Akım Korumalı Priz Tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Arkadaşlar özellikle bilgisayarımı korumak için akım korumalı bir priz almak istiyorum, ne olur ne olmaz. Çok pahalı olmadığı sürece ucu açık bir bütçeyle kullanıp bir sıkıntı yaşamayan ya da bilen arkadaşlar hangisini almam gerektiği konusunda tavsiye istiyorum, teşekkürler.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Arkadaşlar özellikle bilgisayarımı korumak için akım korumalı bir priz almak istiyorum, ne olur ne olmaz. Çok pahalı olmadığı sürece ucu açık bir bütçeyle kullanıp bir sıkıntı yaşamayan ya da bilen arkadaşlar hangisini almam gerektiği konusunda tavsiye istiyorum, teşekkürler.
Hiç bir işe yaramıyorlar, diyebilirim. İçlerinde basit bir düzenek var, o da iş görmez, yeterince hassas bile değiller.

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Hassas bir yük binmemiş demek ki şimdiye kadar, şöyleki içlerinde en iyileri philips tir ama zaten onların fiyatı da ucuz yollu bir ups demektir. Yani ups almak daha mantıklı.

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
Tunçmatik power surge serisine bakabilirsiniz fiyatına göre çok iyi ürünler.

ayseyilmaz35

Asistan
Reaksiyon puanı
140
USB çıkışlı 60w lık prizler çok iyi tavsiye ederim. Baseus iyidir

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555

Az daha ekleyerek:

Bu da ikinci el piyasasında sıfır ücreti:

Mesaj otomatik birleştirildi:

USB çıkışlı 60w lık prizler çok iyi tavsiye ederim. Baseus iyidir
60 watt yetersiz değil mi bilgisayar için? Bir bilgisayar en azından 350 watt ister istikrarlı çalışmak için hatta bu zamanda 450-500 watt standart olmuş durumda.

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Televizyon alırken almıştık, güzel ürün ki televizyon hala çalışıyor. :) Fiyatı da makul gibi.
Teşekkürler. Açıkçası bütçeme uygun olarak bunu almak mantıklı geldi şu an. Zaten bir uzatma kablosuna ihtiyacım var. Almışken en azından bu tarz bir ürün alayım diye konu açmıştım. Sadece keşke 2m olsaydı. :)
Tunçmatik power surge serisine bakabilirsiniz fiyatına göre çok iyi ürünler.
Dediğinize baktım ama bu direk prize takılanlardan ve kablosu yok. Onu prize takıp direk bilgisayarı değilde bir üçlü priz bağladığımda yine işlevini koruyor mu?

Az daha ekleyerek:

Bu da ikinci el piyasasında sıfır ücreti:

60 watt yetersiz değil mi bilgisayar için? Bir bilgisayar en azından 350 watt ister istikrarlı çalışmak için hatta bu zamanda 450-500 watt standart olmuş durumda.
Yardımınız için çok teşekkür ederim. 2. attığınız benim için gereksiz olur. Philips olanın kalitesine ve söylemek istediğinize uygun olarak amacına eminim ama sanırım bu iş için verebileceğim parayı aşar. Açıkçası ben prize laptopu falan bağlayacağım zaten. Öyle kasa, monitör vs olarak düşünmeyin yani. Arkadaşın attığı Viko kötü mü olur?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Yardımınız için çok teşekkür ederim. 2. attığınız benim için gereksiz olur. Philips olanın kalitesine ve söylemek istediğinize uygun olarak amacına eminim ama sanırım bu iş için verebileceğim parayı aşar. Açıkçası ben prize laptopu falan bağlayacağım zaten. Öyle kasa, monitör vs olarak düşünmeyin yani. Arkadaşın attığı Viko kötü mü olur?
Bilgisayarınız toplam kaç watt güç harcıyor? Adaptörünüz standart adaptör mü yoksa bilgisayar biraz gelişmiş mi? Adaptörün altındaki akım ve voltaj değerleri nedir?

Aslında dizüstü bilgisayarlar için akım korumalı priz gerekmez çünkü adaptörlerin içinde o düzenek var diye biliyorum eğer orjinal adaptörler ise...

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Bilgisayarınız toplam kaç watt güç harcıyor? Adaptörünüz standart adaptör mü yoksa bilgisayar biraz gelişmiş mi? Adaptörün altındaki akım ve voltaj değerleri nedir?
Bilgisayarım kaç watt güç harcıyor onu bilmiyorum. Nerden bakabileceğimi söylerseniz bakarım ama. Modeli Monster Abra A5 v16.1. Adaptörün fotoğrafını ekliyorum.
WhatsApp Image 2020-04-11 at 15.35.44.jpeg

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Bilgisayarım kaç watt güç harcıyor onu bilmiyorum. Nerden bakabileceğimi söylerseniz bakarım ama. Modeli Monster Abra A5 v16.1. Adaptörün fotoğrafını ekliyorum.
Ekli dosyayı görüntüle 92922
120 watt çıkışlı olduğu yazıyor, biz kabaca 150 watt girişi olsun dersek bile akım korumalı prizler bu değerler için değil çok daha yüksek değerlere ayarlıdır yani hiç akım korumalı priz kullanmasanız bile olur. İçiniz rahat olsun, o adaptörün içinde otamatik zaten akım koruması vardır. Yeter ki dizüstü bilgisayarları bataryaları ile kullanalım, bataryalar bilgisayarı fazla akımdan da korur.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Schneider var bizde.

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555

Tunçmatik ve philips,
Schneider Electric APC
gibi ürünler doğru akım ve joule değerlerinde seçildiğinde koruma özelliğini hakkıyla yapan firmalardır. Gerisi ucuz yollu beş para etmez genelde oluyor.

örnek bilgi:

1586610855616.png

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
120 watt çıkışlı olduğu yazıyor, biz kabaca 150 watt girişi olsun dersek bile akım korumalı prizler bu değerler için değil çok daha yüksek değerlere ayarlıdır yani hiç akım korumalı priz kullanmasanız bile olur. İçiniz rahat olsun, o adaptörün içinde otamatik zaten akım koruması vardır. Yeter ki dizüstü bilgisayarları bataryaları ile kullanalım, bataryalar bilgisayarı fazla akımdan da korur.
Söylediğiniz gibi bataryayla kullanıyorum zaten. Öyleyse bir süre bu alışverişi erteleyip maaşı aldığımda attığınız Philips'i alacağım. Almışken doğrusunu alalım bari, paramız boşa gitmesin.

Bu orijinaldir değil mi? Bir sorun çıkmaz. Bu fiyata alayım diyorum.

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Bu orijinaldir değil mi? Bir sorun çıkmaz. Bu fiyata alayım diyorum.
Orjinaldir de, ben n11 den hiç alışveriş yapmadım daha önce... Onun için bi şey diyemem, yapan arkadaşlar yazarlarsa daha iyi olur. Mağaza puanı %75 olduğundan pek bilemedim ayrıca...

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Akım korumalı diye insanlara anahtarlı priz satyorlar
Hakiki olanı cam sigortalı olanı onlara bakın küçük haznesi var 2 tane cam sigorta takı oluyor

Anahtarlılarında cam sigortası var ama cabuk yanıyor onlar

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Orjinaldir de, ben n11 den hiç alışveriş yapmadım daha önce... Onun için bi şey diyemem, yapan arkadaşlar yazarlarsa daha iyi olur. Mağaza puanı %75 olduğundan pek bilemedim ayrıca...
Mağazaya genel olarak kargolamadan dolayı eksi puan verilmiş. Prizin başına bir iş gelmez nasılsa diye düşünüyorum. N11'den alışveriş yapmıştım bir sorun yok. Satın aldım ürünü, teşekkür ederim.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Mağazaya genel olarak kargolamadan dolayı eksi puan verilmiş. Prizin başına bir iş gelmez nasılsa diye düşünüyorum. N11'den alışveriş yapmıştım bir sorun yok. Satın aldım ürünü, teşekkür ederim.
Hayırlı, uğurlu olsun demek düşer bize de :D

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Hayırlı olsun. Umarım sorunsuz kullanırsınız.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Akım korumalı priz dediklerinizin içinde 50 kuruşluk varistörler var. 20 liraya 5'li piriz alıp ufak bir işçilikle sözde akım korumalı prizinizi "20 Lira 50 Kuruş" 'a mal edebilirsiniz.