Bu konuyu okuyanlar

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
şöyle söyleyeyim. Dolar şu anda 7,7 olsa apple hemen zam yapmıyor. hatta zaman zaman fiyatlar güncellenmediği için doların yukarı gittiği durumlarda neredeyse abd'den bir macboook ya da iphone almaya yakın yere geliyor türkiyedeki fiyatlar. Sonra kur oturduğunda apple duruma bakıp fiyat ayarlaması yapıyor. Ama sonuçta apple alıştığımız oem'ciler gibi hergün dolara göre fiyat değiştirmiyor.
Bende onu dedim işte. Kur yüksek seviyedeyken bu fiyatlar belirlenmişti 7$ üzerinden ama kur 7 nin altında ama zam yapıldı enteresan olan o demek istiyorum

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Bende onu dedim işte. Kur yüksek seviyedeyken bu fiyatlar belirlenmişti 7$ üzerinden ama kur 7 nin altında ama zam yapıldı enteresan olan o demek istiyorum
o zaman ayıp etmişler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sırf bir telefon icin 4-5 aylık maaşını bir telefona yatırmazsın şahsen ben yatırmam çünkü değmez
bunu asgari ücretle çalışan İPhone hastaları icin dedim
Hayatta hiçbir şeyin hastası olmayacaksın :)

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Asıl zamanı bilemem ama bence 2016’dan beri belirliyor. O zaman telefonlarla ilgilenmeye başladım.
Bende 2012'den beri takip ediyorum ama 5s'e gecince ilgilenmeyi bıraktım Xiaomi ile tanışınca içimdeki akıllı telefon sevgisi alevlenmeye başladı 2019'dan beri forumdan çıkamıyorum ?

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Bende 2012'den beri takip ediyorum ama 5s'e gecince ilgilenmeyi bıraktım Xiaomi ile tanışınca içimdeki akıllı telefon sevgisi alevlenmeye başladı 2019'dan beri forumdan çıkamıyorum ?
Son zamanlar bana da bağımlılık yaptı bu forum :)

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
o zaman ayıp etmişler.

Hayatta hiçbir şeyin hastası olmayacaksın :)
Ben Ocak 2019'a kadar İPhone hastasıydım 5 yıllık 5s kullanicisiydim XR istiyordum fiyat 6500 bende deger mi degmez mi diye konu actım 100'ün üzerinde cevap geldi Leand hocan Redmi Note 7 önerdi Google görsellerden baktım işte o an İPhone benim icin bitti sonra Mİ9T geldi o telefon benim daha cok hoşuma gitti cunku ne istedigimi biliyordum beklentilerimi de karsiliyordu 3800'den girdi 3000'in altina düsmesini bekledim Kasım'a kadar 2500'lere düstü Kasım'ın son günü 128'lik modeli 2800'e aldırdım ve böylece hem Android dünyasına giriş yaptım hemde Xiaomi'ye katıldım

Son zamanlar bana da bağımlılık yaptı bu forum :)
Valla Mart'tan beri ben seni hic görmüyorum hacım
Mi9T almadan önce deli gibi foruma giriyordum Mİ9T alındıktan sonra da girmeye başladım ama eskisi gibi zevk alamamaya başladım Marttan sonra çok pis bağımlılık yaptı Profesörlükten Dekanlığa terfi ettim artık gerisini sen düşün evdeyiz dısarda korona diye bir illet var çıkamıyoruz bende sırf zaman gecsin diye forumda takılıyordum 6000 mesaj sayısına ulastım 10 bin mesaj sayisina ulasirsam Rektör olacam

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Bilinçli tüketici böyle olur. Bu arada Xiaomi'den memnun musunuz ? Bir dahaki değiştirmeye bu fiyatlar ile apple almayacağım kesin zaten.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Valla Mart'tan beri ben seni hic görmüyorum hacım
Mi9T almadan önce deli gibi foruma giriyordum Mİ9T alındıktan sonra da girmeye başladım ama eskisi gibi zevk alamamaya başladım Marttan sonra çok pis bağımlılık yaptı Profesörlükten Dekanlığa terfi ettim artık gerisini sen düşün evdeyiz dısarda korona diye bir illet var çıkamıyoruz bende sırf zaman gecsin diye forumda takılıyordum 6000 mesaj sayısına ulastım 10 bin mesaj sayisina ulasirsam Rektör olacam
Son zamanlar dediğim Haziran ayı zaten :D Tatile girince ayrı bir rahatlık geliyor.

Şu sıralar daha çok gündem bölümünde takılıyorum ama telefon hakkındaki konuların çoğunu da gözden geçiriyorum. Maalesef mesaj sayım hala 3000 altı :)

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Bilinçli tüketici böyle olur. Bu arada Xiaomi'den memnun musunuz ? Bir dahaki değiştirmeye bu fiyatlar ile apple almayacağım kesin zaten.
Çok memnunum özellikle ekran ve batarya anlamında beni çok tatmin ediyor diyebilirim
5s kullandığım dönem şarj aleti olmadan evden çıkamıyordum diyaliz hastası gibi telefonu prize bağlı olarak kullanıyordum
5s'i ilk 3 sene severek kullandım ama son 2 sene benim icin tam bir işkence oldu bu arada 5 sene boyunca aynı telefonu kullanmak cidden kolay bir durum değil hem bundan sonra bir telefonu 5 sene boyunca kullanmayacam cünkü hem sıkılıyorum hemde elimde kalıyor bu konuda Tolga abiye hak veriyorum kesinlikle
İyiki Xiaomi'ye geçtim yoğun kullanımda bile şarjım 1 günü rahat çıkarıyor ve en sevdiğim özelliklerden biri de hızlı sarj benim imdadıma asıl yetişen özellik budur

Mİ9T'yi max 3 sene kullanmayı planlıyorum sonra Realme almak istiyorum
Orta segment yerine 1-2 sene önce çıkmış amiral gemisi almak istiyorum ben hiç Android amiral gemisi kullanmadım bir de Realme'nin arayüzünü deneyimlemek istiyorum

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Teşekkürler. Xiaomi leri dizayn olarak ben beğeniyorum ama detaylı hiç incelemedim.
Yeni telefon alacağımda aklımdaki markalardan biri olacak.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Teşekkürler. Xiaomi leri dizayn olarak ben beğeniyorum ama detaylı hiç incelemedim.
Yeni telefon alacağımda aklımdaki markalardan biri olacak.
rica ederim Mİ9T'yi tercih etme sebebim tasarım AMOLED ekran yüksek ekran kasa oranı SD730 işlemci 4000 mAh ve tabiki de hızlı şarj özelliği kamerası da çok güzel Sony sensörü kullanıyor
bir sonraki telefonum Realme olacak çünkü arayüzünü deneyimlemek istiyorum normalde ben OnePlus almak istiyorum ama fiyatlar çok uçuk 3000 seviyelerine düşerse tercih ederim öbür türlü sıkıntı

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
rica ederim Mİ9T'yi tercih etme sebebim tasarım AMOLED ekran yüksek ekran kasa oranı SD730 işlemci 4000 mAh ve tabiki de hızlı şarj özelliği kamerası da çok güzel Sony sensörü kullanıyor
bir sonraki telefonum Realme olacak çünkü arayüzünü deneyimlemek istiyorum normalde ben OnePlus almak istiyorum ama fiyatlar çok uçuk 3000 seviyelerine düşerse tercih ederim öbür türlü sıkıntı
Acaba 2 sene sonra one plus 8 Pro kaç lira olur

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Pro model beni ilgilendirmiyor ben baz modeller ile daha çok ilgileniyorum
Pro da 4.kamera bence çok gereksiz bir de ekran boyutu gereksiz büyük
Avrupa dan da ödül aldıya iyicene dikkati mi çekti onu alırım herhalde tabi fiyata göre

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Avrupa dan da ödül aldıya iyicene dikkati mi çekti onu alırım herhalde tabi fiyata göre
ben baz modelin glaciar green rengini alırım veya Realme'nin amoled ekranlı bir modelini alırım çünkü bu iki markanın arayüzünü cidden deneyimlemek istiyorum

Ege ERKEK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
90
Android cephesi esasında tek bir şirket değil. Pek çok değişik marka Android kullanıyor. Apple gibi tek vücüd hareket etmeleri zor. Ben Apple kullanıyorum çünkü tüm platformlarınız apple ise çok rahat ediyorsunuz. imac-iphone-apple tv-apple watch-ipad gibi
Androidlerde böyle bir platform bütünlüğü yok bence. Belki de google'ın önayak olması lazım bu işe.
Ama yıllardır imac kullanan birisi olarak tekrardan windows tabanlı bir sisteme döndüm
Sanırım bir sonraki telefonum da Apple olamayacak bu fiyatlar yüzünden.

Ama Android (google) Amerikan menşeili bir şirket olması sebebi ile örnek olarak Çin yapımı bir telefon aldığınızda tüm google servislerini eksiksiz kullanabilecek misiniz. Sayın Trump'ın bir executive order'ına bakıyor. Huwei'nin kısa süre önce başına gelenler gibi.

O sebeple Andoid'İn işi gene de daha zor gibi geliyor bana. Daha evvelinde htc ve samsung android telefonlar kullanmıştım. her apple'a geri geldiğimde oh demiştim.

Fikirlerinize kesinlikle katılıyorum. Android tarafı ne yazık ki Apple'ın tek başına yarattığı "ekosistem" algısını yaratamadı. Bu şirketin en iyi olduğu konulardan birisi de pazarlama stratejilerinin doğru bir şekilde uygulanmasıdır. Bugün eğer Apple dediğimizde aklımızda bir anda iPhone, Mac, iPad ve iPod dörtlüsü veya farklı Apple kombinasyonları beliriyorsa bu gerçekten de bir başarıdır.

Android ise böyle bir algı yaratamadı. Algı dediğimiz kavram çok güçlü bir kavramdır ancak bir yere kadar etkilidir. Benim fikrim, gerekirse zarar da ederek çünkü bu algı başka türlü kırılamaz gibi duruyor, Android kullanan markaların yeni modellerini "şok dalgası" tekniği ile pazarlamaları gerektiği yönünde. Fiyatlar öyle bir düşecek ki insanların gündemi ve algısı uygun / ucuz fiyatlar üzerinden tekrar şekillensin. Zira Apple ekosistemi algısı, şimdilik, başka yöntemlerle yenilemez gibi duruyor.

ABD Başkanı Donald TRUMP'ın buradaki rolü de çok elzem. Zira kendisinin defalarca Tim Cook ile aynı masada oturduğuna şahit olmuştuk ve böyle ilişkiler zaten masalarda yürütülür. Dediğinize katılıyorum ancak Samsung ne yazık ki Huawei'ye benzemediği için (Güney Kore - ABD ilişkileri) şu anlık böyle bir hamle göreceğimizi düşünmüyorum.

Fiyatları tablo şeklinde yapsaydınız keşke. Daha nizami ve düzgün olurdu. Diğer forumda öyle.

konunun aslına gelincede dün arkadaşıma dedim zam gelirse şaşırma diye zam geldi. Ama bu zammı neye göre ayarladılar onu anlamıyorum, zamlı fiyatı geçen sene dolar7 üzeri olduğu zaman belirlemişlerdi şuan dolar 7 altında ama zam yapıldı. Bunun arkasında başka bir neden olmalı.

Merhaba Lazzz,

Önerin için çok sağ ol :). Bir dahakine böyle bir haberi tablo şeklinde hazırlamaya özen göstereceğim.

Diğer arkadaşlara da cevapları için minnettarım.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Tam da 3 gündür kafamda netleşmişti. 6 yıl iphone 6 plus kullanmıştım. 2 tane xiaomi telefonda ölü piksel nedeni ile para iadesi yapmışlardı. Bayadır bekliyordum. IPhone 11 128 gb alacaktım. Paranın üzerine 2.5 bin katacaktık. Sonra para bugün yatınca dedim alayım. Bir baktım ki istediğim model 1000 tl artmış fiyatı. Tabi belki dedim xr olabilir. O da 11 fiyatının yerine geçmiş. Se de almazdım. Bana göre değildi. Çünkü küçük ekranlıydı. Bende xiaomi mi note 10 pro siparişi verdim. Çok ama çok üzüldüm. O telefon beni gene 6-7 yıl götürecekti. Sadece yazılım ve kalitesinden dolayı tercih edecektim. Umarım gene ölü piksel çıkmaz. Memnun kalırım. Para kolay kazanılmıyor. İnşallah kimse almaz ellerinde kalır satamazlar. Apple da suçu aramıyorum. İyice rant işine döndü. Ne kadara kitleyebilirim millete ? diyen bir döneme girdik. Artık düzgün elektronik bir cihaz alamayacağız gibi.

Şu anda güncel en uygun İphone; Se 2020 oldu.Maddi durumum olsa Se 2020 alırdım.Apple 120 Hz a geçmediği sürece diğer İphone lardan birini almak bana göre bir anlam ifade etmiyor.
Dostum bir de şöyle düşün. İçindeki parçaların ederi ne ? O telefon maksimum edeceği miktar 3500 dür.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Tam da 3 gündür kafamda netleşmişti. 6 yıl iphone 6 plus kullanmıştım. 2 tane xiaomi telefonda ölü piksel nedeni ile para iadesi yapmışlardı. Bayadır bekliyordum. IPhone 11 128 gb alacaktım. Paranın üzerine 2.5 bin katacaktık. Sonra para bugün yatınca dedim alayım. Bir baktım ki istediğim model 1000 tl artmış fiyatı. Tabi belki dedim xr olabilir. O da 11 fiyatının yerine geçmiş. Se de almazdım. Bana göre değildi. Çünkü küçük ekranlıydı. Bende xiaomi mi note 10 pro siparişi verdim. Çok ama çok üzüldüm. O telefon beni gene 6-7 yıl götürecekti. Sadece yazılım ve kalitesinden dolayı tercih edecektim. Umarım gene ölü piksel çıkmaz. Memnun kalırım. Para kolay kazanılmıyor. İnşallah kimse almaz ellerinde kalır satamazlar. Apple da suçu aramıyorum. İyice rant işine döndü. Ne kadara kitleyebilirim millete ? diyen bir döneme girdik. Artık düzgün elektronik bir cihaz alamayacağız gibi.

Dostum bir de şöyle düşün. İçindeki parçaların ederi ne ? O telefon maksimum edeceği miktar 3500 dür.
O fiyatından dolayı eleştirdiğin cihazda Dünyanın en iyi işlemcisi A13 bionic var, Touch ID gibi şu anda en güvenli sisteme sahip,tek elle kullanım rahatlığı ve işlemci sayesinde kamerada portre modu ve 4K 60 fps video çekebilme kabiliyetine sahip.Cihazın 5300 lira olması Apple ın değil bu cihazdan 2600 TL vergi alan başımızdakilerin ayıbıdır.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
O fiyatından dolayı eleştirdiğin cihazda Dünyanın en iyi işlemcisi A13 bionic var, Touch ID gibi şu anda en güvenli sisteme sahip,tek elle kullanım rahatlığı ve işlemci sayesinde kamerada portre modu ve 4K 60 fps video çekebilme kabiliyetine sahip.Cihazın 5300 lira olması Apple ın değil bu cihazdan 2600 TL vergi alan başımızdakilerin ayıbıdır.
İyi okuyun o zaman apple suçlamadım. Ayrıca isterse en iyi işlemci olsun o ekran olduktan sonra benim için bitmiştir. Ha şu var küçük ekran kullananlar için birşey diyemem. Lcd panel olsa da kaliteli. Ama ederi o kadar değil.

Almayın şu Apple çöpünü
Xiaomi note 8 pro vardı. Ölü pikselli çıktı. Baya uğraştım. Para iadesi yapıldı. Sonra ekranı kamerası iyi olsun dedim. Mi note 10 aldım. O da şarjdan çıkarınca ölü piksel oluştu. Elini koyunca yukarı wifi çekmiyor falan. O da iade yapıldı. Dedik biraz daha ekleyip kaliteli birşey olsun iphone 11 alayım. Onda da zama denk geldi. İşte bugün de mi note 10 pro aldım. Bakalım nasıl çıkacak ?

Son düzenleme:

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
İyi okuyun o zaman apple suçlamadım. Ayrıca isterse en iyi işlemci olsun o ekran olduktan sonra benim için bitmiştir. Ha şu var küçük ekran kullananlar için birşey diyemem. Lcd panel olsa da kaliteli. Ama ederi o kadar değil.

Xiaomi note 8 pro vardı. Ölü pikselli çıktı. Baya uğraştım. Para iadesi yapıldı. Sonra ekranı kamerası iyi olsun dedim. Mi note 10 aldım. O da şarjdan çıkarınca ölü piksel oluştu. Elini koyunca yukarı wifi çekmiyor falan. O da iade yapıldı. Dedik biraz daha ekleyip kaliteli birşey olsun iphone 11 alayım. Onda da zama denk geldi. İşte bugün de mi note 10 pro aldım. Bakalım nasıl çıkacak ?
Reis sende şans yokmheralde

Ege ERKEK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
90

Umarım istediğiniz kullanıcı deneyimini elde edersiniz.

MMTKR

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
520
yerli markalar teşvik ediliyor xd gerçetken yerli markalar amiral gemilerine kafa tutacak cihazlar çıkartsa uçuk kaçık zamları bende onaylarım

ıphone kısmına üzülen var da yanlış yere odaklanıyorsunuz

Reaksiyon puanı
6,381
Herkes fiyatlar çok arttı ama ıphone'un artmadı diyordu. Belki bende demişimdir. Şimdi ıphone cihazlara da zam geldi. Ama bir sürü kısa süreli fiyat düşüşünde hiç fiyatları düşmedi.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Reis sende şans yokmheralde
Hem öyle hem de çok inceleyen biriyim. Cihazı alınca ekranda küçük nokta görsem dayanamam. Çok uğraştım. Acaba her xiaomi cihazda böyle bir durum oluyor mudur ? Yoksa gerçekten o kadar şanssız mıyım ? :D

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Çöp mü hocam şaka yapıyor olmalısın İphone 11 Pro Max 256 GB kullanıyorum.
14.500 TL olmuş fiyatı :) bir kere daha düşün bence :)
Saçma kısmıda orası bir telefon 14 bin olur mu diğer markalarda özeniyor

Hem öyle hem de çok inceleyen biriyim. Cihazı alınca ekranda küçük nokta görsem dayanamam. Çok uğraştım. Acaba her xiaomi cihazda böyle bir durum oluyor mudur ? Yoksa gerçekten o kadar şanssız mıyım ? :D
Birçok kişiye aldırdım xiaomi ama öyle sorun görmedim

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Reaksiyon puanı
4,078
Saçma kısmıda orası bir telefon 14 bin olur mu diğer markalarda özeniyor

Birçok kişiye aldırdım xiaomi ama öyle sorun görmedim

Bir zamanlar bir telefon 5.000 TL mi olur diyorduk, oluyor demek ki hocam gün gelecek 30.000 TL ye telefon mu olur diyeceğiz :)