Video/fotoğraf düzenleme için bu laptop alınır mı ?

Bu konuyu okuyanlar

hi-guys

Asistan
Reaksiyon puanı
74
Selamlar sevgili sdn forum ailesi. Yakın zamanda dizüstü bilgisayar almam gerekebilir ve bunun için araştırmalara başladım. Aradığım özellikler iyi bir işlemci, en az 8gb ram ve uzun pil ömrü. Hafif ve taşınabilir olursa daha iyi olur okulda da kullanacağım sonuçta. Bu saydıklarımdan sonra ilk aklıma gelen macbook ancak yeni çıkan air bile 8bin tl. Lafı daha da uzatmayayım. Max 6000-6500 lira civarı düşünüyorum. Bu laptop ( HP Envy 13-AQ1001NT Intel Core i5 10210U 8GB 512GB SSD MX250 Fiyatı ) hakkında düşünceleriniz nedir ? Başka önereceğiniz cihaz var mı ?
Oyun oynayacağımı sanmıyorum. Cevaplarınızı bekliyorum.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,088
Alınmaz. Boşuna israf gözümde bu işleri yaparsan eğer.

hi-guys

Asistan
Reaksiyon puanı
74
Alınmaz. Boşuna israf gözümde bu işleri yaparsan eğer.

Ben üniversite öğrencisiyim ve video fotoğraf işlerini yeni öğreniyorum. Oyun oynamayacağım. Oyun bilgisayarı da alabilirim ancak işlemciler hakkında pek bir bilgim yok. Monster abra serisi nasıl olur dersiniz ?

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,088
Monster markasını diycektim bende. İ5 modelini 7 nesil üzeri o işlemleri yapmak için yeterde fazladan artar. Yani 7 nesil üzeri gereksiz harcama gözümde ama Laptop için SSD bellek olması şart. en az 120 gb ssd olsada fişşek gibi olur.

rovou

Alperen Karaoğlu
Reaksiyon puanı
73
Hocam şart değilse Masaüstü sistem dizmeniz daha yerinde olacaktır bu amaç için. Eğer taşımak zorundaysanız cihazı Casper kimseye önermem ama bu fiyata donanımı en iyi olan cihaz bu:

Eğer Casper istemez daha bilindik marka isterseniz bu daha iyi tercih olur: HP Pavilion 15-DK0017NT Intel Core i5 9300H 16GB 1TB + 128GB Fiyatı

Eğer ki tasarım sade olsun daha kolay taşıyım isterseniz bu var: Lenovo Ideapad 330 81FK00K1TX Dizüstü Bilgisayar (Laptop) Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor

Şahsen son attığım modelin düz 300 modelini 2015'ten beri kullanmaktayım. Lenovodan çok memunum.

hi-guys

Asistan
Reaksiyon puanı
74
Hocam şart değilse Masaüstü sistem dizmeniz daha yerinde olacaktır bu amaç için. Eğer taşımak zorundaysanız cihazı Casper kimseye önermem ama bu fiyata donanımı en iyi olan cihaz bu:

Eğer Casper istemez daha bilindik marka isterseniz bu daha iyi tercih olur: HP Pavilion 15-DK0017NT Intel Core i5 9300H 16GB 1TB + 128GB Fiyatı

Eğer ki tasarım sade olsun daha kolay taşıyım isterseniz bu var: Lenovo Ideapad 330 81FK00K1TX Dizüstü Bilgisayar (Laptop) Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor

Şahsen son attığım modelin düz 300 modelini 2015'ten beri kullanmaktayım. Lenovodan çok memunum.

Cevabınız için teşekkür ederim. Casper düşünmüyorum. Lenovo da iyidir ancak bir arkadaşıma da Monter almıştık ve çok hoşuma gitmişti.

İleride ram ve ssd takviyesi yaparım diye düşünüyorum. Tasarım olarak da daha çok içime sindi bu açıkçası. Siz ne düşünüyorsunuz ? Ayrıca monster bilgisayarlarda pil süresi ne kadar tahmini bilen varsa çok iyi olur