Windows 10 Mayıs 2020 Güncelleştirmesi (Sürüm 2004) kullanıma sunuldu!

Windows 10 Sürüm 2004'ü yüklediniz mi? Mayıs 2020 Güncelleştirmesine kaç puan puan verirsiniz?

• Kullanılan toplam oy
    41
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Merakla beklenen Windows 10 2004 (20H1) sürümü, Windows 10 yazılım indirme sayfasındaki yerini nihayet aldı. Bkz. Windows 10 Mayıs 2020 Güncelleştirmesinin Windows Update üzerinden dağıtımına yakında başlanacak olup bu güncelleştirmeyi gün içinde veya ilerleyen günlerde/haftalarda her an alabilirsiniz.

Windows 10 Mayıs 2020 Güncelleştirmesi nasıl edinilir?

Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik > Windows Update > Güncellemeleri Denetle'yi seçin. Güncelleme göründüğünde, İndir ve Yükle'yi seçebilirsiniz.

Not: İndirme ve yükleme seçeneğini göremeyebilirsiniz. Güncelleştirmenin cihazınız için bir takım uyumluluk sorunları varsa, bu güncelleştirmeyi geç alabilirsiniz.

Önemli: Bu güncelleştirme yeni olduğu için henüz rapor edilen olumsuz bir durum yok ancak güncelleştirmeyi indirip yüklemek tamamen kullanıcının sorumluluğundadır.

Kod:
https://twitter.com/WindowsUpdate/status/1265690092774948864

Windows 10 Mayıs 2020 Güncelleştirmesindeki yenilikler:

Daha hızlı ve daha kolay bağlantılar

Bluetooth cihazlarınızı uyumlu Windows 10 bilgisayarınızla eşleştirmek daha kolay ve daha hızlı. Bildirimlerdeki her şeyi (Ayarlar yerine) artık daha az adımla halledebilirsiniz.

Parolasız yaklaşıma geçin
Gelişmiş güvenlik ve basit bir oturum açma deneyimi için yüzünüz, parmak iziniz veya PIN'inizle oturum açabileceğinizi biliyor muydunuz? Microsoft hesaplarınız için şifresiz oturum açmayı etkinleştirmek her zamankinden daha kolay: Windows 10 PC'nizde Ayarlar> Hesaplar> Oturum açma seçeneklerine gidin ve 'Microsoft hesapları için Windows Hello oturum açmasını zorunlu kıl' altında 'Açık'ı seçin. Not: Bunun donanıma bağlı olduğunu unutmayın.

ლ ( ╹◡╹ ლ) (⌐ ■ _ ■) Daha fazla kaomoji
Erişmek için kısayolu, Windows tuşuna basılı tutarken, "." nokta tuşuna (dönem tuşu) basın.

Masaüstlerinizi adlandırın
Artık "Masaüstü 1" veya "Masaüstü 2" yerine Sanal Masaüstü Bilgisayarlarınıza daha açıklayıcı adlar verebilirsiniz. Windows 10'da Sanal Masaüstü'nü kullanmak, masaüstünüzü alanın fiziksel sınırlarının ötesine genişletmenize, ilgili görev gruplarını düzenlemenize ve bunlar arasında kolayca geçiş yapmanıza olanak tanır.

Yeni DirectX 12 Ultimate
Kare hızından * ödün vermeden daha fazla ayrıntıya sahip daha akıcı grafikler sunar. DirectX 12 Ultimate, desteklenen oyunlar ve grafik yongaları ile kullanılabilir ve en son Windows 10 güncellemesini gerektirir.

Özelleştirme ve yardımcı yazılım parmaklarınızın ucunda
Xbox Game Bar artık üçüncü taraf widget'larını destekleyerek kaplama deneyimini oyun tarzınıza uyacak şekilde özelleştirmenize yardımcı oluyor.

Microsoft Edge'de bellek geliştirmeleri
Mayıs 2020 Güncelleştirmesi'ndeki aygıtların ilk iç sınama sonuçları, Microsoft Edge ile gezinirken bellek kullanımında %27'ye varan bir azalma olduğunu göstermektedir. Bireysel cihaz performansı yapılandırmaya ve kullanıma bağlı olarak değişiklik gösterir ancak daha az bellek kullanımı daha iyi bir cihaz deneyimi sağlayabilir, çünkü uygulamaların kullanması için daha fazla bellek kullanılabilir. Microsoft bu özelliği çok yakında daha fazla geliştiriciye destekleyici malzemelerle açacaktır.

Hesap makinesi - Rakamlarınızı takip edin
Artık Hesap Makinesi uygulamasını her şeyin üstünde tutmayı seçebilirsiniz.

Not defteri yeniliği
Metin düzenleyicide Şimdi bul / değiştir, hızlı metin yakınlaştırması gibi bazı küçük ama güçlü iyileştirmeler var.

Akıllı telefonunuzu ve Windows PC'nizi birbirine yaklaştırıyor
Android telefonunuzu PC'nizin hemen yanına getirmeden, gelen telefon görüşmelerinizi doğrudan PC'nize yerleştirebilir, alabilir veya kısa mesaj gönderebilirsiniz. Hepsi bu kadar değil, Telefonunuz uygulamasıyla, metin göndererek veya alarak, bildirimleri kontrol ederek ve bilgisayarınızın büyük ekranı ve klavyesi aracılığıyla Android telefonunuzun fotoğraflarına ve uygulamalarına anında erişerek akışınızda kalabilirsiniz.

Yeni Ekran Okuyucusu sesleri, Yeni Cortana ve Windows 10 Mayıs 2020 Güncelleştirmesinin getirdiği diğer tüm yenilikler için bkz:

Kod:
https://blogs.windows.com/windowsexperience/2020/05/27/whats-new-in-the-windows-10-may-2020-update/

Windows 10, sürüm 2004 ve Windows Server, sürüm 2004 için sunum durumu
Bilinen/Çözüm bekleyen sorunlar için Bkz.
Giderilen/Çözülen sorunlar için Bkz. (27 Mayıs 2020 itibariyle- şu anda yakın zamanda çözülmüş bir sorun yok.)

27 Mayıs 2020 itibariyle Bilinen Sorunlar:

Birden fazla Bluetooth aygıtına bağlanmada zorluk
Bazı Realtek sürücülerine sahip Windows 10 aygıtları, birden fazla Bluetooth aygıtına bağlanamayabilir.

Conexant ISST ses sürücülerine sahip aygıtları güncelleme sırasında veya sonrasındaki hatalar veya sorunlar
Etkilenen Conexant ISST ses sürücülerine sahip aygıtlar bir hata alabilir veya Windows 10, sürüm 2004 ile ilgili sorunlar yaşayabilir.

Bazı Conexant ses sürücülerine sahip aygıtları güncelleme sırasında veya sonrasındaki hatalar veya sorunlar
Etkilenen Conexant veya Synaptics ses sürücülerine sahip aygıtlar mavi ekranla bir durma hatası alabilir.

Bireysel metin giriş alanları için IME modunu denetlemek üzere ImeMode özelliğini kullanma ile ilgili sorunlar
Belirli diller için bazı IME'lerde, belirli uygulamalarla ImeMode özelliğini kullanmada sorunlar olabilir.

Değişken yenileme hızı Intel iGPU'lu aygıtlarda beklendiği gibi çalışmıyor
Etkilenen aygıtlarda VRR'yi etkinleştirmek çoğu oyun için, özellikle Direct X 9 kullanan oyunlar için VRR'yi etkinleştirmez.

Thunderbolt dock yuvasını takarken veya çıkarırken durma hatası
Thunderbolt dock yuvalarını kullanan aygıtlar kenetlenme yuvasını takarken veya çıkarırken durma hatası alabilirler

Her Zaman Açık, Her Zaman Bağlı olarak kullanılan bazı cihazlarda hatalar ve beklenmeyen yeniden başlatmalar
Birden fazla Her Zaman Açık, Her Zaman Bağlı özellikli ağ bağdaştırıcısı kullanan bazı aygıtlarda hatalar veya beklenmeyen yeniden başlatmalar gibi sorunlar yaşayabilir.

GameInput Redistributable'i kullanan uygulamalar ve oyunlar ile fare girişi yok
GameInput Redistributable ve Windows 10, sürüm 2004 kullanan etkilenen uygulamalar ve oyunlar fare girişini kaybedebilir.

Aksfridge.sys veya aksdf.sys mevcut olduğunda aygıtları güncelleme veya başlatma sorunları
Aksfridge.sys veya aksdf.sys dosyasının belirli sürümlerini kullanan uygulamalara veya sürücülere sahip aygıtlarda güncelleme veya başlatma sorunları olabilir

Nvidia ekran bağdaştırıcıları (GPU) için eski sürücülerle ilgili sorun
Nvidia ekran bağdaştırıcısı (GPU) ve sürümü 358.00'ın altında olan sürücüler kullanıyorsanız sorun yaşayabilirsiniz.

Sorunların ayrıntıları için bkz: Windows 10, version 2004 and Windows Server, version 2004 - Windows Release Information

Peki siz Windows 10 Mayıs 2020 Güncelleştirmesini yükleyip denediniz mi? Windows 10 2004 (20H1) sürümünü nasıl buldunuz?

Son düzenleme:

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Yeni sürüm hemen yüklenmemeli :) Sorunları çok oluyor. Birde reset sorunu var.

Umut Keleş

Ben;neden yaptım böyle.
Reaksiyon puanı
864
Ben dün yükledim . Laptopa bi haller oldu. Sanki pentium 2 kullanıyorum. Windows bizi dinlemiyor halay çekiyor heralde.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Yeni DirectX 12 Ultimate
Kare hızından * ödün vermeden daha fazla ayrıntıya sahip daha akıcı grafikler sunar. DirectX 12 Ultimate, desteklenen oyunlar ve grafik yongaları ile kullanılabilir ve en son Windows 10 güncellemesini gerektirir.
Zorla yükletecek gibi..

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Yüklemeden önce bir süre bekleyin.
Sorun yaşamamak adına dilerseniz Update haricinde başka yollar ile de sistem kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Ek Açıklama 2020-05-28 155008-2020.png

2020 çıkmış microsoft.com.tr'den indirdim kuruluyor olmadı windows 10'u siler Linux Mint 19,3 Mate x64 kurarım ki yedekte bekliyor usb...

Umut Keleş

Ben;neden yaptım böyle.
Reaksiyon puanı
864

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,310
güncellemeleri 1 hafta durdurdum 1 haftaya yükliyeceğim

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,310
Bu yorumları gördüğüm için bi 7 gün daha uzattım

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
bu saatten sonra 7 kurulmaz 10 hertürlü işinizi görür olmadı Linux Mint 19,3 x64 mate herşey exe olacak diye birşey yok .
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ek Açıklama 2020-05-28 181127.png

no problem olsada LinuxMint atarım.

Son düzenleme:

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Sürüm 2004'ü yükleyip deneyen dört kişi mi var? :)

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Insider daha önce vermişti Mayıs 2004'ü. Bir sıkıntısı yok ama büyük problemler yaşayanlar var.

Reparil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bugün itibariyle güncelledim. Şu an için pek bir değişim göremedim performans konusunda. Biraz daha takip edelim.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Sürüm 2004'ü yükleyip deneyen dört kişi mi var? :)
Ben masa üstü PC' me kurdum şu an için sorunsuz gidiyor, aynı gün laptopa kurdum ama pert oldu. Açılmıyor şimdi laptop, pazartesi detaylıca ilgileneceğim artık. Ama gözle görülür bir özellik yok maalesef.

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Cortana aslında cihazda hep vardı. Arka planda çalışıyordu. Sistem tarafında hdd,ram tüketimi yaptığı için program olarak çalışmaya başladı. Artık açılınca çalışıyor sadece

Son mesajlar