Sivilce sorunu

Bu konuyu okuyanlar

darkzombie5

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Dostlar lütfen yardım edin artık en sonunda intihar edeceğim ya hayatım mahvoldu resmen. Ne yapacağımı bilmiyorum, karantina öncesi çok normal bir hayatım vardı neredeyse tüm gün dışarıdaydım ben bir depresyonu atlatmıştım ve sonunda sosyalleşmiştim herşey çok güzeldi. Karantina geldikten sonra benim yüzümde neredeyse her gün en az 1 2 sivilce çıkmaya başladı başlarda pek takmadım elbet geçer diye ama 2 hafta sonunda yüzümün kötüye gittiğini anladığımda Stafine adlı kremi kullanmaya başladım. Yaklaşık 1 ay kadar kullandım ama vahim. Krem kurutsa bile yenisi çıkıyordu. Stres yaptıkça (bu arada eskiden de sivilcem vardı fakat bu kadar değil sol yanağımda çenemin kenarında 2 3 tane falan vardı ama iyice kurumuşlardı rahatsız etmiyordu anlaşılmıyordu bile) bir gün kalktım sol tarafım komple beyaz uçlu iltihaplı sivilce. Sonra yine devam etti her gün 2 3 tane çıkmaya falan. Neyden çıktığını çözemiyorum önerileriniz varsa lütfen yazın dostlar dayanamıyorum artık.
830C5E1A-DDBA-403A-A8F9-5CCD10E54F50.jpeg 4D237FCD-7C76-43B0-9ECB-53D309FBD3F8.jpeg

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
Cildiye polikinliğine gitmelisin. Krem vb. tedavileri doktor kontrolünde uygularsın. Cevap vermezse aknetrent gibi çok etkili ilaçlar var yüksek ihtimalle çok yoğun sivilceleri tedavi ediyor fakat doktor kontrolünde olmalı.

darkzombie5

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Cildiye polikinliğine gitmelisin. Krem vb. tedavileri doktor kontrolünde uygularsın. Cevap vermezse aknetrent gibi çok etkili ilaçlar var yüksek ihtimalle çok yoğun sivilceleri tedavi ediyor fakat doktor kontrolünde olmalı.
Şu anda hiçbir şekilde randevu alamadım. Bu yüz sizce şiddetli akne kategorisinemi giriyor hocam?

panzr

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,487
En kısa zamanda cildiyeden randevu alıp doktora görünmelisin.

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
Şu anda hiçbir şekilde randevu alamadım. Bu yüz sizce şiddetli akne kategorisinemi giriyor hocam?

Randevu kovala sık sık bak. Bulamazsan mümkünse özel hastaneyede başvurabilirsin. Ama endişelenme yaşayacaksın yüzün temizlenir :D Benim daha kötüydü 6 ay içinde eser kalmadı.

darkzombie5

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Randevu alana kadar limon sürsem sıkıntı olur mu?

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Bende de vardı zamanında. Hey gidi az uğraştırmadı beni. En sonunda roaccutane diye bir ilaç kullanıp tedavi olmuştum. Sivilce geçiyor merak etme. Her insanda olabilir çok kafana takma. Yağlı yiyeceklerden bir süre uzak dur.

Reaksiyon puanı
892
Dostlar lütfen yardım edin artık en sonunda intihar edeceğim ya hayatım mahvoldu resmen. Ne yapacağımı bilmiyorum, karantina öncesi çok normal bir hayatım vardı neredeyse tüm gün dışarıdaydım ben bir depresyonu atlatmıştım ve sonunda sosyalleşmiştim herşey çok güzeldi. Karantina geldikten sonra benim yüzümde neredeyse her gün en az 1 2 sivilce çıkmaya başladı başlarda pek takmadım elbet geçer diye ama 2 hafta sonunda yüzümün kötüye gittiğini anladığımda Stafine adlı kremi kullanmaya başladım. Yaklaşık 1 ay kadar kullandım ama vahim. Krem kurutsa bile yenisi çıkıyordu. Stres yaptıkça (bu arada eskiden de sivilcem vardı fakat bu kadar değil sol yanağımda çenemin kenarında 2 3 tane falan vardı ama iyice kurumuşlardı rahatsız etmiyordu anlaşılmıyordu bile) bir gün kalktım sol tarafım komple beyaz uçlu iltihaplı sivilce. Sonra yine devam etti her gün 2 3 tane çıkmaya falan. Neyden çıktığını çözemiyorum önerileriniz varsa lütfen yazın dostlar dayanamıyorum artık.
Ekli dosyayı görüntüle 107694Ekli dosyayı görüntüle 107695
aknetrent kullanmalısın,benim bitti sorunum neredeyse.İzleri de büyük ölçüde yok etti.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Randevu alana kadar limon sürsem sıkıntı olur mu?
Doktor kontrolü olmadan yüzüne bir şeyler sürme. Kurutsa bile izi kalacaktır.
Senin sivilcelerin krem ile geçecek türden sivilceler değil.
Sabah 8 de hastane de olursan numara veriyorlar diye biliyorum. Bölgeden bölgeye değişebilir hastaneyi ara ve sor.
Aknetrend, acnegen gibi çok güçlü antibiyotikler var. Fakat bu antibiyotiklerin çok ciddi de yan etkileri var.
Doktora kesinlikle bir büyüğün ile git ve ilaç hakkında detaylı bilgi al.
Antibiyotik kullanımında 6 ay gibi bir tedavi süreci var fakat 2. aydan itibaren ilaç psikolojik yan etkilerde göstermeye başlaya biliyor. Bu ilaca başlayanların bir çoğunluğu ki bende dahil bu sebepten ötürü bırakmak zorunda kaldık.
Bu 6 aylık tedavi sürecini geçirdikten sonra neredeyse sivilcelerinin tamamından kurtulacaksın.

Anlatılabilecek çok fazla şey var fakat doktor ile görüşmeden ilaç/krem v.s. kullanma. Limon falan sürmeye de sakın kalkma. Sağlıklı beslen ve stresten uzak durmaya çalış.

darkzombie5

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Doktor kontrolü olmadan yüzüne bir şeyler sürme. Kurutsa bile izi kalacaktır.
Senin sivilcelerin krem ile geçecek türden sivilceler değil.
Sabah 8 de hastane de olursan numara veriyorlar diye biliyorum. Bölgeden bölgeye değişebilir hastaneyi ara ve sor.
Aknetrend, acnegen gibi çok güçlü antibiyotikler var. Fakat bu antibiyotiklerin çok ciddi de yan etkileri var.
Doktora kesinlikle bir büyüğün ile git ve ilaç hakkında detaylı bilgi al.
Antibiyotik kullanımında 6 ay gibi bir tedavi süreci var fakat 2. aydan itibaren ilaç psikolojik yan etkilerde göstermeye başlaya biliyor. Bu ilaca başlayanların bir çoğunluğu ki bende dahil bu sebepten ötürü bırakmak zorunda kaldık.
Bu 6 aylık tedavi sürecini geçirdikten sonra neredeyse sivilcelerinin tamamından kurtulacaksın.

Anlatılabilecek çok fazla şey var fakat doktor ile görüşmeden ilaç/krem v.s. kullanma. Limon falan sürmeye de sakın kalkma. Sağlıklı beslen ve stresten uzak durmaya çalış.
Şu zamana kadar 2 gün sürdüm birşey olmaz değil mi o zaman bırakıyorum limonu?

aesthetey

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Şu zamana kadar 2 gün sürdüm birşey olmaz değil mi o zaman bırakıyorum limonu?
Bırak, istemediğin farklı etkileri olabilir, cildi tahiş edebilir. Bir uzmana danış, en iyi sonucu tedavi ile alırsın. Kafana göre ilaç veya başkalarının önerilerini kullanma, herkesin cilt tipi ve sorununun kaynağı farklıdır

Hommbitkisel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekli dosyayı görüntüle 107694Ekli dosyayı görüntüle 107695
merhaba ben homm bitkisel firimasından efe size yardım edebilirim siz bana instagramdan yazın yardımcı olurum size