Bilgisayarımda fps düşüşü yaşıyorum

Bu konuyu okuyanlar

alperenseckin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba Arkadaşlar İnşallah Sağlığınız İyidir .
Bilgisayarımda ani fps düşüşleri yaşıyorum oyunlarda FPS 180 190 'iken birden 55-60'a düşüyor ve öyle kalıyor 55 60 fps ile oyun oynuyorum Bilgisayar özellikleri:
Amd Ryzen 3 1200 Quad Core Processor 3.1 GHZ Nvida Geforce Gtx 1050 ti 4 gb 1 Tb HDD Falan İşte 8 Gb Ram Win 10

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,067
oyun ne arada drop yemen normal iyi bir oyunsa

cenkkkk

Doçent
Reaksiyon puanı
373
Hangi oyunları oynuyorsun ? Açık dünya oyunlarında eğer oyun hdd'ye kuruluysa bu şekilde ani fps düşüşleri gözlemlenebilir. Bende aynı sorunu NFS Payback'te yaşıyordum. Oyunu ilk açtığımda detaylar geç yükleniyordu. Aracı sürerken sürekli map detaylarını yüklemek için ani fps düşüşleri yaşatıyordu. Oyunu SSD'ye aldığımda bu ani fps düşüş sorunum çözülmüştü.

alperenseckin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
oyun ne arada drop yemen normal iyi bir oyunsa
cs go sadece o var bilgisayarda bayadır oynuyorum 1152 saatim falan var ve dün format attım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hangi oyunları oynuyorsun ? Açık dünya oyunlarında eğer oyun hdd'ye kuruluysa bu şekilde ani fps düşüşleri gözlemlenebilir. Bende aynı sorunu NFS Payback'te yaşıyordum. Oyunu ilk açtığımda detaylar geç yükleniyordu. Aracı sürerken sürekli map detaylarını yüklemek için ani fps düşüşleri yaşatıyordu. Oyunu SSD'ye aldığımda bu ani fps düşüş sorunum çözülmüştü.
sadece cs go oynuyorum

cenkkkk

Doçent
Reaksiyon puanı
373
Hangi grafik aralığında bu sorunu yaşıyorsun ? Yüksek grafikte oynuyorsan Low ayarlara alarak ve çözünürlüğü düşürerek ani düşüşleri halledebilirsin. Pil ayarlarınla da alakalı olabilir .Örneğin işlemcinin ani olarak 3.1 GHZ'den 1.8 GHZ' ye düşerse de bu sorunu yaşarsın. Ben pil ayarlarını ortaya aldığımda dediğin sorunu yaşıyorum çünkü.

alperenseckin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hangi grafik aralığında bu sorunu yaşıyorsun ? Yüksek grafikte oynuyorsan Low ayarlara alarak ve çözünürlüğü düşürerek ani düşüşleri halledebilirsin. Pil ayarlarınla da alakalı olabilir .Örneğin işlemcinin ani olarak 3.1 GHZ'den 1.8 GHZ' ye düşerse de bu sorunu yaşarsın. Ben pil ayarlarını ortaya aldığımda dediğin sorunu yaşıyorum çünkü.
her şey en düşükte reis laptop değil masaüste