Realme XT vs Redmi Note 8 pro

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

rosmisal

Üyecik
Aylardan beri kullanan var daha hiç sıkıntı yaşayan duymadım okumadımda performansla ilgili,
2000tl bandıda tartışmasız en iyi cihaz redmi note 8 pro,2200tl ye meizu 16th var ama güncelleme ve bataryadan dolayı soğuk bakılıyor

Meizunun 280 dolarlık 16T ve 16s pro, 16s telefonları piyasaya girseydi ve realme de X2 Pro ve X2,realme 5 pro,XT modellerini Türkiyede satışa çıksaydı rekabet artacağından piyasa renklenirdi ve tek başına F/P telefonu olmazdı

rosmisal

Üyecik
işlemci olarak RN8 PRO bariz üstün
Ekran olarak : Realme XT amoled ekran
Ses olarak : Realme XT(Dolby Atmos var)
Kamera olarak : ikisininde birbirine üstün yönleri var karar veremedim,keskinlik olarak RN 8 Pro,ama renk sıcaklığı Realme XT, Ön kamerada RN 8 Pro daha geniş açılı çekiyor,ama renkler Realme XT de daha sıcak ( Realme 5 pronun kamerasını daha çok begendim ikisine göre)
Video olarak : Realme XT bariz üstün
ekran süreleri hemen hemen aynı
hızlı sarj olma: Realme XT bariz üstün (Realme XT 1:15dk - RN 8 Pro : 2:00 dk )

ama tabiki fiyat ne kadar olacak bence en önemlisi o,
(bu arada izlediğim karşılaştırma videolarına göre bu sonucu çıkardım)

Brt.17

Doçent
işlemci olarak RN8 PRO bariz üstün
Ekran olarak : Realme XT amoled ekran
Ses olarak : Realme XT(Dolby Atmos var)
Kamera olarak : ikisininde birbirine üstün yönleri var karar veremedim,keskinlik olarak RN 8 Pro,ama renk sıcaklığı Realme XT, Ön kamerada RN 8 Pro daha geniş açılı çekiyor,ama renkler Realme XT de daha sıcak ( Realme 5 pronun kamerasını daha çok begendim ikisine göre)
Video olarak : Realme XT bariz üstün
ekran süreleri hemen hemen aynı
hızlı sarj olma: Realme XT bariz üstün (Realme XT 1:15dk - RN 8 Pro : 2:00 dk )

ama tabiki fiyat ne kadar olacak bence en önemlisi o,
(bu arada izlediğim karşılaştırma videolarına göre bu sonucu çıkardım)
Bir çıksında fiyatına göre bakıcaz artık ama aynı fiyatlarda olursalar XT alacağım gibi duruyor. Birde realme Xt nin 4 gb ramli versiyonu gelip 6gb ramli versiyonu gelmezse o zmn rn8 pro alırım işte. 4gb ram ne yetersiz bence.

rosmisal

Üyecik
şu an 4gb ram android için sınır gibi,
Realme XT , Xiaomi mi 9 lite fiyatından çıkacak gibi,özellikleri benzer çünkü
realme 5 pro da,redmi note 8 pro nun fiyatında çıkar tahminim,ama 6gb büyük etken

TheTruthHurts

Profesör
G90t uzun ömürlülüğü nasıl olur sizce ?
Dediğim gibi bence 3 yıl gider. Sonrasında zorlanır ama bunu tüm orta segmentler için söylüyorum. G90t performans olarak orta segmentlerin en iyilerinden birisi.

Ama elbette mediatek olduğu için bazılarımız güvenmiyor. Ben 90t’ye olumlu bakıyorum ama riskli olabilir diyorsan snapdragon’a yönelebilirsin

rosmisal

Üyecik
Redmi note 8 pro 250 dolardı ama 2500tl den girmişdi,realme xt de o fiyattan girmesi gerekirdi

2199tl den giriş yapsaydı piyasadan payını alırdı

fiyatı belirlerken sanırım xiaomi mi 9 lite baz alıp belirlenmiş gibi

çok daha düşük fiyata redmi note 8 pro,meizu 16th ve xiaomi mi9t varken,bu fiyata hayal kırıklığı yaşayacak