İPhone 11 mi Orta Segment DSLR makine mi?

Bu konuyu okuyanlar

neverseemecry

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Merhabalar herkese, şu an iphone 7 plus kullanıcısıyım telefonumdan memnunum bir sıkıntısı yok ancak 4 yıl s7 edge kullanıp sonrasında yine 2016 model bir telefon almak (Kasım ayında aldım) biraz içimi uktede bıraktı aklımda her hangi bir dslr modeli yok ancak güzel instagramlık fotoğraflar çekmek istiyorum gerçekten kaliteli olmalı hani telefon hissiyatını vermemeli bu yüzden dslr makine bakıyorum ama siz yok 11 dermisiniz onu da merak ediyorum önerilerinizi alabilir miyim dslr diyenler 3-3.5 k civarı model önerebilirler mi? teşekkürler.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Merhabalar herkese, şu an iphone 7 plus kullanıcısıyım telefonumdan memnunum bir sıkıntısı yok ancak 4 yıl s7 edge kullanıp sonrasında yine 2016 model bir telefon almak (Kasım ayında aldım) biraz içimi uktede bıraktı aklımda her hangi bir dslr modeli yok ancak güzel instagramlık fotoğraflar çekmek istiyorum gerçekten kaliteli olmalı hani telefon hissiyatını vermemeli bu yüzden dslr makine bakıyorum ama siz yok 11 dermisiniz onu da merak ediyorum önerilerinizi alabilir miyim dslr diyenler 3-3.5 k civarı model önerebilirler mi? teşekkürler.
DSLR fotoğraf Makinesi ile telefonu kıyaslamak doğru değil.Dslr makinelerde büyük sensör varken diğerinde mercimek büyüklüğünde bir sensör var.11 in fotoğraf kalitesi zoom önemli değilse iyi.Profesyonel fotoğraflar çekicem diyorsan DSLR fotoğraf Makinesi almak bence daha mantıklı.

neverseemecry

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
niyetim gerçekten kaliteli işler çıkarmak o zaman dediğiniz gibi dslr daha mantıklı onlara göz atayım

panzr

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,487
Profesyonel bir iş ile uğraşıyorsan ve fotoğraf senin için önemliyse DSLR bir makine almalısın.

one way

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
64
Nikon p1000, iPhone 11 i rakam veremeyeceğim kat kadar katlar atar. Üstelik fiyatı ondan daha düşük en son 5 bin civarıydı şimdi artmıştır bu son günlerde doların artmasıyla. Öneririm, kullanmadım ama youtube de videoları var böyle bir zoom yok mükemmel resmen param olsa alırım.

baysal388

Asistan
Reaksiyon puanı
12
şimdiki telefonlar güzel fotoğraflar çekiyor hele de iphone fotoğraf kalitesi güzel beğeniyorum lakin profesyonel bir iş varsa önünde dslr makine herhalükarda telefondan daha iyi olacaktır şimdiden hayırlı olsun

neverseemecry

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Profesyonel bir iş ile uğraşıyorsan ve fotoğraf senin için önemliyse DSLR bir makine almalısın.
profesyonel bir iş ile uğraşmıyorum ama iyi fotoğraflar çekmek istiyorum başlangıç segmentindeki makineler basit diye düşünüyorum telefon idare eder o konuda bana gece bile iyi çekecek makine telefon vs lazım instagrama önem veriyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

de
Nikon p1000, iPhone 11 i rakam veremeyeceğim kat kadar katlar atar. Üstelik fiyatı ondan daha düşük en son 5 bin civarıydı şimdi artmıştır bu son günlerde doların artmasıyla. Öneririm, kullanmadım ama youtube de videoları var böyle bir zoom yok mükemmel resmen param olsa alırım.
dediğiniz modele bakacağım

Ata_

Asistan
Reaksiyon puanı
120
Biraz garip bir soru olmuş :) Tabiki DSLR burada 5-10 cümle ile anlatılmaz şöyle diyeyim iPhone'un 1cm uzunlukta kamerası var DSLR'ın 30cm'e kadar çıkıyor önemli olan kamera değil lenstir. Kocaman kocaman aynaları olan bahsediyoruz aynalılar için. Lens ne kadar iyiyse fotoğrafda en iyisi olur üstüne photoshop, lightroom yaparsan tadından yenmez :D Yani bütçenizde 3000-4000 TL'lik makine varsa DSLR en mantıklısı. Canon markayı öneririm ama sana kalmış çok değişkendir kişiden kişiye.

panzr

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,487
profesyonel bir iş ile uğraşmıyorum ama iyi fotoğraflar çekmek istiyorum başlangıç segmentindeki makineler basit diye düşünüyorum telefon idare eder o konuda bana gece bile iyi çekecek makine telefon vs lazım instagrama önem veriyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

de

dediğiniz modele bakacağım
O zaman iPhone 11 sizi idare eder diye düşünüyorum. Ek bir masraf yapıp Kamera almaya gerek yok bence.

neverseemecry

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Biraz garip bir soru olmuş :) Tabiki DSLR burada 5-10 cümle ile anlatılmaz şöyle diyeyim iPhone'un 1cm uzunlukta kamerası var DSLR'ın 30cm'e kadar çıkıyor önemli olan kamera değil lenstir. Lens ne kadar iyiyse fotoğrafda en iyisi olur üstüne photoshop, lightroom yaparsan tadından yenmez :D Yani bütçenizde 3000-4000 TL'lik makine varsa DSLR en mantıklısı. Canon markayı öneririm ama sana kalmış çok değişkendir kişiden kişiye.
ya ben youtube da bi araştırma yaptım adamın teki diyor ki iphone pozlamayı iyi ayarlıyo makine mesela gökyüzünde bulutları göstermemiş öndeki arabaya odaklanmış telefon ikisinde de yazılımından dolayı hazır ayarlanmış oluyor tarzı yorum yapmış işte hafif falan yoksa tabiiki makineler daha iyi hatta model önerin herkes dslr diyor :D

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Birisi sadece görüntü kaydetmeye göre üretilmiş merceklere ve sensörlere sahip bir kamera iken birisi bir taşınabilir bilgisayar, burada ihtiyaçlar göz önünde bulundurulmalı fakat bir DSLR kameraya bakılıyorsa fotoğraf çekmeye yatkınlık vardır ve bundan dolayı bir kamerayı tercih etmeniz tavsiyem olur.

Ata_

Asistan
Reaksiyon puanı
120
ya ben youtube da bi araştırma yaptım adamın teki diyor ki iphone pozlamayı iyi ayarlıyo makine mesela gökyüzünde bulutları göstermemiş öndeki arabaya odaklanmış telefon ikisinde de yazılımından dolayı hazır ayarlanmış oluyor tarzı yorum yapmış işte hafif falan yoksa tabiiki makineler daha iyi hatta model önerin herkes dslr diyor :D
O arkadaşa selam söyle benden:) O pozlama dediği binbir çeşidi var isoyu ayarlarsın, ensdenteneyi ayarlarsın,pozlama telafisi uygularsın öyle yorum yaparsın. Ve biraz fotoğrafçılık kurslarına gitsin veya hazır boş vakti varken araştırsın :)

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Dslr bence arkadaşta canon ve sony vardı sony mükemmeldi 1 2 yıl önce hb den 5700 tl civerına almışık