İstanbul Bilisim Dolandırıcı mı ?

Bu konuyu okuyanlar

Brkmn

Asistan
Reaksiyon puanı
67
Hayatımda ilk defa aileme süpriz yapayım dedim televizyonları bozulmuştu. Biraz acele davrandım en ucuz fiyat gördüğüm siteden alışveriş yaptım en üste google sponsorlu çıkıyordu nasılsa ne olacak dedim siparişi tamamladım.
İnternette biraz gezmeye başladım yüzlerce hatta binlerce şikayet gördüm hayalkırıklığına uğradım.
Şimdi ben bu siparişi beklemeli miyim yoksa direk 'Chargeback' işlemi mi başlatmalıyım ?
sax.png

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Geriye dönüşün varsa hemen dön kardeşim, iptal ettirme şansın olur mu bilmem ama varsa derhal vazgeç. Burada bu konu açılmıştı, bi dünya dolusu insan dolandırıldı, insan önce bir bakar, araştırır, sonra işlemini tamamlar. Madem ucuz diyosun, bunun altında bir hinlik olduğunu da düşünmeliydin.

Bu konu gibi bütün internet sitelerinde dünya kadar konu başlığı açılmış.

ayrapps

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İptal etti̇r bi̇r çok arkadaşim ucuzluğuna bi̇r hi̇nli̇k olabi̇leceği̇ni̇ düşünmedi̇ ve peşi̇n ödedi̇ler sonra i̇ptal etti̇rseler para gelmedi̇

Son düzenleyen moderatör:

Brkmn

Asistan
Reaksiyon puanı
67
Geriye dönüşün varsa hemen dön kardeşim, iptal ettirme şansın olur mu bilmem ama varsa derhal vazgeç. Burada bu konu açılmıştı, bi dünya dolusu insan dolandırıldı, insan önce bir bakar, araştırır, sonra işlemini tamamlar. Madem ucuz diyosun, bunun altında bir hinlik olduğunu da düşünmeliydin.

Bu konu gibi bütün internet sitelerinde dünya kadar konu başlığı açılmış.
Evet dolandırıcı! İptal etme şansın varsa HEMEN İPTAL ET! PARAYI GERİ VERMİYORLAR!
İPTAL ETTİR BİR ÇOK ARKADAŞIM UCUZLUĞUNA BİR HİNLİK OLABİLECEĞİNİ DÜŞÜNMEDİ VE PEŞİN ÖDEDİLER SONRA İPTAL ETTİRSELER PARA GELMEDİ
Yarın sabah aileme durumu izah edeceğim aldıklarımdan haberleri bile yok daha. Şikayetleri biraz okudum en çok havale yapanlar mağdur olmuş Allahtan kredi kartıyla almışım. Bir de ben bankada harcama itirazı yapmam için sokağa çıkmam lazım daha 17 yaşındayım nasıl bankaya başvuru yapabilirim.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Bir de ben bankada harcama itirazı yapmam için sokağa çıkmam lazım daha 17 yaşındayım nasıl bankaya başvuru yapabilirim.

Bankanın müşteri hizmetlerini arayıp durumu anlatabilirsiniz, muhtemelen müşteri hizmetleri bu ödemeyi şayet karşı tarafa yapılmamışsa iptal edebilir.

Brkmn

Asistan
Reaksiyon puanı
67
Bankanın müşteri hizmetlerini arayıp durumu anlatabilirsiniz, muhtemelen müşteri hizmetleri bu ödemeyi şayet karşı tarafa yapılmamışsa iptal edebilir.
Büyük ihtimal ödeme karşı tarafa yapıldı. Aileme haber verdim bizden habersiz yapmasaydın falan dediler beklemedeyiz şuan ortalama kargoya verilme gününü beklicez gibi duruyor o zaman ki durumda ürün verilmezse harcama itirazı yapıcaz.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Büyük ihtimal ödeme karşı tarafa yapıldı. Aileme haber verdim bizden habersiz yapmasaydın falan dediler beklemedeyiz şuan ortalama kargoya verilme gününü beklicez gibi duruyor o zaman ki durumda ürün verilmezse harcama itirazı yapıcaz.
Ödeme yapıldıysa işiniz çok zor. Ben size istediğiniz ürünün geleceği konusunda hiçbir umudum yok. Moralinizi bozmak istemem ama o adamlar bütün kanuni boşlukları bilerek, hukuki işlemlerin nasıl yol aldığını bilerek hareket ediyorlar. Belki birgün o paranızı geriye alsanız bile yıllar sürecek bir uğraşıdan bahsediyoruz. Adama anasından emdiği sütü burnundan getirmeden öyle kolay o parayı size iade edebileceklerini zannetmiyorum. Maalesef. :(