Bu konuyu okuyanlar

matrix_92

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
İnternet e gerek duymadan çalışan uygulamalar da var dostum bazen uçuş moduna almak sorunları çözmez.
Bende bırakıyorum ama en fazla %4 veya %5'lik bir değer kaybı yaşıyorum, bu normal bir durum. ( Benim kullanımıma göre )
İphone bu sorunu çözdü kısa bir süre önce, Umuyorum ki Samsung da çözüm yolunu en kısa zamanda bulur.

Haklısın! Arkaplanı önlemek için bir sürü şey deniyorum ama yine de önüne geçemiyorum. Sözde adaptif pil özelliği geldi daha da berbat etti performansı...

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Reaksiyon puanı
4,075
Haklısın! Arkaplanı önlemek için bir sürü şey deniyorum ama yine de önüne geçemiyorum. Sözde adaptif pil özelliği geldi daha da berbat etti performansı...

Ben öyle düşünmüyorum, 5 saat 36 DK ekran süresi alıyorum ve bir önceki güncellemeden daha iyi olduğunu söyleyebilirim :)

ALizadEmin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Screenshot_20191031-200632_Device care.jpg

Arkadaslar benim pil sonuclarim boyle. sizce iyi mi? 9 ay oldu alali. AccuBattery uygulamasi BATARYA SAGLIGINI %75 gosteriyor. normal mi? gece uyurken wifi, mobil veri kapatsam bile sabaha kadar 10% sarj tuketiyor. duzenli ram temizligi yapiyorum
bu arda turkcem peki iyi degil. ben tahmini ekran suresi olayini anlamadim. herkes ekran suresini yazmis. o tam olarak nedir? attigim resimdeki 9 saat 30dk yazmis. bunu mu diyorsunuz acaba? anlami nedir bunun?

Reaksiyon puanı
7,997
İnternet e gerek duymadan çalışan uygulamalar da var dostum bazen uçuş moduna almak sorunları çözmez.
Bende bırakıyorum ama en fazla %4 veya %5'lik bir değer kaybı yaşıyorum, bu normal bir durum. ( Benim kullanımıma göre )
İphone bu sorunu çözdü kısa bir süre önce, Umuyorum ki Samsung da çözüm yolunu en kısa zamanda bulur.
Kısa bir süre önce değil , iOS 11 de bile bu sorun yoktu. Çok iyi bilirim şarjım 14'dü yatarken takmayı unutup yatmışım. Wifi açıktı sürekli. Ancak şarjım %1 bile düşmemiş %14 şarjım sabah kalktığımda vardı. Birazda bu sorun Samsung'dan değil Android'den kaynaklı bence. Çünkü bu bataryanın kendi kendine düşmesi çoğu Android cihazda oluyor.

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

Reaksiyon puanı
4,075
Kısa bir süre önce değil , iOS 11 de bile bu sorun yoktu. Çok iyi bilirim şarjım 14'dü yatarken takmayı unutup yatmışım. Wifi açıktı sürekli. Ancak şarjım %1 bile düşmemiş %14 şarjım sabah kalktığımda vardı. Birazda bu sorun Samsung'dan değil Android'den kaynaklı bence. Çünkü bu bataryanın kendi kendine düşmesi çoğu Android cihazda oluyor.

Sadece kısa süre de dememe mi takıldınız pes yani, Ayrıca sorunun Android de olduğunu bizde biliyoruz.
Ben hem S9+ hemde Xs Max kullanıyorum Apple çözdü işi Samsung da kısa zaman içerisinde çözecektir diye düşünüyorum :D

Son düzenleme:

The_King

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Açıkçası ios ile android kıyaslaması artık çok gereksiz bir hal aldı bana göre 2 side apayrı işletim sistemi Windows ile linux i kıyaslamak gibi bir şey Linux çok daha az kaynakla çalışabilir ama kullanım oranı da tercihler de ortada İos daha hızlı da olsa benim tercihim her zaman android den yana olacak

ALizadEmin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar 100% sarjla kac dakka PUBG oynaya bilyorsunuz? ben test ettim 2 saat 30 dakikaya sarj bitiyor.sizlerde performans nasil? ben youtube'ta izledim iphone x'le 5saat 30 dakika oynaniyor. bu nasil oluyor? s9 plustan daha ucuz bazi telefonlarda bile 3 saat pubg oynama imkani var. acaba sadece bende mi boyle?

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

Reaksiyon puanı
4,075
arkadaslar 100% sarjla kac dakka PUBG oynaya bilyorsunuz? ben test ettim 2 saat 30 dakikaya sarj bitiyor.sizlerde performans nasil? ben youtube'ta izledim iphone x'le 5saat 30 dakika oynaniyor. bu nasil oluyor? s9 plustan daha ucuz bazi telefonlarda bile 3 saat pubg oynama imkani var. acaba sadece bende mi boyle?

Bunun testini yaparım, bir sonraki gün paylaşırım :)

Reaksiyon puanı
7,997
Dediğiniz gibi en fazla 2.5 saat alıyorum bende

mydeli

Asistan
Reaksiyon puanı
118
188 mb boyutunda güncelleme geldi bilginize.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20191114-121749_Software update.jpg
    Screenshot_20191114-121749_Software update.jpg
    52.1 KB · Görüntüleme: 317

Sefaacar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Evet baylar bayanlar s9+ ile 1,5 inci yılımızda telefonun dokunmatiği bir anda gitti. 1 gün mause ile kullandım teli ekran dokunmatiği dışında hiçbir sıkıntısı yoktu. Garantiye götürdüm anakart, rework kit, batarya ve komple ekran(kasayla bütün) garanti kapsamında değişti. Adamlar bildiğin sıfırladı herşeyiyle şuan beni bi arka kapak tanıyor heralde.
Telefonla hiç oyun oynamadan fotodaki gibi ekran süresi aldım. Sürekli saate bakmak için aç kapa yaparım teli. 6.22 inç ve çözünürlüğü çok iyi olan bir tel için 3500mah gayet üstesinden gelmiş. Ayrıca şarjım %11.
Anakart değişirken arka kameralar da
Screenshot_20191114-210907_Settings.jpg
değişiyor mu?

mydeli

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Evet baylar bayanlar s9+ ile 1,5 inci yılımızda telefonun dokunmatiği bir anda gitti. 1 gün mause ile kullandım teli ekran dokunmatiği dışında hiçbir sıkıntısı yoktu. Garantiye götürdüm anakart, rework kit, batarya ve komple ekran(kasayla bütün) garanti kapsamında değişti. Adamlar bildiğin sıfırladı herşeyiyle şuan beni bi arka kapak tanıyor heralde.
Telefonla hiç oyun oynamadan fotodaki gibi ekran süresi aldım. Sürekli saate bakmak için aç kapa yaparım teli. 6.22 inç ve çözünürlüğü çok iyi olan bir tel için 3500mah gayet üstesinden gelmiş. Ayrıca şarjım %11.
Anakart değişirken arka kameralar da Ekli dosyayı görüntüle 81675değişiyor mu?
Bende note 2 vardi 3 4 sene evvel sim kart yuvasi arizalanmisdi arka kapak ve pil cikarilabilir oldugundan haric hersey degismisdi kamerasida degismisdi kamerasinin uzerinde jelatini vardı hatta

Reaksiyon puanı
7,997
Anakart değişirken arka kameralar da Ekli dosyayı görüntüle 81675değişiyor mu?
Anakart değişiminde kamera değişmiyor eğer kamerada sorun yoksa. Kamera anakarta soket ile bağlı olduğu için yeni anakarta eski parçaların çoğu tekrar geri takılıyor.

Sefaacar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Anakart değişiminde kamera değişmiyor eğer kamerada sorun yoksa. Kamera anakarta soket ile bağlı olduğu için yeni anakarta eski parçaların çoğu tekrar geri takılıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yani işlemci ram ve depolamanın olduğu bölüm komple değişti

ALizadEmin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar ben bi seyi anlamadim ya. su IMEI CHECK - Free Online IMEI Number Checker | IMEI.info siteye girdikten sonra imei kodu yazdim ve aradim. genel olarak s9plusla ilgili bilgiler cikti. daha sonra orada COMMENTS diye bolum var. herkes yorum yapmis. ve cogunlukla herkes BU TELEFON SAHTE yazmislar. simdi benim anlamadigim sey su. IMEI kodu bana ait. ama orada insanlar nasil yorum yapmis. yoksa genel s9+ icin mi yazilmis yorumlar? benim IMEI ile alakali mi? sizde dener misiniz lutfen? YORUMLARDA neden herkes BU TELEFON SAHTE yazmis? BU TELEFON derken neyi kast etmisler?

Reaksiyon puanı
7,997
arkadaslar ben bi seyi anlamadim ya. su IMEI CHECK - Free Online IMEI Number Checker | IMEI.info siteye girdikten sonra imei kodu yazdim ve aradim. genel olarak s9plusla ilgili bilgiler cikti. daha sonra orada COMMENTS diye bolum var. herkes yorum yapmis. ve cogunlukla herkes BU TELEFON SAHTE yazmislar. simdi benim anlamadigim sey su. IMEI kodu bana ait. ama orada insanlar nasil yorum yapmis. yoksa genel s9+ icin mi yazilmis yorumlar? benim IMEI ile alakali mi? sizde dener misiniz lutfen? YORUMLARDA neden herkes BU TELEFON SAHTE yazmis? BU TELEFON derken neyi kast etmisler?
E-Devlet'ten sorgulaman daha sağlıklı olur. IMEI bilgini her siteye girmeni önermem.

ALizadEmin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
E-Devlet'ten sorgulaman daha sağlıklı olur. IMEI bilgini her siteye girmeni önermem.
ben turkiyede yasamiyorum. ayrica o site guvenilir bir site

bu arada bana son guncelleme gelmedi. neden acaba?

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
7,997
ben turkiyede yasamiyorum. ayrica o site guvenilir bir site

bu arada bana son guncelleme gelmedi. neden acaba?
Zaten site güvensiz demedim. Sadece her siteye girmenizi önermem dedim

Ekran çözünürlüğünü kaçta kullanıyorsunuz?

Sefaacar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Zaten site güvensiz demedim. Sadece her siteye girmenizi önermem dedim

Ekran çözünürlüğünü kaçta kullanıyorsunuz?
Ben genelde FHD+(2220x1080) kullanıyorum. Bu çözünürlük bile diğer telefonlardan yüksek. WQHD+(2960x1440) normal kullanımda benim için gereksiz. Tahmini %7 lik fazla şarj tüketiyor. Ancak film ve oyunlarda kullanmak gayet güzel oluyor.

ALizadEmin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar son guncellemeyi aldiniz mi? bana gelmedi daha

Reaksiyon puanı
7,997
arkadaslar son guncellemeyi aldiniz mi? bana gelmedi daha
Yurtdışında oturuyorum demiştiniz. Cihazı yurtdışından aldıysanız güncellemenin erken veya geç gelme durumları görülebilir. Bizim cihazlarımız Türkiye satışlı olduğu için güncellemeler hepimize aynı anda geliyor. Ancak buradan ithalatçı garantili alanlara da gecikmeli gelebiliyor. Samsung güncellemeleri bölge bölge dağıtıyor.

slowcome

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar güncellemeler hakkında yorumlarınızı belirtebilir misiniz ekimden beri hiçbir güncellemeyi yüklemedim sizce yüklemeli miyim?

Sefaacar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar güncellemeler hakkında yorumlarınızı belirtebilir misiniz ekimden beri hiçbir güncellemeyi yüklemedim sizce yüklemeli miyim?
Basit yazılım güncellemeleri. Yeni bir özellik falan yok. Son uygulamalar ve en iyi performans için son güncellemeleri almanız lazım.

ALizadEmin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar guncellemelerden once istedigim temalari silebilyordum. ama artik olmuyor.
dun DEFAULT temadan sıkıldım ve galaxy stroe'dan yenisini indirdim ve kurdum. daha sonra onu begenmedim. silmek istedigimde ise silinmiyor. 5-6 tema indirdim. hic birini silmek mumkun degil. eskiden boyle degildi. ve default tema yok olmus. ne yapabilirim?