Çok mu abartıldı?

Bu konuyu okuyanlar

k!ra

@pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Reaksiyon puanı
92
120 hz ekran bir video izlediğinde yada bir sayfayì kaydìrdığında olağanüstü bir akıcìlìk sunuyor.Stabilite deyince herkesin aklìna ilk Apple geliyordu.Samsung 120 hz ile Apple a sağlam bir gol attì.
Ekran tazeleme oranı ile stabilite ölçülmez örnek vererek anlatayım. Çok güçlü bir pc de 60 hz monitör kullanıyorsun ve oyun oynuyorsun çok güzel kasmadan fps düşmeden en yüksek ayarlarda oynayabiliyorsun. Aynı pc ye 144hz monitör takınca aynı oyunu daha yüksek fps de mi oynarsın bilgisayarın hızımı artar hayır aldığın değerler aynı olur. Telefonda ki farkı rehberinde çok hızlı gezerken isimler daha okunaklı olur

ahm@

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,379
O işlemci serisinden normal kullanıcı degil ROM portlayanlar nefret edebilir sadece kusuruma bakmayın, normal kullanıcı uygulamasını kullanıp geciyor fakat ROM portlama ve derleme noktasına o Exynos’lar var ya tam iskence, bence normal kullanım icin laf söylemeyin.
Ben bataryaya önem veririm batarya performansı bende mi öyle oldu bilmem çok başarısızdı. Kamerasını da pek beğenmedim. Performansı iyiydi ama Allah var. Ayrıca aldığımız telefonun yurt dışında hem performans hem kamera hem de batarya konusunda daha iyi modeli varken Samsung'un bize bunu dayatması benim sinirimi bozan şey.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Ben bataryaya önem veririm batarya performansı bende mi öyle oldu bilmem çok başarısızdı. Kamerasını da pek beğenmedim. Performansı iyiydi ama Allah var. Ayrıca aldığımız telefonun yurt dışında hem performans hem kamera hem de batarya konusunda daha iyi modeli varken Samsung'un bize bunu dayatması benim sinirimi bozan şey.
Mesela S10+ 'dan max ne kadar ekran açıklığı aldınız ?

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Katılıyorum herkes çok yükleniyor ama öyle değil.
Cihazım şu an bir yılını doldurdu performans düşüşü kesinlikle yaşamadım. Ayrıca her gelen güncellemeyle pil performansı gözle görülür şekilde artıyor. İzin verirseniz şuraya telefonu ilk aldığım zaman ile şuanki ekran açıklığı süremi paylaşmak istiyorum.
Alan senin, konuyu Huawei bölümünden taşıyacağım cunku genel bir marka konusuna dönüştü.

k!ra

Reaksiyon puanı
92
Sadece Abd ve kore pazarı için snd kullanıyor

ahm@

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,379
Mesela S10+ 'dan max ne kadar ekran açıklığı aldınız ?
6-7 gördüm ama bende huy vardır 30ları gördüğümde hemen bir şarj aleti ararım. İşin şaşırtıcısı 30 seviyelerine 3-4 saatte geri kalan kısma 5-6 maksimum 7 saatte geliyor.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910

ahm@

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,379
No problem:)
(Türkçe sorun yok demek, normalde İngilizce bölümü dışında yazmak yasak İngilizce ondan çeviriyorum, bildiğinize eminim yoksa)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Satış politikasi.
seveyim onların politikasını. Samsung yüzünden ban yemek istemiyorum :)

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Alan senin, konuyu Huawei bölümünden taşıyacağım cunku genel bir marka konusuna dönüştü.
Arada tam bir yıl var. İlk zamanlar 5'i görünce dua ediyorum burda moralimi özellikle ahme@ çok bozunca Xr'a geçmeyi bile düşündüm ama sonradan pil performansı düşeceği yerde ilginç bir şekilde arttı. Sadece sosyal medya olduğu bir zaman da 6.56 gördüm.

Screenshot_20200424-203054_Device care.jpg
70256-2dce4d350249b4b8fa7bddc0706f54cf.jpg

ahm@

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,379

k!ra

Reaksiyon puanı
92
biliyorum. ama işte neden? biz üvey miyiz kardeşim neden böyle yapıyorsun samsungcuğum
qualcomm'un üretim samsung fabrikasına ihtiyacı var samsung'un da yüksek kar için kendi işlemcisine abd'de snd olması jest gibi bir yerde. Microsoft ile de akrabalık bağları var sonuç olarak hepsi duysal mevzulara bağlanıyor :tearsofjoy:

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
moralini bozmak istemezdim ama haklılık payım vardı kabul et. şimdi düzelttilerse ne âla
Bir dönem 6 bin çöpe mi gitti diye seninle tartıştım ama yalan yok ilk zamanlar çok kötüydü. Ama 2.1 beni şaşırttı.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Ekran tazeleme oranı ile stabilite ölçülmez örnek vererek anlatayım. Çok güçlü bir pc de 60 hz monitör kullanıyorsun ve oyun oynuyorsun çok güzel kasmadan fps düşmeden en yüksek ayarlarda oynayabiliyorsun. Aynı pc ye 144hz monitör takınca aynı oyunu daha yüksek fps de mi oynarsın bilgisayarın hızımı artar hayır aldığın değerler aynı olur. Telefonda ki farkı rehberinde çok hızlı gezerken isimler daha okunaklı olur
Atladìğìn bir şey var.Ekran hızı 120 hz,dokunmatik hızı 240 hz.Dokunmatik hızìda çok iyi.Samsung S20 ailesi stabilite konusunda benim için sözün bittiği yerdir.

ahm@

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,379
Bir dönem 6 bin çöpe mi gitti diye seninle tartıştım ama yalan yok ilk zamanlar çok kötüydü. Ama 2.1 beni şaşırttı.
inşallah daha da iyiye gider. Samsungun bu güncelleme olayını seviyorum. Bizim S10+'a S20'nin bazı özellikleri gelmişti ön kameraya 4K/60 falan gelmişti. Ha yeni telefon alanları sinirlendirebilir o başka

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
inşallah daha da iyiye gider. Samsungun bu güncelleme olayını seviyorum. Bizim S10+'a S20'nin bazı özellikleri gelmişti ön kameraya 4K/60 falan gelmişti. Ha yeni telefon alanları sinirlendirebilir o başka
Bende seviyorum. S20'nin olan varan özelliği bize geldi en son.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Biri bana telefon da 120hz ekranın ne işe yaradığını açıklasın abi lütfen. 120hz dediğin o ekran varya hani 10k+ para verip aldığın telefon(üstüne alınma) pubg gibi bir oyun da 40 fps kitliyor oyunu 60 fps bile oynayamıyorsun.
Çok hızlı bir hareket olunca 60hz’ye göre daha az kasma hissi veriyor,desteklenen uygulamalarda/yerlerde çok daha kaymak-ımsı bir his veriyor. 90-120hz’ye alışınca 60hz kasıyor gibi geliyor.

Kalem kullanınca da çok daha iyi bir his veriyor: Note 20 için çok iyi bir özellik diyebilirim

Bence en iyi yanı Critical ops veya standoff 2 gibi rekabetçi oyunlarda hızlı davranan birine avantaj sağlaması ama dediğim gibi önce uygulamanın desteklemesi lazım. Şu an küresel sürümü olan pubg en fazla 60hz’yi destekliyor(yani şu anlık kullanışsız). Çin sürümü ise 90hz’ye kadar destek sağlıyor(kullanışlı). (Birde işlemci yeterince güçlüyse ve cihaz tanınıyorsa en yüksek grafikte bile 60fps alabilirsin. Yani o 40fps limiti yok)

Bunların dışında bence gereksiz bir özellik.

k!ra

Reaksiyon puanı
92
Çok hızlı bir hareket olunca 60hz’ye göre daha az kazma hissi veriyor,desteklenen uygulamalarda/yerlerde çok daha kaymak-ımsı bir his veriyor. 90-120hz’ye alışınca 60hz kasıyor gibi geliyor.

Kalem kullanınca da çok daha iyi bir his veriyor. Note 20 için çok iyi bir özellik diyebilirim

Bence en iyi yanı Critical ops veya standoff 2 gibi rekabetçi oyunlarda hızlı davranan birine avantaj sağlaması ama dediğim gibi önce uygulamanın desteklemesi lazım. Şu an küresel sürümü olan pubg en fazla 60hz’yi destekliyor. Çin sürümü ise 90hz’ye kadar destek sağlıyor. (Birde işlemci yeterince güçlüyse ve cihaz tanınıyorsa en yüksek grafikte bile 60fps alabilirsin. Yani o 40fps limiti yok)

Bunların dışında bence gereksiz bir özellik.
5.38 dk

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Konudan çok alakasız olacak ama zaten genele düştüğümüz için sorabilirim herhalde.
Google dün Android 11 DP 3'ü yayınladı ve artık beta aşamasına geçecekmiş. I/O 2020'de iptal oldu zaten acaba Google Android 11'i farklı bir yoldan tanıtacak mı yoksa direkt piyasaya mı sürecek ?
Aman aman bir yenilik olmasa da çok merak ediyorum.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
İşte bundan dolayı “cihaz tanınıyorsa” dedim. Her cihaz için geçerli değil. Hele hele yeni çıkan cihazlar için...bir süre sonra o ayarı açacaklar diye düşünüyorum.

Aslında bu exynos 990’a özel problem de olabilir. 990 gerektiğinden çok daha fazla ısındığı için geliştiriciler bilerek hdr’da 60fps seçeneğini kapatmış olabilir. Benzer şey iphone 7 için de olmuştu. A10 işlemcisi hdrda 40fps ve düşük/ortada 60fps yapabilecek kabiliyette olsa bile (bence çok hızlı şarj yediği için) iphone 7’de hdr’da 30fps ve düşük/orta grafikte 40fps limiti koymuşlardı diye hatırlıyorum. (A10 işlemcisi kullanan ipadlerde böyle bir kısıtlama yok)

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Konudan çok alakasız olacak ama zaten genele düştüğümüz için sorabilirim herhalde.
Google dün Android 11 DP 3'ü yayınladı ve artık beta aşamasına geçecekmiş. I/O 2020'de iptal oldu zaten acaba Google Android 11'i farklı bir yoldan tanıtacak mı yoksa direkt piyasaya mı sürecek ?
Online konferans yapılabilir sanırım, inanın hiçbir Bilgi yok benim bildiğim.

ahm@

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,379
Bence ufak tanıtım videoları ve beta kullanan geliştiriciler üzerinden özellikler bir şekilde tanıtılır sonra da yayınlanır. Bu benim düşüncem Google ne yapar bilemeyiz

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Bence ufak tanıtım videoları ve beta kullanan geliştiriciler üzerinden özellikler bir şekilde tanıtılır sonra da yayınlanır. Bu benim düşüncem Google ne yapar bilemeyiz
Bu zamana kadar adam akıllı bir tanıtım videosu yayımlamadıkları için tedirginim. Yeni özellikleri araya araya buluyorsun. Bir tek geçen yıl Android 10 için yaptılar onda da Android logosu ve renk skalası değişti diye bi özendiler herhalde.Bakalım pek adetleri değil ama herhalde hiç duyurmadan da piyasaya sürmezler.

ahm@

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,379
Bu zamana kadar adam akıllı bir tanıtım videosu yayımlamadıkları için tedirginim. Yeni özellikleri araya araya buluyorsun. Bir tek geçen yıl Android 10 için yaptılar onda da Android logosu ve renk skalası değişti diye bi özendiler herhalde.Bakalım pek adetleri değil ama herhalde hiç duyurmadan da piyasaya sürmezler.
Şimdiki şartlara göre tutumlarını göreceğiz.