Windows 10 Mayıs 2020 Güncelleştirmesi (Sürüm 2004) kullanıma sunuldu!

Windows 10 Sürüm 2004'ü yüklediniz mi? Mayıs 2020 Güncelleştirmesine kaç puan puan verirsiniz?

• Kullanılan toplam oy
    41
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
@kilicbaligi tüm deneyimlerini bizimle paylaşmanı rica ederim. Bende de uyarı var, geçsem mi geçmesem mi şuan kararsızım. Ancak şu an için geçmeyeceğim kesin.. :)
Sürüm yükseltme başarılı bir şekilde gerçekleşiyor ama bildirimi görür görmez bence kimse hemen atlamasın. Yükseltme yapacaklara tavsiyem: bu işlemi, boş bir zamanınızda yapın, yanınızda halihazırda kullanmakta olduğunuz Windows sürümünün format USB'si olsun ve önemli verilerinizi de yedekleyin. Yükseltme işlemi sırasında ben sorun yaşamadım ama bu, kimse sorun yaşamayacak anlamına gelmiyor; siz yine tedbirli davranın.
Cihazı test amaçlı kendi haline bırakıyorum, yeniden başlatıyorum. Kullanmakta olduğum programlara bakıyorum vesaire. İlk başta ekran kendi kendine bir iki dakikada bir yenileme yapıyordu, değiştirmeme rağmen ekran renk modu kendi kendine yüksek seviyeye atıyordu. Yenile durumu şimdilik tekrarlamıyor ama renk ile ilgili sorun zaman zaman tekrar ediyor.

Mr.mustafa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
En son KB4557957 numaralı bir update yayınlandı, çoğu sorun giderildi deniyor. Yüklenmiş mi kontrol edin.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
2004 sürümü çok sıkıntılı bence hemen geçmeyin ben sıfırdan kurulum ile geçtim denedim çok yavaş çalışıyor makina. 1909 sürümü ile nefes aldı sistem. Bir süre daha bu sürümde kalacağım. Teknopat gibi en son sürüme güncelleme gibi dayatması yok zaten forumun zorunlusunuz da demiyorlar bekleyin derim.

SerkanT01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
MSI laptoplardaki anlık takılma problemini sürüm 2004 e geçerek tamamen yokettim çok memnunum makina akıyor resmen.

Mr.mustafa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
2004 sürümü çok sıkıntılı bence hemen geçmeyin ben sıfırdan kurulum ile geçtim denedim çok yavaş çalışıyor makina. 1909 sürümü ile nefes aldı sistem. Bir süre daha bu sürümde kalacağım. Teknopat gibi en son sürüme güncelleme gibi dayatması yok zaten forumun zorunlusunuz da demiyorlar bekleyin derim.
Aynen bana da geldi ama güncellesem mi diye düşünüyorum. Gece geldi

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bugün Insider kullanıcıları için bir performans güncellemesi ( v.19042.330) daha yayımlanmış. Kararlı sürüme de muhtemelen bu hafta içerisinde gelir diye düşünüyorum. Yine de 2-3 sürüm daha beklemeyi düşünüyorum.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Şu an için bende halen sıkıntı yok. Bir önceki sürüm de de güzeldi. Zaten her sürümde benim makina dasıkınt çıkmıyor.

Mr.mustafa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Kardeşimin laptopu Windows Update üzerinden güncelledim 8 GB ram 2 GB ekran kartı NVİDİA, 500 GB HDD i5 işlemcili, söyledikleri gibi takılmalar kasmalar var. Kendin 8 yıllık laptopuma hala update gelmedi.

Kendi pc özelliklerim; 4GB ram 500 GB (250 GB olarak bölünmüş) HDD 2 GB ekran kartı i3 işlemcili sorun çıkarır mı?

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Sürüm 2004'de bazı hizmetlerin adı değişmiş, bazılarının başlangıç türleri değişmiş, bazılarına ise hiçbir şekilde müdahale edilemiyor (yaptığım değişiklikler güme gitmiş)
Başlangıçta yer alan bir ya da birden fazla programlardan ötürü sistem geç açılıyor. Bu kadar uğraşacağımı bilseydim, temiz kurulum yapardım. Yüklü olan programlarımdan vazgeçemeyeceğim için de artık fazla uğraşmadan 1909'a geri dönüyorum. 2004 macerası 24 saat bile sürmemiş olacak. :cool:

Edit:
Önceki Windows 10 sürümüne geri dönmek 20 dk civarı sürüyor, Yalnız Yeni Microsoft Edge'de sorun yaşadım, tarayıcıyı baştan yüklemek sorunu çözdü; bunun dışında şimdilik herhangi bir sorun yok. Her şey eskisi gibi. :)

Son düzenleme:

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Windows 10, sürüm 2004 için sorunlar giderilmeye başlanmış. Güncelleştirme yardımcısı üzerinden bugün tekrardan sürüm yükseltmesi yaptım, sürücüler/uygulamalar (güncelleme yapmak/tekrardan kurmak) derken biraz uğraştırdı ama buna değdiğini düşünüyorum. :)

Windows 10 sürüm 2004.PNG

Anketteki 3 (Vasat) olan oyumu, 4 (İyi) olarak değiştirdim.