Main arıyorum?

Bu konuyu okuyanlar

Arctech

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Merhaba arkadaşlar,3 senedir lol oynuyorum ve oyundan biraz soğumuştum bronz 2 jung maindim ve oyuna ara verdim.1 ay sonra oyuna geri döndüm yeni bir main koridor arıyorum,ilk olarak mainimi buldum mid mainim,syndra,ryze,qiyana gibi karakterler oynuyorum,ama dereceli ye geldiğimizde dereceli tek çift girerken 2. koridorumu bulmakta güçlük çekiyorum,adc ve solo arasında kaldım bana göre - lerini toplayıp düşündüm ama bi fikir edinemedim.Size danışmak aklıma geldi.Solonun sevmediğim yönleri genelde tank matchup'ları oluyor ve lane safhası sıkıcı geçiyor sen rakibini kesemiyorsun(jung gelmez ise)rakibin seni kesemiyor.Adc'nin sevmediğim yönleri ise örnek üzerinden gidicem bu sabah bi caitlyn maçı oynadım lane den 4 0 çıktım,botta kuleye vuruyoruz canım full,karşı mid lane qiyana 2 1 oynamasına rağmen beni tekledi.genel olarak adcden bu izlenimi görüyorum başkaları oynadığındada ben oynadığımdada aşırı kasmanız gerekmiş gibi geliyor tek yememek için,2. eksisi sup sorunu sup prem yok,bulmakta istemiyorum,birine bağlı olmak beni rahatsız ediyor,2 lane'ide oynamaktan çok zevk alıyorum fakat arada kalmış durumdayım,yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum.

TheChild

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,569
Sup pren yoksa adc oynama zaten. Ama oyunu yüksek elolarda support taşır iyi bir support iseniz adcniz ne kadar kötü bile olsa taşıyabilirsiniz. Sup olarakta brand lux değil ki thresh braum nati alistar vs
Soloya gelirsek Singedı tavsiye ederim win oranı gayet yüksek ve Master eloda dahi singeda karsı oynamayı bilen çok az. Onun haricinde anivia, mid lb tavsiye ederim

Arctech

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Sup pren yoksa adc oynama zaten. Ama oyunu yüksek elolarda support taşır iyi bir support iseniz adcniz ne kadar kötü bile olsa taşıyabilirsiniz. Sup olarakta brand lux değil ki thresh braum nati alistar vs
Soloya gelirsek Singedı tavsiye ederim win oranı gayet yüksek ve Master eloda dahi singeda karsı oynamayı bilen çok az. Onun haricinde anivia, mid lb tavsiye ederim
teşekkür ederim yorumun için, solo düşünüyorum ama işte tank olayı var, açıkladığım gibi ona bir düşüncen varmı ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

bide düşük elo olduğu için güzel bir sup main çok zor bulunuyor,bulsam bile birine bağlı olmayı sevmiyorum pek

TheChild

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,569
teşekkür ederim yorumun için, solo düşünüyorum ama işte tank olayı var, açıkladığım gibi ona bir düşüncen varmı ?

bide düşük elo olduğu için güzel bir sup main çok zor bulunuyor,bulsam bile birine bağlı olmayı sevmiyorum pek
Şimdi matchup ı bilmen lazım hangisi hangisini döver olayı. Girmen gereken rün ne laneyi pushlamalı mı ne yapmalı bilmen lazım. Mesela karşında ornn var singedsın diyelim yenilmez alman lazım uzun süre fight atacaksın teemo var airi alman lazım ve karşındaki heronun zayıflığını gücünü bilmen gerekiyor karşında ghostlu darius varsa ve singedsan patatessin direk teemo isen alırsın laneyi. Duruma göre 2 3 hero mainlemek en iyisi

Sen sup main olmayı dene. Her lane için birtane hero öğrenilmeli. Benim tavsiyelerim şunlar
Mid: Lb, anivia, kata, liss
Solo:Singed teemo ryze ve şuan wuk çünkü çok broken
Adc: luci kalista jinx
Sup: nati thresh braum
Jung: j4 elise
Bu arada dia3 üm

Arctech

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Şimdi matchup ı bilmen lazım hangisi hangisini döver olayı. Girmen gereken rün ne laneyi pushlamalı mı ne yapmalı bilmen lazım. Mesela karşında ornn var singedsın diyelim yenilmez alman lazım uzun süre fight atacaksın teemo var airi alman lazım ve karşındaki heronun zayıflığını gücünü bilmen gerekiyor karşında ghostlu darius varsa ve singedsan patatessin direk teemo isen alırsın laneyi. Duruma göre 2 3 hero mainlemek en iyisi

Sen sup main olmayı dene. Her lane için birtane hero öğrenilmeli. Benim tavsiyelerim şunlar
Mid: Lb, anivia, kata, liss
Solo:Singed teemo ryze ve şuan wuk çünkü çok broken
Adc: luci kalista jinx
Sup: nati thresh braum
Jung: j4 elise
Bu arada dia3 üm
anladım dostum çok güzel açıklamışsın teşekkür ederim,ama sup oynamaktan zevk alamıyorum.Solo veya adc düşünüyorum,yazdığım gibi

TheChild

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,569
Solo ise singed denemeni tavsiye ederim. YouTube de SingedDeising var. Kendisi singed birincisi bir iki videosunu izle pek bir mekaniği yok kolay alışıyorsun. Solo da en az yasaklanan ve en çok kazanan şampiyonalardan birisi zaten

Arctech

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Solo ise singed denemeni tavsiye ederim. YouTube de SingedDeising var. Kendisi singed birincisi bir iki videosunu izle pek bir mekaniği yok kolay alışıyorsun. Solo da en az yasaklanan ve en çok kazanan şampiyonalardan birisi zaten
satın aldım singedı deneyeceğim,deneyimlerimi senle paylaşacağım

TheChild

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,569
Aklınıza takılan birşey olursa yardımcı olurum yine