Windows 10 2004 ısınma-kasma

Bu konuyu okuyanlar

HannıbalKıng

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar laptop kullanıcısıyım son 2 haftadır pc aşırı ısınıp kasma yapıyor bende fan bakımı ve termal macun yenilemesi yaptıp fakat çözüm olmadı sonradan fark ettim ki 1909 dan 2004 sürümüne güncelleme yapmış, ben tekrar 1909 temiz kurulum yapmak istiyorum nerden indirebilirim?

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Arkadaşlar laptop kullanıcısıyım son 2 haftadır pc aşırı ısınıp kasma yapıyor bende fan bakımı ve termal macun yenilemesi yaptıp fakat çözüm olmadı sonradan fark ettim ki 1909 dan 2004 sürümüne güncelleme yapmış, ben tekrar 1909 temiz kurulum yapmak istiyorum nerden indirebilirim?
PC'nizin özelliklerini yazabilir misiniz?

Hakan Osman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5

Bilgisyarinin isinma sorunu Window’tan kaynakli degil ! Islemcinin termal macununu kac yildir degistirmiyosun?

mahmutokkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
55
Bilgisyarinin isinma sorunu Window’tan kaynakli degil ! Islemcinin termal macununu kac yildir degistirmiyosun?
Termal macunla ilgili olduğunu düşünmüyorum. Çünkü bende de aynı ısınma durumu ve kapanma süresinde uzamalar var, bilgisayarı da yaklaşık 3 ay önce aldım. Ayriyeten 2004 güncellemesinde bazı problemler olduğunu okumuştum. Sanırım gerekli olan düzeltmeler de henüz sunulmadı ki bu sıkıntıları hala yaşıyoruz.

HannıbalKıng

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Daha dün değiştirdim, yukarıdada yazdım değiştirdiğimi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Termal macunla ilgili olduğunu düşünmüyorum. Çünkü bende de aynı ısınma durumu ve kapanma süresinde uzamalar var, bilgisayarı da yaklaşık 3 ay önce aldım. Ayriyeten 2004 güncellemesinde bazı problemler olduğunu okumuştum. Sanırım gerekli olan düzeltmeler de henüz sunulmadı ki bu sıkıntıları hala yaşıyoruz.
Sorun Windows 2004 sürümünden kaynaklanıyor stabil değil çünkü bemim pc temiz bakımlı ne zaman güncelleme geldi sorun başladı

mahmutokkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
55
Daha dün değiştirdim, yukarıdada yazdım değiştirdiğimi

Sorun Windows 2004 sürümünden kaynaklanıyor stabil değil çünkü bemim pc temiz bakımlı ne zaman güncelleme geldi sorun başladı
Muhtemelen öyle. Çünkü bende daha güncellemeyi yaparken sıkıntı başladı. Güncellemeyi indir diyordum iniyordu en son %100 olunca donup kalıyordu orda. En son Windows güncelleme yardımcısını indirip yükledim. Yüklemez olaydım.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895

Burada 1507 bile var. Microsoft'tan indiriyor.

HannıbalKıng

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
PC'nizin özelliklerini yazabilir misiniz?
Windows 10 i74712mq 8gbram 2gb gt840m ekran kartı 1 tb hdd

Muhtemelen öyle. Çünkü bende daha güncellemeyi yaparken sıkıntı başladı. Güncellemeyi indir diyordum iniyordu en son %100 olunca donup kalıyordu orda. En son Windows güncelleme yardımcısını indirip yükledim. Yüklemez olaydım.
Ben temiz kurulum yaptım bende de aynı problem önceki sürüm daha iyiydi

Hayır yok, dediğim gibi 2 haftadır böyle

Hocam böyle sitelerin güvenilir olduğunu düşünmüyorum

mahmutokkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
55

Burdan bir önceki sürüme geçeceğiz artık napalım.

H1ÇK1R1K

Doçent
Reaksiyon puanı
389
Hocam, Windows, 2004 sürümünü stabil yapamadı. Sizin gibi sorunlar yaşayan insan sayısı çok fazla. Ya, temiz kurulum yapıp sürümü 1909'a düşürmelisiniz. Ya da, Windows, bu sorunlar için ek yama ve güvenlik güncellemesi gönderecek.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Windows 10 i74712mq 8gbram 2gb gt840m ekran kartı 1 tb hdd

Ben temiz kurulum yaptım bende de aynı problem önceki sürüm daha iyiydi

Hayır yok, dediğim gibi 2 haftadır böyle

Hocam böyle sitelerin güvenilir olduğunu düşünmüyorum
Bu program Microsoft'un sitesine atıyor. Oradan indiriyorsun.

SSD lazım o PC'ye.

H1ÇK1R1K

Doçent
Reaksiyon puanı
389
Bu program Microsoft'un sitesine atıyor. Oradan indiriyorsun.

SSD lazım o PC'ye.
Windows'un stabil çalışabilmesi için mi, hocam?
Onun dışında, okuma yazma hızı yüksek bir SSD alması lazım arkadaşın. En iyi okuma yazma hızına sahip SSD'ler, M.2 NWMe bağlantı türüne sahip. (Samsung 970 Evo Plus serisi)
Ya da, hem uygun fiyatlı, yüksek depolama alanı, ortalama okuma yazma hızı ile ( Sırasıyla 550 MB/Sn, 520 MB/Sn.) Samsung 860 QVO tercih edilebilir.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Onun dışında, okuma yazma hızı yüksek bir SSD alması lazım arkadaşın. En iyi okuma yazma hızına sahip SSD'ler, M.2 NWMe bağlantı türüne sahip. (Samsung 970 Evo Plus serisi)
Ya da, hem uygun fiyatlı, yüksek depolama alanı, ortalama okuma yazma hızı ile ( Sırasıyla 550 MB/Sn, 520 MB/Sn.) Samsung 860 QVO tercih edilebilir.
Evet, SSD mecbur. :)

mahmutokkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
55
Hocam, benim PC'de de kapanma süreleri uzadı bir miktar. 2004 güncellemesinin stabil olmamasından kaynaklanır mı bu durum acaba?

H1ÇK1R1K

Doçent
Reaksiyon puanı
389
Hocam, benim PC'de de kapanma süreleri uzadı bir miktar. 2004 güncellemesinin stabil olmamasından kaynaklanır mı bu durum acaba?
Hocam, Windows'un stabil çalışabilmesi için, en az 4 GB RAM ve SSD gerekir. Sizin PC'de, SSD yok galiba. Dediğim gibi, Samsung 860 QVO veya, (PC'niz de, M.2 NWMe bağlantı desteği varsa), Samsung 970 Evo Plus alın.
Kapanma süresi, yaz ayında olduğumuz için, PC, kendini güvenlik amacıyla kapatıyordur.
Ama, güncelleme konusu, 2004, stabil yapılamamış bir OS. (Operation System= İşletim sistemi) Ya bekleyeceksiniz, (Windows, yeni bir yama ve güvenlik güncellemesi ile sorunları düzeltecek) ya da, 1909 sürümüne düşüreceksiniz.

mahmutokkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
55
Hocam, Windows'un stabil çalışabilmesi için, en az 4 GB RAM ve SSD gerekir. Sizin PC'de, SSD yok galiba. Dediğim gibi, Samsung 860 QVO veya, (PC'niz de, M.2 NWMe bağlantı desteği varsa), Samsung 970 Evo Plus alın.
Kapanma süresi, yaz ayında olduğumuz için, PC, kendini güvenlik amacıyla kapatıyordur.
Ama, güncelleme konusu, 2004, stabil yapılamamış bir OS. (Operation System= İşletim sistemi) Ya bekleyeceksiniz, (Windows, yeni bir yama ve güvenlik güncellemesi ile sorunları düzeltecek) ya da, 1909 sürümüne düşüreceksiniz.
SSD ile birlikte RAM de yeterli düzeyde. Sanırım Windows tarafından bir güncelleme bekleyeceğiz. Teşekkür ederim.

HannıbalKıng

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Hocam, Windows, 2004 sürümünü stabil yapamadı. Sizin gibi sorunlar yaşayan insan sayısı çok fazla. Ya, temiz kurulum yapıp sürümü 1909'a düşürmelisiniz. Ya da, Windows, bu sorunlar için ek yama ve güvenlik güncellemesi gönderecek.
Hocam nerden indirebilirim aradım bulamadım direke yenisini indiriyor

Reaksiyon puanı
109
termal macunu temzile fan soğutucu al olmazsada daha hafif bir windows 10 sürümü veya windows sürümü kullan

MMTKR

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
520
windows güncelleme o hata birkez yapılır

HannıbalKıng

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
windows güncelleme o hata birkez yapılır
Bana 1909 ISO 64bit sürüm lazım nasıl temin edebilirim

Hocam orijinal olarak mı indiriyor? Burdan indirip kurunca lisan key im gitmez değil mi

Son düzenleme:

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Bana 1909 ISO 64bit sürüm lazım nasıl temin edebilirim

Hocam orijinal olarak mı indiriyor? Burdan indirip kurunca lisan key im gitmez değil mi
Evet gitmez. Gitmesi için anakartınızı elinize almanız lazım.