Biosa giremiyorum

Bu konuyu okuyanlar

atlantisprensi

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar normalde setupa girebiliyorken setupta yaptığım ve şimdi hatırlamadığım bir değişiklikten sonra setupa giremiyorum. Bilgisayar başlarken setupa girmek için del yahut f2 tuşlarına basın diyor ancak bastığımda setupa girmiyor. (O değişiklikten sonra windows başladığında klavye de bazen çalışmıyor. Kapatıp açınca çalışıyor.)

Windows 10 kullanıyorum ve shift tuşuna basılıyken yeniden başlat dediğimde de UEFI görünmüyor. Biosum güncel. Yardımcı olur musunuz, ne yapmamız gerekiyor?

Ana kart: m5a97 evo r2.0

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Arkadaşlar normalde setupa girebiliyorken setupta yaptığım ve şimdi hatırlamadığım bir değişiklikten sonra setupa giremiyorum. Bilgisayar başlarken setupa girmek için del yahut f2 tuşlarına basın diyor ancak bastığımda setupa girmiyor. (O değişiklikten sonra windows başladığında klavye de bazen çalışmıyor. Kapatıp açınca çalışıyor.)

Windows 10 kullanıyorum ve shift tuşuna basılıyken yeniden başlat dediğimde de UEFI görünmüyor. Biosum güncel. Yardımcı olur musunuz, ne yapmamız gerekiyor?

Ana kart: m5a97 evo r2.0
UEFI Windows kullanmıyorsunuz da o yüzden. AOMEI Disk Asistant ile çevirmeniz lazım. Ben size yardımcı olurum. Discord vs. varsa buradan size çok daha iyi yardımcı olurum.

atlantisprensi

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Discord yok, isterseniz kurabilirim. Yahut telefonla iletişim kurabiliriz.

atlantisprensi

Asistan
Reaksiyon puanı
8
UEFI Windows kullanmıyorsunuz, demişsiniz ama daha öncesinde bu windowsta setupa girebiliyordum. Sonradan girememeye başladım.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
UEFI Windows kullanmıyorsunuz, demişsiniz ama daha öncesinde bu windowsta setupa girebiliyordum. Sonradan girememeye başladım.
O shift yeniden başlat sekmesinde Aygıt Kullan yoksa UEFI kurulum yapılmamış demektir.

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Fast boot açık demektir Pil'e sağ tıklayın güç seçenekleri diyin ondan sonra düğmelerin ne yapacağını seçin de gelişmiş seçenekleri göster tikini at orda hızlı başlatmayı kapat.

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
1-Rastgele bir linux işletim sistemi indirin
2-usb den boot ederken "Enter system setup" gibi bir boot seçeneği çıkıyor onu işaretleyin ve böylece biosa girmiş olucaksınız. Sorun ise hangi linuxda bu özelliğin olduğu ayrıca bir linux dosyası ortalama 1.5GB

atlantisprensi

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Usb'den başlatamam zira setupa giremiyorum. setupa girmek için del'e basın yazarken basıyorum hiçbir şey yapmadan windows başlıyor.

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Usb'den başlatamam zira setupa giremiyorum. setupa girmek için del'e basın yazarken basıyorum hiçbir şey yapmadan windows başlıyor.
Ayarlara girin güncelleştirme ve güvenliğe girin ordan kurtarma kısmında gelişmiş başlangıç var onun altındaki şimdi yeniden başlata basın. Eğer yapamadıysanız bunun bir de kısayolu var bir .bat dosyası açmak gerekiyor.

gelişmiş başlangıç usb den boot etmenizi sağlar

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Ayarlara girin güncelleştirme ve güvenliğe girin ordan kurtarma kısmında gelişmiş başlangıç var onun altındaki şimdi yeniden başlata basın. Eğer yapamadıysanız bunun bir de kısayolu var bir .bat dosyası açmak gerekiyor.

gelişmiş başlangıç usb den boot etmenizi sağlar
Kardeşim öyle bir şey yok Legacy Windows RE de. UEFI yapması zorunlu AOMEI ile.
Mesaj otomatik birleştirildi:

1-Rastgele bir linux işletim sistemi indirin
2-usb den boot ederken "Enter system setup" gibi bir boot seçeneği çıkıyor onu işaretleyin ve böylece biosa girmiş olucaksınız. Sorun ise hangi linuxda bu özelliğin olduğu ayrıca bir linux dosyası ortalama 1.5GB
Android X86 da var. UEFI olarak hazırlamalı. Ama ona gerek yok. UEFI ye çevirir ve sorun çözülür.

AynŞTAyn

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
99
Bios pilini sök tak otomatikman hata olduğu için girecektir.