Bir babaya nasıl yeni bir internet aldirilir?

Bu konuyu okuyanlar

48utkuseker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Merhabalar,babama nasil internet aldiririm su anda faturalarimizin cok gelmesi ise kotali kullanmamaiz babami nasil sinirsiza gecmeye ikna edebilirim?

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Sınırsıza geçince ne değişecek?

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Sinirsizmis zaten baktim ama csde pingim cok oluyor.Nasil yapip tarife degistitirebilirim babaama?
Altyapı fiber değilse istediğin performansı alamazsın Ping anlamında. Eğer Fiberse hiç olmazsa İnternet sunucunuzu arayıp sorununuzu bildirebilirsiniz.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Altyapı hangisi?

enes.wtp

Asistan
Reaksiyon puanı
772
Bakmam lazim birde benim teknik detaylara ihtiyacim yok babama nasil aldiriim onu ogrenmek istiyorum :)
@_Zaur_ çok doğru söyledi...

Senin altyapının desteklemiyor ise saçmalık olur. Ping'in direkt olarak download hızı ile ilgisi yok, altyapınız ve interneti kullanan anlık cihazlar.

Babanın telefon, annenin telefon, abin/ablanın telefonu derken akıllı televizyonların çektiği internet bile ping yüksekliğine sebep olur. NetCut programını indir ve gereksiz cihazların hızını düşür, interneti kes.

Taahhütlü de bir internete geçme.

48utkuseker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Hızı 2mhz galiba...baba hayatta sınırsıza geçmez oğliiimmm 2mhz kotaliii internet neyine gitmiyy oğliimm ...neyine gitmiiyyy oğliiimmm....çok bile pere yok pere yok yok oğliimmmm....işte durumu kısaca özetledim...durum budur!!!!!!
Allaha Şükur maddi durumumuz iyi ama para yok falan demiyor

48utkuseker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
@_Zaur_ çok doğru söyledi...

Senin altyapının desteklemiyor ise saçmalık olur. Ping'in direkt olarak download hızı ile ilgisi yok, altyapınız ve interneti kullanan anlık cihazlar.

Babanın telefon, annenin telefon, abin/ablanın telefonu derken akıllı televizyonların çektiği internet bile ping yüksekliğine sebep olur. NetCut programını indir ve gereksiz cihazların hızını düşür, interneti kes.

Taahhütlü de bir internete geçme.
Netcut indirdim setupini simdi acarken windows sizi korudu diyip acamiyor

chadduman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
51
Bakmam lazim birde benim teknik detaylara ihtiyacim yok babama nasil aldiriim onu ogrenmek istiyorum :)
İlk önce altyapınızı bir kontrol edin bunun için İSS'lerin kendi sitelerinde altyapı sorgulama hizmetleri var. Eğer altyapınız Adsl2+ veya VDSL destekliyorsa ilki için 24mbit'e kadar ikincisi için ise 100mbit'e kadar hizmet alabilirsiniz.

chadduman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
51

~ KaanCK ~

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594

48utkuseker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
@chadduman böyle yazıyor sence ne yapıyım?

Ekli dosyalar

• internet.png
    internet.png
    75.2 KB · Görüntüleme: 190

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
@chadduman böyle yazıyor sence ne yapıyım?
Basit ev telefon hattından bir beklentin olmasın.

Bende de ADSL Speedtest yapıyorum en düşük 38 Ping gösteriyor.

ADSL bağlantısında 15 ping civarları alabiliyorsan öyle düşün ki ADLS`in Fiberini kullanıyorsun :D huehuehuehee