Asus Rog G531Gt vs Lenovo Ideapad L340

Bu konuyu okuyanlar

optimal123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

Yeni bir oyuncu bilgisayarı almak istiyorum.

Bilgisayar donanımı hakkında çat pat bilgim var bu yüzden konuyu size danışmak istedim.

Max 7K bütçem var ve şu an iki seçeneğe kadar indim

Sizce hangisini almak daha mantıklı duruyor? Biraz açıklayarak cevaplayabilirseniz çok sevinirim.

Ya da 7K bütçe ile daha iyi bir seçeneğim var mıdır?

ASUS ROG G531GT

LENOVO IDEAPAD L340

Yardımlarınız için teşekkürler,

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,959
Merhaba,

Bilgisayar donanımı hakkında çat pat bilgim var bu yüzden konuyu size danışmak istedim.

Sizce hangisini almak daha mantıklı duruyor? Biraz açıklayarak cevaplayabilirseniz çok sevinirim.

ASUS ROG G531GT

LENOVO IDEAPAD L340

O Asus'u almak aptallığa girer Lenovo ya da Monster varken. Onu at listeden Asus'u.

optimal123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O Asus'u almak aptallığa girer Lenovo ya da Monster varken. Onu at listeden Asus'u.

Merhaba,

Cevabınız için teşekkürler.

Nedenini sorabilir miyim? Bilgisayarın incelemelerini ve yorumlarını okuduğumda oldukça olumlu gözüküyordu.

Ayrıca monster bilgisayarlara baktığımda işletim sistemini freedos diyor. Windows yüklü bir şekilde gelmeyecek demek mi oluyor bu?

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,959
Merhaba,

Nedenini sorabilir miyim? Bilgisayarın incelemelerini ve yorumlarını okuduğumda oldukça olumlu gözüküyordu.
İ5 9300H varda o yüzden. Lenovo ve Monster'da ise İ7 9750H var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhaba,

Ayrıca monster bilgisayarlara baktığımda işletim sistemini freedos diyor. Windows yüklü bir şekilde gelmeyecek demek mi oluyor bu?
En mantıklısı o Lenovo. Bu Monster'da 2.

honadi15

Asistan
Reaksiyon puanı
9
L340 yerine Y740 bakmanı tavsiye ederim. (Soğutması falan baya başarılı çok övülmüştü fiyat/performans olarak youtube'da yabancı kanallarda)
Gaming olan modelleri Legion oluyor. (L340 Legion değil)

Bu arada attığınız Asus'ta pişman etmeyecek bir laptop.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,959
L340 yerine Y740 bakmanı tavsiye ederim. (Soğutması falan baya başarılı çok övülmüştü fiyat/performans olarak youtube'da yabancı kanallarda)
Gaming olan modelleri Legion oluyor. (L340 Legion değil)

Bu arada attığınız Asus'ta pişman etmeyecek bir laptop.
O para yüzünden pişman eder. İ5 9300H olduğu için alınmaz.

honadi15

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Hocam iki işlemcinin farkına baktınız mı hiç siz? Hani atla deve bir fark yok bakmadıysanız söyleyeyim. Ben olsam tercihimi bilindik yılların markası Asus ROG'tan yana tercihimi yapardım. 3 kanallı hava çıkışı mevcut.

Ki zaten attığınız monster stoklarda yok, eski seri olduğundan dolayı. Ne zaman stoğa girer oda bir muamma.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,959
Hocam iki işlemcinin farkına baktınız mı hiç siz? Hani atla deve bir fark yok bakmadıysanız söyleyeyim. Ben olsam tercihimi bilindik yılların markası Asus ROG'tan yana tercihimi yapardım. 3 kanallı hava çıkışı mevcut.

Ki zaten attığınız monster stoklarda yok, eski seri olduğundan dolayı. Ne zaman stoğa girer oda bir muamma.
Asus'tan önce kurulmuş Lenovo. Asus 1989, Lenovo ise 1985.

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,734

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,959

%15 lik fark var ve core/thread bile farklı. Önbellekte. Kazık o Asus ROG.

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,734
Ayrıca başka bir marka olarak da Lenovo’yu seçerdim.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Marka kıyasına gelirsek, Asus'un özellikle ROG serileri ile rekabet edebilecek modellerin sayısı az. Çünkü bilgisayarın donanımından ziyade kasası ve özellikle yazılımı rakiplere kıyasla çok önde oluyor. BIOS arayüzü ve ROG Armoury Crate uygulaması epey gelişmiş Asus kısmında. Olay, aslında sizin bilgisayarla ne yapacağınıza bağlı. Render almak falan istiyorsanız, 9750H 6 çekirdekli olduğu için farkını hissedersiniz. Onun haricinde oyunlarda pek bir fark olmaz yakın gelecekte.

Reaksiyon puanı
47
Merhaba,

ASUS ROG G531GT

LENOVO IDEAPAD L340

Monster'i al derim windows da sıkıntı yok kendin içine windows yükleyebilirsin

honadi15

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Marka kıyasına gelirsek, Asus'un özellikle ROG serileri ile rekabet edebilecek modellerin sayısı az. Çünkü bilgisayarın donanımından ziyade kasası ve özellikle yazılımı rakiplere kıyasla çok önde oluyor. BIOS arayüzü ve ROG Armoury Crate uygulaması epey gelişmiş Asus kısmında. Olay, aslında sizin bilgisayarla ne yapacağınıza bağlı. Render almak falan istiyorsanız, 9750H 6 çekirdekli olduğu için farkını hissedersiniz. Onun haricinde oyunlarda pek bir fark olmaz yakın gelecekte.
Sonunda demek istediğimi anlatan birisi çıkmış, ağzınıza sağlık hocam :)

optimal123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Merhaba,

Yorumunuz için teşekkür ederim. Mühendis değilim sadece oyun ve normal pc kullanımı için alacağım.

Asus'un 16 gb yerine 8 gb olması bir sıkıntı yaratır mı? Şu an için oynayacağım oyunlarda sanırım bir sıkıntı yaratmaz ama ileride çıkacak oyunlar için 8 gb az gelir mi diye düşünüyorum.

Normalde konuşulan monster bana da mantıklı geldi ama denildiği gibi şu an bir satışı bulunmuyor anladığım kadarıyla

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Merhaba,

Yorumunuz için teşekkür ederim. Mühendis değilim sadece oyun ve normal pc kullanımı için alacağım.

Asus'un 16 gb yerine 8 gb olması bir sıkıntı yaratır mı? Şu an için oynayacağım oyunlarda sanırım bir sıkıntı yaratmaz ama ileride çıkacak oyunlar için 8 gb az gelir mi diye düşünüyorum.

Normalde konuşulan monster bana da mantıklı geldi ama denildiği gibi şu an bir satışı bulunmuyor anladığım kadarıyla
Bazı oyunlar var 10 GB RAM istiyor şuan. 8 GB ile zaman zaman sıkıntı yaşarsınız. Kısa süre içerisinde yükseltme yapmanız gerekli yani.