Bu konuyu okuyanlar

efeee333

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Yılının iyi oyunu olabilir ama sonuçta sorunlu da bir oyun. Bir dünya update çıkardılar şuan 2020 yılındayız hala çözülmedi sorunları. Şuan en iyi sistem de bile oyunu açsan kasıyor takılıyor optimize sorunu çünkü. Bu oyunu eski sisteme kursan ne yazar ki ayrıca sorunlu çünkü.
Sniper ghost warriorda yok mu sanki? GTA IV taş gibi oyundur aksi iddia edilemez.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Spec Ops The Line çok efsane bir oyundur. 2 kere bitirdim ilk başta kontrolleri biraz garip geliyor ama sonra alışıyorsunuz. Ayrıca bir-iki bölümde 2 farklı senaryo oluyor. Çok güzel düşünülmüş. Just Cause 2 de fena değil. Bol bol patlama ordan oraya atlama zıplama vs aksiyon isteyenlere göre bir oyun. 2. oyundan sonra zaten oyunun serisi bozuldu.
Aynen. O çölün hissiyatını çok iyi veriyor.

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
GTA 4 yeni nesil PC'lerde optimizasyon sorunu yaratıyor, eski PC'lerde bir sorunu yok.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
GTA 4 yeni nesil PC'lerde optimizasyon sorunu yaratıyor, eski PC'lerde bir sorunu yok.

Eski yada yeni sistem ile alakası yok ben şuana kadar GTA IV'yi değişik sistemler de denedim hepsinde aynı sonucu aldım. Optimizasyon çöp bunu herkes biliyor. Oyuna bir sürü güncelleme çıkardılar hala çözemediler. Asıl PC'ye çıkmadığı için zaten optimizasyon sorunu var. Konsoldan PC'ye dönüştürdüler oyunu bu yüzden. Arada sırada oynarım kasması takılması dert olmaz diyen varsa indirsin oynasın ona birşey demiyoruz zaten ama oyun sorunlu. Mesela şu son günlerde RDR2'nin de optimizasyonu çöp olduğu için herkes ikinci bir GTA IV vakası mı diyorlar.

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Eski yada yeni sistem ile alakası yok ben şuana kadar GTA IV'yi değişik sistemler de denedim hepsinde aynı sonucu aldım. Optimizasyon çöp bunu herkes biliyor. Oyuna bir sürü güncelleme çıkardılar hala çözemediler. Asıl PC'ye çıkmadığı için zaten optimizasyon sorunu var. Konsoldan PC'ye dönüştürdüler oyunu bu yüzden. Arada sırada oynarım kasması takılması dert olmaz diyen varsa indirsin oynasın ona birşey demiyoruz zaten ama oyun sorunlu. Mesela şu son günlerde RDR2'nin de optimizasyonu çöp olduğu için herkes ikinci bir GTA IV vakası mı diyorlar.
Ben GTA 4'ü HD 6850 ekran kartıyla bitirdim, hocam. Bu oyun yeni nesil donanımlarla uyumsuzluk çıkarıyor demeye çalışıyorum ben size. Eski sistemlerde sorun olmaz.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Ben GTA 4'ü HD 6850 ekran kartıyla bitirdim, hocam. Bu oyun yeni nesil donanımlarla uyumsuzluk çıkarıyor demeye çalışıyorum ben size. Eski sistemlerde sorun olmaz.

Dostum bak GTX 275, HD 5670, HD4890 ve HD7850 gibi kartlarda oyunu denedim ayrıca R7 370 ile de denedim oyun oynanmıyor doğru düzgün.

Reaksiyon puanı
5
Dostum bak GTX 275, HD 5670, HD4890 ve HD7850 gibi kartlarda oyunu denedim ayrıca R7 370 ile de denedim oyun oynanmıyor doğru düzgün.
Gta IV deki optimizasyon sorununu çoktan giderdiler ablacım sen neyin kafasını yaşıyorsun bilmiyorum 2016 çıkan bu sürümlerle sıkıntısız oynanıyor.
Grand Theft Auto IV (v1.0.7.0)
Episodes from Liberty City (v1.1.2.0)
Nvidia 315m gibi bir çöp ekran kartıyla bile akıcı bir şekilde bitirdim.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Gta IV deki optimizasyon sorununu çoktan giderdiler ablacım sen neyin kafasını yaşıyorsun bilmiyorum 2016 çıkan bu sürümlerle sıkıntısız oynanıyor.
Grand Theft Auto IV (v1.0.7.0)
Episodes from Liberty City (v1.1.2.0)
Nvidia 315m gibi bir çöp ekran kartıyla bile akıcı bir şekilde bitirdim.

Üslubunu düzelt. Giderildiği falan yok ayrıca son sürümü 1.0.8.0 senin söylediğin 1.0.7.0 sürümü milattan kalma artık. Yukarıda yazdığım ekran kartları ile oynayamadım kıçı kırık 315m ile mi oynadın sen?

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Şikayetimi ilettim birazdan uçuşa alırlar seni terbiyesiz ahlaksız.

Son düzenleyen moderatör:

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Üslubunu düzelt. Giderildiği falan yok ayrıca son sürümü 1.0.8.0 senin söylediğin 1.0.7.0 sürümü milattan kalma artık. Yukarıda yazdığım ekran kartları ile oynayamadım kıçı kırık 315m ile mi oynadın sen?
4 farklı benzer segmentte ekran kartı kullanmak, hadi oradan. İnternette bir sürü benchmarkı var, insanlar bu oyunu eski nesil 40-50 FPS arasında rahat bir şekilde oynayabiliyor.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
4 farklı benzer segmentte ekran kartı kullanmak, hadi oradan. İnternette bir sürü benchmarkı var, insanlar bu oyunu eski nesil 40-50 FPS arasında rahat bir şekilde oynayabiliyor.

Üslubunu düzelt 4 farklı ekran kartını kullanamazmıyım? Test ettim diyorum oyun sürekli kasıyor.

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Üslubunu düzelt 4 farklı ekran kartını kullanamazmıyım? Test ettim diyorum oyun sürekli kasıyor.
Kusura bakmayın, burası sizin forumunuz değil. Kimse size kraliçe gibimişsiniz gibi konuşmak zorunda da değil, üslubumda bir sorun yok, kimseye kadınsınız diye de ahkam kesemezsiniz bu şekilde. Evet kullanmanız garip geldi bana 4 farklı ekran kartını kullanmanız, hemde benzer segmentte ekran kartı.

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
ekran kartı olmadan bir oyun oynanamaz mı ? cs 1.6 dışında

differentturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,059
Bir kaç tanesini sayar mısın?
Çok da iyi oyun bekleme. Call of duty waorld at War, Minecraft Battlefield 1 gibi oyunlar. YouTube a 2GB ram FPS yazarsan yabancı kanaldan bir video var. İntro da evolutions falan yazıyor. O videosunda birsürü anlatmış. O kanal çok yararlı bir kanal. Öbür videolarına da bir göz at. :D

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Aga ben sana ekran kartım yok diyorum .Youtube açarken bile kasıyor.Video zaten izlenmiyor.

differentturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,059
@wolfvo,
left 4 dead (256 MB ekran kartı istiyor)
Borderlands (aynı)
Fear 2 project origin (aynı)
Arma armed assult (128 MB ekran kartı istiyor)
Call of duty world at War (256 MB istiyor)

Bunun dışında GTA San Andreas oynayabilirsin
Eğer benim bu kadar ekran kartım yok diyorsan Mario oynarsın sadece. Bu kadar olanlar zaten ekran kartsız PC olarak adlandırılıyor.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Çok da iyi oyun bekleme. Call of duty waorld at War, Minecraft Battlefield 1 gibi oyunlar. YouTube a 2GB ram FPS yazarsan yabancı kanaldan bir video var. İntro da evolutions falan yazıyor. O videosunda birsürü anlatmış. O kanal çok yararlı bir kanal. Öbür videolarına da bir göz at. :D
Çok anlamıyorsun galiba.
Battlefield 1 çok sistem isteyen bir oyun:D
Diğerleri az sistem istesede yinede ekran kartsız çalışmaz.(Dahili Grafik Kartına,bağlı çalışabilir.

differentturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,059
Çok anlamıyorsun galiba.
Battlefield 1 çok sistem isteyen bir oyun.d
Diğerleri az sistem istesede yinede ekran kartsız çalışmaz.(Dahili Grafik Kartına,bağlı çalışabilir.
Özür dilerim yanlış yönlendirme yaptıysam ben ekran kartı yok derken kötü demek istediğini zannettim ama cidden ekran kartı yokmuş

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Özür dilerim yanlış yönlendirme yaptıysam ben ekran kartı yok derken kötü demek istediğini zannettim ama cidden ekran kartı yokmuş
Bende bundan 15 gün öncesine kadar bilmiyordum.Sağ olsun bilgisayarCIMIZ bu durumun nasıl bir hisssyat yaratığını dene-gör yöntemiyle iyice anlatıı :D