Arduino ide açılmıyor (windows 10)

Bu konuyu okuyanlar

can.karagol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Herkese merhaba, Uzun süredir kullandığım arduino ide'si bir türlü açılmıyor. bu sorun dünden beri devam ediyor. programı sildim, tekrar yükledim, uyumluluk ayarlarını dahi kontrol ettim ama boşuna. Yardım edebilir misiniz?

TR.Alp.18

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Herkese merhaba, Uzun süredir kullandığım arduino ide'si bir türlü açılmıyor. bu sorun dünden beri devam ediyor. programı sildim, tekrar yükledim, uyumluluk ayarlarını dahi kontrol ettim ama boşuna. Yardım edebilir misiniz?
ARDUINO 1.8.12 sürümü, daha önceki bazı ide sürümlerde olduğu gibi yine bazı win 10 sürümlerinde açılmıyor... Geçmiş yıllarda eski sürümlerde de karşılaşılan bu sorun için: Arduino - Software adresinden, HOURLY BUILDS sürümünü (https://www.arduino.cc/download.php?f=/arduino-nightly-windows.zip) yükleyin açılacaktır :)

Son düzenleme:

can.karagol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
ARDUINO 1.8.12 sürümü, daha önceki bazı ide sürümlerde olduğu gibi yine bazı win 10 sürümlerinde açılmıyor... Geçmiş yıllarda eski sürümlerde de karşılaşılan bu sorun için: Arduino - Software adresinden, HOURLY BUILDS sürümünü (https://www.arduino.cc/download.php?f=/arduino-nightly-windows.zip) yükleyin açılacaktır :)

Öneriniz için teşekkür ederim. Maalesef arduino 1.8.10 sürümünü kurduğumda aynı sorun ile karşıaşıyorum. Söylediğiniz yöntemi denedim, uygulama hata veriyor ve açılmıyor. (arduino.exe dosyasını çalıştırdım)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arduino 1.0.5-r2 versiyonunu yüklediğimde sorunsuz bir şekilde açabiliyorum bilgisayarımda.

Son düzenleme:

can.karagol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Öneriniz için teşekkür ederim. Sizin bahsettiğiniz yöntemle olmadı ama sorunu Arduino 1.0.5-r2 sürümünü indirerek çözdüm. Tekrar teşekkür ederim. İyi forumlar.

LykanS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
Arduino İDE altyapı olarak Java kullanır . Bu sebepten dolayı kurulu javasürümünü kaldırıp güncel olanı kurduğunda düzelecektir.

TR.Alp.18

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Java, sistem geri yükleme, virüs programı kapatma vs vs ... hiç bir şey çözmedi ne yazık ki , sadece hourly builds 1.8.13 açılıyor, o da regedit ile tüm arduino ide program girdilerini manuel olarak temizledikten sonra :)...

can.karagol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Java, sistem geri yükleme, virüs programı kapatma vs vs ... hiç bir şey çözmedi ne yazık ki , sadece hourly builds 1.8.13 açılıyor, o da regedit ile tüm arduino ide program girdilerini manuel olarak temizledikten sonra :)...
Anlıyorum. Ne yazık ki bir bilgisayar ustası olamadım. O kadar bilgisayar bilgim yok maalesef. Bahsettiğim gibi sorunu arduino 1.0.5-r2 versiyonu ile çözdüm, şu anda sorunsuz kullanıyorum.

Son mesajlar