Oyun Bilgisayarı Önerisi- Hangisi alınmalı?

Bu konuyu okuyanlar

Coolumsu

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Şuan kullandığım laptop maalesef youtubeda bile kasıyor. HHD ve rami az, toshiba olduğu için ısınma problemi var.
2012'de almıştım. Neyse almak istediğim laptopda ssd olmalı bu önemli işlemci önemli ama boytu çok fazla önemli değil çünkü elimde iki tane 1gblık harici hard disk var..

Oynadığım oyunlar seafight darkorbit, yükleme bazı oyunalrda oynuyorum. Ayrıca youtubeda takılmayı severim. Ödev olarak da microsof office falan kulalnıyorum. Neyse uzun sözün ksıasası normal kullanım durumum böyle bana oyun bilgisayarı tavsiye eder misiniz?

Kötü bir şey almak istemiyorum. Ama gereksiz kullanmadığım özelliklere de para vermek anlamsız geliyor. İki bilgisayar gözüme çarptı hangisini tavsiye edersiniz? Ve bu iki bilgisayar arasındaki fiyat farkı neden? Daha ucuz duran daha iyi gibi özelliklere sahip gibi duruyor? Hem günlük office, derslerimde kullanabilecğeim hem de sevdiğim oyunları oynamak istiyorum. Metin 2 falanda çalıştırsın yani.. bütçe olarak 4000-7500 arası olmasını istiyorum. Çok daha fazla param olsa zaten gider iMac alırım :D

Gözüme çarpan iki model.. Hangisi sizce daha iyi? Lütfen yardım ederseniz çok sevinirim hepinize bu hafta alacağım.. Cevapsız bırakamayın arkadaşlar :)

Asus markaolarak çok iyi diye duydum lenova hakkında çok bilgim yok.

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
Şuan kullandığım laptop maalesef youtubeda bile kasıyor. HHD ve rami az, toshiba olduğu için ısınma problemi var.
2012'de almıştım. Neyse almak istediğim laptopda ssd olmalı bu önemli işlemci önemli ama boytu çok fazla önemli değil çünkü elimde iki tane 1gblık harici hard disk var..

Oynadığım oyunlar seafight darkorbit, yükleme bazı oyunalrda oynuyorum. Ayrıca youtubeda takılmayı severim. Ödev olarak da microsof office falan kulalnıyorum. Neyse uzun sözün ksıasası normal kullanım durumum böyle bana oyun bilgisayarı tavsiye eder misiniz?

Kötü bir şey almak istemiyorum. Ama gereksiz kullanmadığım özelliklere de para vermek anlamsız geliyor. İki bilgisayar gözüme çarptı hangisini tavsiye edersiniz? Ve bu iki bilgisayar arasındaki fiyat farkı neden? Daha ucuz duran daha iyi gibi özelliklere sahip gibi duruyor? Hem günlük office, derslerimde kullanabilecğeim hem de sevdiğim oyunları oynamak istiyorum. Metin 2 falanda çalıştırsın yani.. bütçe olarak 4000-7500 arası olmasını istiyorum. Çok daha fazla param olsa zaten gider iMac alırım :D

Gözüme çarpan iki model.. Hangisi sizce daha iyi? Lütfen yardım ederseniz çok sevinirim hepinize bu hafta alacağım.. Cevapsız bırakamayın arkadaşlar :)

Asus markaolarak çok iyi diye duydum lenova hakkında çok bilgim yok.

lenovo

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
O bütçedeki en iyi cihaz:

120hz ekran ile özellikle rekabetçi oyunlarda çok zevk alırsınız. Servis olarak Türkiye'deki en başarılı markalardan sayılır.

Coolumsu

Asistan
Reaksiyon puanı
68
O bütçedeki en iyi cihaz:

120hz ekran ile özellikle rekabetçi oyunlarda çok zevk alırsınız. Servis olarak Türkiye'deki en başarılı markalardan sayılır.
Bu markayı hiç duymadım.. Reklamlarda çıkıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Neden lenova almalıyım? Asus neden pahalı peki ondan?

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068

en uygun denir

asus daha çok para kazanıyor iste :D

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906

Monster gayet başarılı bir marka. İçiniz rahat olsun:)

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Seafight, Darkorbit gibi oyunlar içinde mi diyorsun bunu?

Çok oyunlarla aram yok ama ben rekabetçi-fps oyunları oynarım diyorsanız Monster'a bakın. Hikaye ağırlıklı oyunlar oynuyorsanız Lenovo alınır.

Coolumsu

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Şu Lenova'dan vaz geçtim. Peki şu iki bilgisayarı karşılaştırır mısınız arkadaşlar? 1700 lira daha fazla vermeye değecek çok büyük bir fark var mı aralarında?

60 Hz 60 fps gibi görürsün donma olmaz ama
Anladım ama şuanki bilgisayarım çok kötü zaten.. Youtube'da bile kasıyor. Ssd yok.. Performans olarak durumumu düzeltmez mi bu cihazlar?