Koronavirüs kaynaklı ölümlerin kadın ve erkek dağılımı

Bu konuyu okuyanlar

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Türkiye'de koronavirüs yüzünden hayatını kaybeden vatandaşların cinsiyetlere göre dağılımını gösteren bir grafik yayınlandı.

Mehmetakiftural

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Ben erkeğim bağışıklık sistemim virusu yener diyen, yaşlı amcalarıza sesleniyorum.65üstü vefat eden kadınlarda dalgalanma variken,erkeklerde ise düzenli bir artış ve 75 yaş üstü yaşlımızda az olduğu için orda bir düzenli iniş söz konusu.
Lütfen kurallara uyalım!
Türkiye'de koronavirüs yüzünden hayatını kaybeden vatandaşların cinsiyetlere göre dağılımını gösteren bir grafik yayınlandı.

Semih10

Doçent
Reaksiyon puanı
840
Erkeklerin oranı hayli fazla ve hem erkek hemde kadınlar ( kadınlardaki artış erkekler kadar fazla değil )tüm yaş grupları özellikle 60 yaş üstü biraz daha fazla dikkat etmeli kimse bana bir şey olmaz kafasında önlemleri ihmal etmemeli

M

Murat Burç

SDN Okuru
Tedbiri elden bırakmayalım, dışarı çıkmayalım, virüsü bulaştırmayalım.

Dememi beklerdiniz. Öyle birşey demeyeceğim. Fransa da bile sokağa asker inmiş bizim ki gibi ağır militarist ülkede polis bile adam gibi müdahele etmiyor.

Asker fazla mı geliyor? Sal çevik kuvveti sokağa mazeretsiz çıkanı dövsünler.

1 vaka varken dedim ki. Ohal+ sıkı yönetim asker + polis bu cahil halk anlamaz diye. Şimdi 30 bin vaka var.

Öyle kuru goygoylara gerek yok. Bu halk HALA çalışıyor eşşek gibi çalıştırılıyor. Derhal gıda ve ilaç sanayi dışnda heryer kapatılmalı. Test seviyesi ekstrem seviyelere çıkarılmalı.

Belirti vermeden hastalığı zerre miktarda hissetmeden geçirip taşıyıcı olan insanlar var ve bunlar hala bu hastalığı yayıyorlar.

Neymiş efendim kendi ohalimizi ilan edecekmişiz. Öyle bir şey yok. Bu halk gevşek anlamaz. AN LA MAZ. Her zaman için ıslak odunla 2 gün soluksuz dayak yemesi gereken bir kitle O LA CAK.

Size olacakları söylüyorum. Bunu söylemek için çok şeye gerek yok. 2 hafta sonra 100 bin vakayı görürüz.

Bakın fransada bile 200 bin test yapılmış yüzde 50 pozitif. Bunun şuan bizde daha beterinin olmadığının hiçbir garantis iyok.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Tedbir alındı ama çok geç alındı