Ram ve SSD hakkında

Bu konuyu okuyanlar

furkanfirar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İyi akşamlar
Bir konuda yardımınızı isteyeceğim forum kuralları hakkında pek bir fikrim yok eğer yanlış bir şey yapıyorsam kusuruma bakmayın şimdi ricami iletiyorum.
Bilgisayarıma ram ve ssd almak istiyorum fakat bu durumlara epey uzağım hangi Ram'i alıp takmam gerekmektirdir yardımcı olursanız sevinirim.
İyi forumlar..
ZuTGRP4f.jpg
XTAEhPDz.jpg

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
İyi akşamlar
Bir konuda yardımınızı isteyeceğim forum kuralları hakkında pek bir fikrim yok eğer yanlış bir şey yapıyorsam kusuruma bakmayın şimdi ricami iletiyorum.
Bilgisayarıma ram ve ssd almak istiyorum fakat bu durumlara epey uzağım hangi Ram'i alıp takmam gerekmektirdir yardımcı olursanız sevinirim.
İyi forumlar..Ekli dosyayı görüntüle 93121Ekli dosyayı görüntüle 93122
SATA SSD ve DDR3 1600 MHz RAM alabilirsiniz.

USTA DELETE

Asistan
Reaksiyon puanı
114
Hocam sanırım bu bir laptop en fazla ne kadar ram desteklediğini bilmeden ram eklemesi yapmasan daha iyi olur.

HABAR

Asistan
Reaksiyon puanı
456
DVD yuvası varsa onu iptal edip "HDD Caddy" adı verilen aparat yardımıyla HDD'nizi yedek birim olarak DVD yuvasına, SSD'yi de SATA yuvasına takabilirsiniz.
RAM'e gelince, 4GB DDR3L 1600 Mhz RAM'e sahipsiniz.
Aynısından alırsanız uyumluluk sorunu yaşamazsınız.

furkanfirar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
DVD yuvası varsa onu iptal edip "HDD Caddy" adı verilen aparat yardımıyla HDD'nizi yedek birim olarak DVD yuvasına, SSD'yi de SATA yuvasına takabilirsiniz.
RAM'e gelince, 4GB DDR3L 1600 Mhz RAM'e sahipsiniz.
Aynısından alırsanız uyumluluk sorunu yaşamazsınız.
Bir şey daha soracağım
Ram için bazı arkadaşlar her şeyinin uyumlu olması gerekiyor demişlerdi şimdi ben herhangi bir markanın ddr3 olup 1600 Mhz destekleyeni alıp taksam sorun yaşarmıyım ? 8GB almayı düşünüyorum bu arada belirtmeyi atlamışım.

HABAR

Asistan
Reaksiyon puanı
456
Bir şey daha soracağım
Ram için bazı arkadaşlar her şeyinin uyumlu olması gerekiyor demişlerdi şimdi ben herhangi bir markanın ddr3 olup 1600 Mhz destekleyeni alıp taksam sorun yaşarmıyım ? 8GB almayı düşünüyorum bu arada belirtmeyi atlamışım.
Bu, işi garantiye almak için söyleniyor, doğrudur.
Başka marka alırsanız uyum sorunu yaşama ihtimaliniz var. Yaşamama ihtimaliniz de var.
Ama alacağınız belleğin şu iki özelliğe sahip olması gerekiyor: DDR3L ve CL11 değerleri.
1600MHz olursa da aliyyül ala olur.