilen bütçeler tamamen saçmalık bu tff ile bu hakemlerle olacak gibi değil hem tff hemde mhk yönetimi ve tüm hakemlerin tamamen değişmesi lazım..

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Takımların hali ortada hepsi borç içinde yüzüyor bu verilen bütçeler tamamen saçmalık bu tff ile bu hakemlerle olacak gibi değil hem tff hemde mhk yönetimi ve tüm hakemlerin tamamen değişmesi lazım..
Amaçları mı farklı anlamadım

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Amaçları mı farklı anlamadım
Sadece Fenerbahçe'ye karşı değil bazı takımlara karşı kasıtlı yapıldığını düşünüyorum var sistemi yapıldı geçtiğimiz sezon kaç maç doğru yönetildi kaç takımın kaderi ile oynandı tff zaten isim olarak var icraat yok bu tff ve mhk ile ligdeki takımların daha çok canı yanacak gibi..

Son düzenleme:

26¥¥26

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,554

Bir zamanlar gururlu bir takım vardı.

Son mesajlar