[League of Legends] Bütün Koridorlara Göre Tier List! [Her Yamada Güncellenecek!]

Bu konuyu okuyanlar

Cookie9

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Merhabalar;

Öncelikle Tier List nedir?

Bu tier list bir nevi güçlü-güçsüz şampiyonların listesidir. Göz atarsanız ayrıntıları görebilirsiniz.

GOD TIER: Çok güçlü seçimler.
TIER 1: Güçlü ve tercih edilen seçimler.
TIER 2: Normal, viable seçimler.
TIER 3: Yüksek beceri isteyen seçimler.
TIER 4: Useless ve çok beceri, efor isteyen seçimler.

NOT: Aman ha kesinlikle bunlar güçlü diyip ömrünüzde oynamadığınız (atıyorum) maokai'yi alıp dereceli girmeyin güçlü diye. Önce bir botlarla oynayın daha sonra 4-5 normal oyun oynayın ben tamamım diyip dereceli girin. Seri maçınız falansa yine tavsiye etmiyorum tabii ki yine kaybetme şansınız var.

İşte metada ki TIER Listesi;

SOLO TOP (Üst Koridor) :GOD TIER: Maokai, Warwick, Swain, Nidalee, Wukong, Fiora.
TIER 1: Heimerdinger, Rumble, Lulu, Renekton, Irelia, Jax, Nasus, Gragas, Yorick, Trundle, Ryze, Malphite, Jarvan IV, Tryndamere, Rengar, Darius, Singed, Yasuo, Lissandra, Pantheon, Teemo, Kennen.
TIER 2: Riven, Volibear, Aatrox, Udyr, Karma, Lee Sin, Shyvana, Kayle, Cho'gath, Elise, Vladimir, Olaf, Xin Zhao, Viktor, Poppy, Akali, Quinn, Vi, Dr. Mundo, Jayce, Zed.
TIER 3: Shen, Garen, Kha'Zix, Master Yi, Gangplank, Zac, Alistar, Mordekaiser, Sion, Vayne, Talon, Soraka, Nunu, GalioTIER 4: UrgotJUNGLE (Orman) :

GOD TIER:
Rammus, Amumu, Maokai, Warwick, Wukong, Fiddlesticks, Jarvan IV, Vi.
TIER 1:
Sejuani, Xin Zhao, Volibear, Udyr, Gragas, Pantheon, Rengar, Aatrox.
TIER 2:
Nautilus, Skarner, Evelynn, Kayle, Jax, Nocturne, Shaco, Kha'Zix, Elise, Lee Sin, Master Yi, Tryndamere, Olaf, Zac, Dr. Mundo, Nasus, Shyvana, Leona, Trundle, Malphite, Diana, Zed.
TIER 3:
Hecarim, Nunu, Cho'Gath, Shen, Malzahar, Yasuo, Fiora, Riven, Poppy, Darius.
TIER 4:
Gangplank, Garen, Blitzcrank.MIDDLE (Orta Koridor) :

GOD TIER: Swain, Fizz.
TIER 1:
Katarina, Malzahar, Kassadin, Ziggs, Orianna, Galio, Ahri, Vel'Koz, Zyra, Talon, Lux, Xerath, Anivia, Morgana, Cassiopeia, Brand, Syndra, Heimerdinger, Wukong.
TIER 2:
Twisted Fate, Diana, Akali, Lissandra, Pantheon, Lulu (AP), Yasuo, Viktor, Kayle, Karma, Zed, Fiora, Annie, Kennen, Mordekaiser, Vladimir, Zilean, Teemo, Elise, Sion, Ryze, Jayce.
TIER 3:
Gragas, Karthus, Veigar, Leblanc, Nidalee (AP), Kha'Zix, Riven, Tristana, Cho'Gath, Fiddlesticks.
TIER 4:
Kog'maw, Ezreal (AP), Urgot, Soraka, Janna.

AD CARRY (Saldırı Gücü Taşıyıcısı) :GOD TIER: Tristana, Kog'Maw, Jinx, Lucian.
TIER 1:
Draven, Miss Fortune, Caitlyn, Corki.
TIER 2:
Graves, Sivir, Ashe, Varus, Ezreal, Vayne, Quinn.
TIER 3:
Twitch, Twisted Fate, Kennen.
TIER 4:
Urgot.

SUPPORT (Destek) :
GOD TIER: Morgana, Nami, Leona.
TIER 1:
Janna, Blitzcrank, Sona, Zyra.
TIER 2:
Thresh, Braum, Lulu, Vel'Koz, Xerath, Annie, Gragas, Karma, Fiddlesticks.
TIER 3:
Alistar, Taric, Volibear, Zilean, Nautilus, Lux, Maokai, Nunu, Kayle, Soraka, Teemo, Malphite, Anivia, Syndra, Veigar, Gangplank.
TIER 4:
Nidalee, Orianna, Poppy, Elise, Galio, Shen, Yorick, Lissandra, Ashe, Leblanc.

Kişisel açıklamam (ÖNEMLİ!): Arkadaşlar şimdi ben kendi açıklamamı yazıyorum bu verilerden kesinlikle ayrı. Açıklamalar aslında kendi tier list'im denilebilir. Peki benim verilerim neye göre? Arkadaşlar bu liste(!) forumlarda gördüğüm ve turnuvalarda en çok kullanılan şampiyonlardan oluşuyor. Ayrıca bu listeyi şamypiyonların benim gözümdeki rolüde etkiliyor. Liste dediğim olay sadece God Tier bile denilebilir.

Top: Maokai, Nidalee
Jungle: Elise, Lee Sin, Kha'Zix, Xin Zhao
Mid: Twisted Fate, Orianna
Adc: Graves, Vayne, Tristana, Kog Maw
Support: Braum, Thresh

Sadece Tier List'i araştırdım. Kalan yazılar bana aittir.

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,839
2014 ne kadar güzelmiş! Alt koridor şampiyonlarına bakınca içim acımadı değil.