Corsair Power ve Fan kontrolü

Bu konuyu okuyanlar

rsullkya

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Beyler sp120rgb ve power olarak hx1200 kullanıyorum. Corsair in icue yazılımında bu power gözükmesi gerekiyor fakat bende ayarlamama rağmen gözükmüyor sebebini bilen varsa bir yardımcı olsun. Aynı sorun fan da var kontrolcüye bağlı ordan kontrol edebiliyorum ama icue yazılımında fanlar da gözükmüyor. Kontrolcüden ve toplayıcadan olan kabloları bağladım diğerini de zaten sata olarak powera taktım. Fanları da bir ucunu kontrolcüye diğerini de anakartta sys fan bölümlerine taktım. Biostan ayarı yapılabiliyor fakat icue yazılımında da olması gerekiyor. Sebebini bilen ya da anlayan bir kardeşim varsa çok memnun olurum :)

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
Tplink bağlantısı olan PSU'lar icue yazılımında gözüküyor sizinkinde tplink bağlantısı yok olması için hx1200i almanız gerekiyordu.

rsullkya

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Tplink bağlantısı olan PSU'lar icue yazılımında gözüküyor sizinkinde tplink bağlantısı yok olması için hx1200i almanız gerekiyordu.
i serisinde olması gerektigini biliyordum daha önce ama bir forumda olması gerekiyor denilmişti o yüzden kafama takıldı teşekkür ederim.
Peki fanlar hakkında bir bilginiz var mı

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
Sp120 modeli kumanda ile geliyor onun için icue desteklemiyor desteklemesi için pro modeli olması gerekiyor.

rsullkya

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Sp120 modeli kumanda ile geliyor onun için icue desteklemiyor desteklemesi için pro modeli olması gerekiyor.
Aynen hocam çünkü pro kutu açılımında 2.0 soketine takacağımız bir kablo geliyordu. Bende zaten bundan yok. Demek ki prolara özel bir olaymış. Teşekkür ederim:)