Windows 10 Mayıs 2020 Güncelleştirmesi (Sürüm 2004) kullanıma sunuldu!

Windows 10 Sürüm 2004'ü yüklediniz mi? Mayıs 2020 Güncelleştirmesine kaç puan puan verirsiniz?

• Kullanılan toplam oy
    41
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Windows 10 Mayıs 2020 Güncelleştirmesindeki yenilikler:

Daha hızlı ve daha kolay bağlantılar

Bluetooth cihazlarınızı uyumlu Windows 10 bilgisayarınızla eşleştirmek daha kolay ve daha hızlı. Bildirimlerdeki her şeyi (Ayarlar yerine) artık daha az adımla halledebilirsiniz.

Parolasız yaklaşıma geçin
Gelişmiş güvenlik ve basit bir oturum açma deneyimi için yüzünüz, parmak iziniz veya PIN'inizle oturum açabileceğinizi biliyor muydunuz? Microsoft hesaplarınız için şifresiz oturum açmayı etkinleştirmek her zamankinden daha kolay: Windows 10 PC'nizde Ayarlar> Hesaplar> Oturum açma seçeneklerine gidin ve 'Microsoft hesapları için Windows Hello oturum açmasını zorunlu kıl' altında 'Açık'ı seçin. Not: Bunun donanıma bağlı olduğunu unutmayın.

Masaüstlerinizi adlandırın
Artık "Masaüstü 1" veya "Masaüstü 2" yerine Sanal Masaüstü Bilgisayarlarınıza daha açıklayıcı adlar verebilirsiniz. Windows 10'da Sanal Masaüstü'nü kullanmak, masaüstünüzü alanın fiziksel sınırlarının ötesine genişletmenize, ilgili görev gruplarını düzenlemenize ve bunlar arasında kolayca geçiş yapmanıza olanak tanır.

Özelleştirme ve yardımcı yazılım parmaklarınızın ucunda
Xbox Game Bar artık üçüncü taraf widget'larını destekleyerek kaplama deneyimini oyun tarzınıza uyacak şekilde özelleştirmenize yardımcı oluyor.

Microsoft Edge'de bellek geliştirmeleri
Mayıs 2020 Güncelleştirmesi'ndeki aygıtların ilk iç sınama sonuçları, Microsoft Edge ile gezinirken bellek kullanımında %27'ye varan bir azalma olduğunu göstermektedir. Bireysel cihaz performansı yapılandırmaya ve kullanıma bağlı olarak değişiklik gösterir ancak daha az bellek kullanımı daha iyi bir cihaz deneyimi sağlayabilir, çünkü uygulamaların kullanması için daha fazla bellek kullanılabilir. Microsoft bu özelliği çok yakında daha fazla geliştiriciye destekleyici malzemelerle açacaktır.

Hesap makinesi - Rakamlarınızı takip edin
Artık Hesap Makinesi uygulamasını her şeyin üstünde tutmayı seçebilirsiniz.

Akıllı telefonunuzu ve Windows PC'nizi birbirine yaklaştırıyor
Android telefonunuzu PC'nizin hemen yanına getirmeden, gelen telefon görüşmelerinizi doğrudan PC'nize yerleştirebilir, alabilir veya kısa mesaj gönderebilirsiniz. Hepsi bu kadar değil, Telefonunuz uygulamasıyla, metin göndererek veya alarak, bildirimleri kontrol ederek ve bilgisayarınızın büyük ekranı ve klavyesi aracılığıyla Android telefonunuzun fotoğraflarına ve uygulamalarına anında erişerek akışınızda kalabilirsiniz.

Bunların hepsi 1909'da vardı zaten. Bir yeni edgeyi indirmedim açıkçası. Eski olan 2 tanesini kullanıyorum o kadar.

Şahsen bir süre geçmem. Tecrübeyle sabit.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,060
Genel olarak herhangi bir win 10 da sorun yaşamış arkadaşlar güncellemeyi yapmasa daha iyi olacak gibi gözüküyor. Bana gelirsek orta halli pc sıkıntısız bir şekilde devam.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
sonunu düşünen kahraman olamaz bu güncelleme kasıyorsa o pc nin derdi var Derdiyok kardeşe danışın...

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Bazı aygıtlarda sorun yaratıyor. O aygıtlara sahipseniz yüklemeyin. Daha henüz o sorunları çözememiş.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Ben masa üstü PC' me kurdum şu an için sorunsuz gidiyor, aynı gün laptopa kurdum ama pert oldu. Açılmıyor şimdi laptop, pazartesi detaylıca ilgileneceğim artık. Ama gözle görülür bir özellik yok maalesef.
Sürüm 2004'de pek çok sorun var ve bunlar hâlâ inceleme aşamasında. Bu sürüm genel kullanıma muhtemelen çok geç sunulacak.
Sürüm 1909'un desteği devam ettiği için bu sürüme yükseltme yapmak zorunlu değil, beklemekte fayda var. :)

Bunların hepsi 1909'da vardı zaten. Bir yeni edgeyi indirmedim açıkçası. Eski olan 2 tanesini kullanıyorum o kadar.

Şahsen bir süre geçmem. Tecrübeyle sabit.
Konu içeriği, Microsoft'un Windows Blog sayfasından alıntıdır, sürüm 1909'da söz konusu yenilikler sunulmuyor.

Mr.mustafa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Bende update aracı ile güncellemiyor ama Windows Update ile gelen sürüm güncellemeleri dahi olsun güncelleniyor, bunun nedenini bir türlü anlayamadım.

Bilinmeyen hata oluştu yazısı çıkıp güncellemeyi siliyor ve eski sürüm ile pc tekrar açılıyor ?

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Konu içeriği, Microsoft'un Windows Blog sayfasından alıntıdır, sürüm 1909'da söz konusu yenilikler sunulmuyor.

Telefonu bağlamak peh de şaşalı birşey değil açıkçası. Kullandığım cihazıda zaten parmak izi okuyucusu vardı. Ben bu özelliğe uzun süredir sahibim.

Selam.

MrAli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
eskisine göre çok mı fark gösteriyor

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Telefonu bağlamak peh de şaşalı birşey değil açıkçası. Kullandığım cihazıda zaten parmak izi okuyucusu vardı. Ben bu özelliğe uzun süredir sahibim.

Selam.
Görseller için teşekkürler de;

Kullandığın sürümde masaüstlerini yeniden adlandıramıyorsun.

Donanım destekler ya da desteklemez; kullanılır veya kullanılmaz, ihtiyaca göre değişebilir. Windows Hello PIN güvenli mod desteği getirilmiş. Bkz.

Ayrıca yeni sürümde cihazda yapılandırılmış tüm Microsoft hesapları için Windows Hello oturum açmayı etkinleştirebilmektedir. Bkz.

Win10-2004-hello-pin.JPG

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Dell 7740 ve thunderbolt dock kullananlar mavi ekran almaya bir süre daha devam edecekler.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
windows10-2004.JPG

Microsoft bizi de görmüş; indirip yükleyelim bakalım. :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
reboot ister o biraz sürer ama biter benimki öyle oldu...

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Yaklaşık üç saatlik bir süreçten sonra:

windows hakkında.JPG
Microsoft Edge'de bellek geliştirmeleri
Mayıs 2020 Güncelleştirmesi'ndeki aygıtların ilk iç sınama sonuçları, Microsoft Edge ile gezinirken bellek kullanımında %27'ye varan bir azalma olduğunu göstermektedir.

Evet Edge'deki bellek kullanımı gözle görülür derece düşmüş ancak genel bellek kullanımı artmış görünüyor. Ne anladım bu işten. Ağam bizimle eğlenir. :)

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
@kilicbaligi tüm deneyimlerini bizimle paylaşmanı rica ederim. Bende de uyarı var, geçsem mi geçmesem mi şuan kararsızım. Ancak şuan için geçmeyeceğim kesin.. :)