Realme XT vs Redmi Note 8 pro

Bu konuyu okuyanlar

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Realme salı günü resmi olarak geliyor. Realme XT'nin note 8 pro ile aynı fiyatta çıkacağını varsayarsak hangisi daha mantıklı bir seçenek sizce?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Telefon bir resmi olarak çıksın internette çeşitli siteler incelesin görsün. Ondan sonra karar ver çıktığı hafta hemen bence android telefon alınmaz. Millet az alsın kullansın sorunları varsa görünsün hatta fiyatı pahalı ise biraz düşsün sonra almaya karar ver.
Kağıt üstünden Realme daha güzel bir telefon tasarımıda çok daha iyi bence. İşlemcisi Snapdragon 712 olması üstüne süper amoled ekran olması daha ince ve hafif olması 20W hızlı şarj gibi bir sürü artısı var.

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Mesaj otomatik birleştirildi:

Telefon bir resmi olarak çıksın internette çeşitli siteler incelesin görsün. Ondan sonra karar ver çıktığı hafta hemen bence android telefon alınmaz. Millet az alsın kullansın sorunları varsa görünsün hatta fiyatı pahalı ise biraz düşsün sonra almaya karar ver.
Kağıt üstünden Realme daha güzel bir telefon tasarımıda çok daha iyi bence. İşlemcisi Snapdragon 712 olması üstüne süper amoled ekran olması daha ince ve hafif olması 20W hızlı şarj gibi bir sürü artısı var.
Bence de XT daha mantıklı gibi.

Son düzenleme:

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Ekranda XT, işlemcide RN 8 Pro, parmak izi okuyucu XT'de ekran altındayken RN 8 Pro'da arkada, XT'de kızılötesi ve nfc yokken RN 8 Pro'da var ve kamerada ikiside samsung'un 64mp isocell bright gw1 sensörünü kullanıyor

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266
@TheTruthHurts @Webhead @AlteredTech sizin fikirleriniz neler ?

Aslında bir sorun olsa ortaya çıkardı. Cihaz globalde zaten bir süredir satışta.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Bencede xt ama arkadaşın dediği gibi çıktıktan sonra dülünün

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Ekranda XT, işlemcide RN 8 Pro, parmak izi okuyucu XT'de ekran altındayken RN 8 Pro'da arkada, XT'de kızılötesi ve nfc yokken RN 8 Pro'da var ve kamerada ikiside samsung'un 64mp isocell bright gw1 sensörünü kullanıyor
Bu saydıklarımı göz önünde bulundurarak tercihim redmi note 8 pro'dan yana olur

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Bencede xt ama arkadaşın dediği gibi çıktıktan sonra dülünün
Cihaz globalde bir süredir satışta o yüzden sorun çıkacağını zannetmiyorum.

Benim telefonda en çok önem verdiğim nokta performans olduğu direkt RN8 Pro derim:)
Benim şuan note 8 pro ile ilgili aklıma takılan tek soru 2-3 yıl geçtikten sonra işlemcinin güç tüketimi ve stabilitesi nasıl olur?

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Cihaz globalde bir süredir satışta o yüzden sorun çıkacağını zannetmiyorum.

Benim şuan note 8 pro ile ilgili aklıma takılan tek soru 2-3 yıl geçtikten sonra işlemcinin güç tüketimi ve stabilitesi nasıl olur?
Mtk işlemciler daha çabuk yıpranıyor
G90t yerine sd710 730 arası birşey olsaymış keşke

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Mtk işlemciler daha çabuk yıpranıyor
G90t yerine sd710 730 arası birşey olsaymış keşke
İşte benim korkum da o. Şimdi iyi hızlı güçlü de 2-3 sene sonra ne olur acaba. Çünkü ben sürekli telefon değiştiren biri değilim. Riskede atmak istemiyorum.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Fiyatı benzer olursa şahsen rn8 proyu alırdım. Ben performansa çok önem veririm ve çoğunluğun aksine LCD ekran tercih ederim.

Kamerada sanki XT daha iyi gibime geldi.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Fiyatı benzer olursa şahsen rn8 proyu alırdım. Ben performansa çok önem veririm ve çoğunluğun aksine LCD ekran tercih ederim.

Hocam ben olsam X2 alırdım XT'den de RN8 Pro'dan daha iyi RN8 Pro ekrandan kaybediyor bir de G90T 4-5 sene kullanım sunar mı belirsiz çünkü bu forumda herkes her sene zırt pırt telefon değiştiren insanlar değiller aldıkları telefonu uzun bir süre kullanmak isterler haksız mıyım ?

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266
XT olmaz X2 daha mantıklı
Ya X2 hemen gelmeyecek.

Hocam ben olsam X2 alırdım XT'den de RN8 Pro'dan daha iyi RN8 Pro ekrandan kaybediyor bir de G90T 4-5 sene kullanım sunar mı belirsiz çünkü bu forumda herkes her sene zırt pırt telefon değiştiren insanlar değiller aldıkları telefonu uzun bir süre kullanmak isterler haksız mıyım ?
Evet bende o yüzden g90t'den şüphe ediyorum 2-3 sene sonra ne olur diye. O yüzden XT'ye kaydı aklım.

Performansı şuan iyi de 2-3 sene sonra ne olur sizce ?

Son düzenleme:

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
X2 elbette daha iyi bir seçenek.

4-5 sene sanmıyorum ama orta segmentler 3 sene götürür diye düşünüyorum. Bence 4-5 sene kısmı amiral gemilere kalmış bir şey.

Ya X2 hemen gelmeyecek.

Evet bende o yüzden g90t'den şüphe ediyorum 2-3 sene sonra ne olur diye. O yüzden XT'ye kaydı aklım.

Performansı şuan iyi de 2-3 sene sonra ne olur sizce ?
Bence o süre sonra bile benzer olur ama uygulamalar daha çok performans istemeye başlar

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266
X2 elbette daha iyi bir seçenek.

4-5 sene sanmıyorum ama orta segmentler 3 sene götürür diye düşünüyorum. Bence 4-5 sene kısmı amiral gemilere kalmış bir şey.

Bence o süre sonra bile benzer olur ama uygulamalar daha çok performans istemeye başlar
Yani rn8 pro daha mı mantıklı?

rosmisal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
fiyatlar henüz belli degil sanırım,
Realme 5 pro ,realme xt'ye göre bir miktar ucuz olacaktır,amoled ekrandan ötürü,ama realme 5 pro Sony'in 48mp IMX586 sensörü var 2019 yılında amiral gemilerin kullandığı ve fotograf kalitesi Redmi 8 pro ve Realme xt deki 64mp Samsung ISOCELL Bright GW1 Sensöründen daha iyi ve incelemelerde belli oluyor,

Redmi note 8 pro işlemci olarak Snapdragon 712'in çok önünde ve almak için iyi bir neden ve kamera performansı olarak aşagı yukarı aynı cihazlar,kendi adıma söyleyeyim eger benim telefonum yavaşsa ve kamera istediği kadar iyi olsun insan telefondan soğuyor,24 saat çıkarıp fotoğraf çekmiyorum benim için en önemli tercih nedeni işlemci performansıdır.

Eğer Snapdragon 730'LU Realme X2 getirselerdi ve fiyat olarak 2500tl bandında çok tercih edilen cihaz olurdu.

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Redmi note 8 pro işlemci olarak Snapdragon 712'in çok önünde ve almak için iyi bir neden
.
Orası öyle de. Ilerleyen zamanlarda performans düşüşü ve ısınma sorunları başlar mı?

rosmisal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Aylardan beri kullanan var daha hiç sıkıntı yaşayan duymadım okumadımda performansla ilgili,
2000tl bandıda tartışmasız en iyi cihaz redmi note 8 pro,2200tl ye meizu 16th var ama güncelleme ve bataryadan dolayı soğuk bakılıyor

Meizunun 280 dolarlık 16T ve 16s pro, 16s telefonları piyasaya girseydi ve realme de X2 Pro ve X2,realme 5 pro,XT modellerini Türkiyede satışa çıksaydı rekabet artacağından piyasa renklenirdi ve tek başına F/P telefonu olmazdı

rosmisal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
işlemci olarak RN8 PRO bariz üstün
Ekran olarak : Realme XT amoled ekran
Ses olarak : Realme XT(Dolby Atmos var)
Kamera olarak : ikisininde birbirine üstün yönleri var karar veremedim,keskinlik olarak RN 8 Pro,ama renk sıcaklığı Realme XT, Ön kamerada RN 8 Pro daha geniş açılı çekiyor,ama renkler Realme XT de daha sıcak ( Realme 5 pronun kamerasını daha çok begendim ikisine göre)
Video olarak : Realme XT bariz üstün
ekran süreleri hemen hemen aynı
hızlı sarj olma: Realme XT bariz üstün (Realme XT 1:15dk - RN 8 Pro : 2:00 dk )

ama tabiki fiyat ne kadar olacak bence en önemlisi o,
(bu arada izlediğim karşılaştırma videolarına göre bu sonucu çıkardım)

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266
işlemci olarak RN8 PRO bariz üstün
Ekran olarak : Realme XT amoled ekran
Ses olarak : Realme XT(Dolby Atmos var)
Kamera olarak : ikisininde birbirine üstün yönleri var karar veremedim,keskinlik olarak RN 8 Pro,ama renk sıcaklığı Realme XT, Ön kamerada RN 8 Pro daha geniş açılı çekiyor,ama renkler Realme XT de daha sıcak ( Realme 5 pronun kamerasını daha çok begendim ikisine göre)
Video olarak : Realme XT bariz üstün
ekran süreleri hemen hemen aynı
hızlı sarj olma: Realme XT bariz üstün (Realme XT 1:15dk - RN 8 Pro : 2:00 dk )

ama tabiki fiyat ne kadar olacak bence en önemlisi o,
(bu arada izlediğim karşılaştırma videolarına göre bu sonucu çıkardım)
Bir çıksında fiyatına göre bakıcaz artık ama aynı fiyatlarda olursalar XT alacağım gibi duruyor. Birde realme Xt nin 4 gb ramli versiyonu gelip 6gb ramli versiyonu gelmezse o zmn rn8 pro alırım işte. 4gb ram ne yetersiz bence.

rosmisal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
şu an 4gb ram android için sınır gibi,
Realme XT , Xiaomi mi 9 lite fiyatından çıkacak gibi,özellikleri benzer çünkü
realme 5 pro da,redmi note 8 pro nun fiyatında çıkar tahminim,ama 6gb büyük etken

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Realme Xt 128 gb depolama/8 gb ram ile 2999 tl. Bence fiyatını haketmiyor.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
G90t uzun ömürlülüğü nasıl olur sizce ?
Dediğim gibi bence 3 yıl gider. Sonrasında zorlanır ama bunu tüm orta segmentler için söylüyorum. G90t performans olarak orta segmentlerin en iyilerinden birisi.

Ama elbette mediatek olduğu için bazılarımız güvenmiyor. Ben 90t’ye olumlu bakıyorum ama riskli olabilir diyorsan snapdragon’a yönelebilirsin