SDN Forum Yavaş

Bu konuyu okuyanlar

EmirhanTeira

Doçent
Reaksiyon puanı
507
Bazı saat aralıklarında, sanırım biraz fazla kullanıcı akışı oluyor ki forum gerçekten yavaşlıyor. Hani bir mesaja cevap vermek için 30 saniye beklediğim oldu. Bu altyapıyla ilgili bir sorun mu? Altyapıyla ilgiliyse sitenin altyapısı geliştirilecek midir? Teşekkürler:)

hasanmerkit

Asistan
Reaksiyon puanı
513
Bu durumun sebebi alt yapı değil. Foruma ve siteye DDOS saldırıları düzenleniyor, sistem de kendini korumaya aldığını aldığı için epey yavaşlıyor. Maalesef durum bundan ibaret.
Sunucular size mi ait? CloudFlare dışında ne gibi önlemler alıyorsunuz?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Sunucular size mi ait? CloudFlare dışında ne gibi önlemler alıyorsunuz?
Site geliştiricisi ben olmadığım için, teknik olarak detaylı bilgiye sahip değilim. Ancak CloudFlare dışında ek güvenlik sistemleri de geliştirilmeye çalışıyor. Zaman zaman bunların pentestleri de geliştiriciler tarafından yapılıyor. Yavaşlamaların hepsi sadece DDOS saldırılarına bağlı değil.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Yine ,kağnı arabasına dönmüş forum.
Bekle ,dur.

vigilantemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,537
Güzelim foruma hangi işsiz ddos atacak ki. Kafası güzel bunların herhalde

İlprohan

Doçent
Reaksiyon puanı
301
Hakikaten öyle ya internetimden kaynaklı sanıyordum ama herkeste varmış
Bazı saat aralıklarında, sanırım biraz fazla kullanıcı akışı oluyor ki forum gerçekten yavaşlıyor. Hani bir mesaja cevap vermek için 30 saniye beklediğim oldu. Bu altyapıyla ilgili bir sorun mu? Altyapıyla ilgiliyse sitenin altyapısı geliştirilecek midir? Teşekkürler:)

Cücük

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
Ya arkadaşım her şeyi geçtim de facebook instagram youtube gibi altyapılar mı bekliyorsunuz.Klasik forum işte olduğu kadar.Devri zaten geçmekte olan bir oluşumda bu kadar çok etkileşim olduğu için bile mutlu olsak yeter.

Son düzenleme:

Son mesajlar