Bu konuyu okuyanlar

thelounche

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Iyi aksamlar bi filim daha ariyorum bir turlu hatirlayamadim ismini filim 18.yy geciyor adam cok zengin karisi hasta yatalak kadin cocuklari yok adam bilerek para karsiligi gidip bi kadinla birlikte oluyo hamile kaliyo cocugu hasta karisintan gibi buyutuyolar sonra yillar geciyo cocugun gercek annesi cikyop geliyor dadisi olarak gerisi yok sadece bu kadar hatirliyorum bulabilirmisiniz tesekurler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Son kurgu 2004 olabilirmi
Malesef değil ya

deckard

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Iyi aksamlar bi filim daha ariyorum bir turlu hatirlayamadim ismini filim 18.yy geciyor adam cok zengin karisi hasta yatalak kadin cocuklari yok adam bilerek para karsiligi gidip bi kadinla birlikte oluyo hamile kaliyo cocugu hasta karisintan gibi buyutuyolar sonra yillar geciyo cocugun gercek annesi cikyop geliyor dadisi olarak gerisi yok sadece bu kadar hatirliyorum bulabilirmisiniz tesekurler

Son kurgu 2004 olabilirmi

Firelight (1997) filmi arkadaşım.Çok güzeldir.İyi seyirler.

Arkadaşlar bir filim vardı adam bir liste buluyordu listedeki tüm kadınlarla beraber oluyordu listenin sonundaki kadınla beraber olunca ölücegini sanıyordu filmin adını bilen varmı
Deception (2018)

Firelight (1997) filmi arkadaşım.Çok güzeldir.İyi seyirler.

Deception (2008)

Son düzenleme:

imantahtasi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar,
filmi 90'larda izlemiştim. lise yaşlarındaki bir genç ruhunu şeytana satarak karşılığında isteklerinin yerine gelmesini sağlıyordu.
bi sahnede tv ekranları kapanıp açılıyordu. ekrana "ruhunu şeytana satmak ister misin?" tarzı bi yazı çıkıyordu.

Kubilay34

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bundan 15 sene önce filan televizyonda izlemiştim, bu yabancı sinemayı. Fakir bir aile vardı. Ailenin çocuklarından biri ölüyordu babası da sarhoş içkici bir adamdı, ölen çocuğunun tabutunun üzerinde içki içerken diğer çocukları tepki gösterince içkiyi yarıda kesiyordu. Bu baba iş bulmak için şehir dışına çıkıyordu ama ailesine hiç para göndermiyordu. Ailesine geri dönerken sadece bir paket çikolata almış onunda yarısını yemişti. Çocukların botları delinmiş bu botları bisiklet lastiği ile yamalamıştı ve okula giden çocuklara arkadaşları gülmüştü. Çocukların annesi verem gibi bir hastalığa yakalanıyordu sonra kocası eve dönmeyince başka pis bir adama gitmek zorunda kalıyordu filan işte. Bu filmi kaç senedir arıyorum bulamıyorum bilen var mı aranızda?

deckard

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bundan 15 sene önce filan televizyonda izlemiştim, bu yabancı sinemayı. Fakir bir aile vardı. Ailenin çocuklarından biri ölüyordu babası da sarhoş içkici bir adamdı, ölen çocuğunun tabutunun üzerinde içki içerken diğer çocukları tepki gösterince içkiyi yarıda kesiyordu. Bu baba iş bulmak için şehir dışına çıkıyordu ama ailesine hiç para göndermiyordu. Ailesine geri dönerken sadece bir paket çikolata almış onunda yarısını yemişti. Çocukların botları delinmiş bu botları bisiklet lastiği ile yamalamıştı ve okula giden çocuklara arkadaşları gülmüştü. Çocukların annesi verem gibi bir hastalığa yakalanıyordu sonra kocası eve dönmeyince başka pis bir adama gitmek zorunda kalıyordu filan işte. Bu filmi kaç senedir arıyorum bulamıyorum bilen var mı aranızda?
Angela's Ashes (1999) olabilir

deckard

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Çok teşekkür ederim. Bir sürü anahtar kelime ile aratmama rağmen bulamamıştım. Gerçekten çok güzel bir sinema kültürünüz var.
Rica ederim.İyi seyirler.

arkadaşlar öncelikle bu film eski bir film çocukken izlemiştim bi adam var askerlerine ilaş kullandırarak güçlendiriyo sonra askeriye gidip kendi güçlü askerlerini satıyo ama komutan kabul etmiyo kendi normal askerlerinin daha güçlü oldunu söylüyor sonra bu 2 farklı askerleri kapıştırıyolar 1 tane normal asker ilaçlı güçlü askerin gözünü sakatlıyo zincirlerde dövüşüyolar sonra bu normal asker düşüyo öldü sanıp arkadaşlarıyla beraber yani ölen arkadaşlarıyla beraber uzay çöplügüne atılıyor orada yaşıyan insanlar ona yardım ediyor hatta orda küçük çocugun önünde yılan var asker botuyla yere vuruyo çocuga yılanı ez işareti yapıyo çocuk mal gibi bakıyo yılan tam sokucakken asker botuyla yılanı eziyo sonra o ilaç lı güçlü askerler o uzay çöplümüdür nedir oraya geliyo savaş gemisiyle oraları ateş ediyo yok ediyo tüm aklımda kalan sahneleri anlattım allahını seven yardım etsin 5,6 yıldır arıyorum bulamadım lütfen yardımcı olun şimdiden çok teşekkür ederim.

Soldier (1998)Kurt Russell filmi.20 yıl önce sinemada izlemiştir.Güzel filmdir.

Arkadaşlar merhaba

1.

Bu filmi izleyeli baya bir zaman oldu, aradığım bu film 1991-1995 yılları arasında Star tv kanalında defalarca kez gösterilmişti (sonrası nedense hiç gösterilmedi, yada en azından ben rastlamadım). Filmin ismini ve konusunu bilmiyorum, sadece şundan bahsedebilirim: Biri yaşlı diğeri genç var 2 kişi var, bu 2 kişi mafyaya çalışıyor gibi bir şeydi ve araba ile sürekli bir yerlere gidiyorlar, sanırım birinin izini sürüyorlardı (birini öldürmek için filan olmalı sanırım ). Şu sahneyi çok net hatırlıyorum: Bu ikisi büyük bir sorunla karşılaşıyorlar ve bu yüzden kavga ediyorlar, deneyimli olan yaşlı adam genci panik yapma diye uyarıyor gencin buna verdiği karşılık: bir yumruğu ile arabanın tavanını diğer yumruğu ile torpidoyu var gücüyle vurarak: panik yapar bir vaziyette BEN PANİK YAPMIYORUM!!!! diye avazı çıktığı kadar bağırmak oluyor.

Yaşlı adam Kırk Douglas`a benziyordu (ama muhtemelen değil).

Filmden hatırladığım diğer bir sahne, genç olan serseri gibi bir tipti, barda bir kıza asılıyordu, yaşlı adam genç olanı uyarıyordu; "kızı rahat bırak, o ekmeğine bakan bir gariban" tarzında bir açıklama yapıyordu.

2.

Kanal D daha test yayınında iken ( o zaman logosu beyazdı) 1993 senesinde olmalı, gösterdiği bir film vardı.

Filmin konusu ortalama şöyle: Filmin baş karakteri Sarışın bir kadın. Kendisi film boyunca, ard arda kendisine zorluklar yaşatan ve saldıran erkeklerle karşılaşıyor, ve bir süre sonra bunları öldürmeye başlıyor. Kesin bildiğim bir sahnesi: Kadın otoparkta dişçinin arabasında (sanırım kadın bu dişçinin yanında çalışıyordu, ve adamda kadını eve bırakma bahanesi ile kadını arabasına alıyordu) adam kadına hayatı boyunca para kazanmak için çok çabaladığını anlatırken, ansızın kadına bir şekilde tecavüz ediyor (tecavüzün ne şekilde olduğunu sormayın! ), ve adam kadınla işi bittikten sonra otoparkın duvarına işerken kadın bunu adamın kendi arabası ile eziyor. Kadın bu öldürme işinden çok zevk almaya başlıyor. Ardından seri biçimde erkekleri öldürmeye başlıyor. Filmin sonu ise şöyle: Kadın trenle başka bir şehre yolculuk ederken, hemen karşısında oturan erkek kendisine gülümsüyor, ve kadın izleyiciye adamı öldüreceğini belli eden bir şekilde gülümsüyor. Film böyle bitiyor.

Kadın oyuncu Caroline Goodall`a veya Emma Thompson`a benziyordu (daha çok Caroline Goodall`ın 80`li yıllardaki haline benziyordu diyebilirim)

3.

Yukarıda anlatığım film gibi bu filminde başrolünde sarışın kadın var (yukarıda anlattığım filmdeki kadına çok benziyor, muhtemelen aynı kişi [Caroline Goodall diyesim geliyor (bu kadın oyuncu için Caroline Goodall veya Emma Thompson`ın 70-80`lerdeki halini andıran bir kadındı desem doğru olur sanırım )].

Filmin baş karakteri olan kadının kocası bir polis ve adam karısını sürekli dövüyor, öyle ki kadın sürekli yüzündeki morlukları gizlemek amacı ile güneş gözlüğü takarak dolaşmak zorunda kalıyor. Bu polisin birde sanırım zenci ortağı var. Bu adam kadını güneş gözlüğü ile yüzündeki morlukları gizlemeye çalışarak perişan haliyle markette alışveriş yaparken görüyor. Ve haliyle hemen gidip ortağını uyarıyor, ama adam onu dinlemiyor. Filmin sonunda (sanırım kadın kocasını zehirleyerek öldürmeye çalışıyordu) kadın ile kocasının ortağı kadının kocasını öldürmek zorunda kalıyorlar, çünkü yoksa kadının kocası bunları öldürecek, zaten kadının kocası ortağını çok ağır yaralıyor. Film şöyle kapanıyor:

Kadının kocasının ortağı yerde yaralı bir şekilde oturur bir vaziyette iken kadın kameraya yürüyerek yaklaşıyor ve kocasının eski ortağına herşey daha iyi olacak diye bir şey söylüyor ve kameraya bakarak kepengi kapatıyor ve film öyle bitiyor. Film birkaç kere sanırım Kanal 6`da gösterilmişti ve filme son olarak 15 sene önce Moviemax`te rastlamıştım.

4.

Bu filmi muhtemelen Kanal 6`ta seyretmiştim. Filmin kahramanı gencin yolu bir şekilde uzaylılarla karşılaştığını iddia eden insanlarla kesişiyor, ve bu sayede bir kızla tanışıyor. Bu kızla birlikte bu uzaylılarla ilgili bir şeyler araştırıyorlar. Filmin akılda kalıcı sahnesi: Kız Richard Nixon hayranı idi, erkek arkadaşı sayılan gençte Richard Nixon`dan nefret ediyor, kıza niçin Richard Nixon`u sevdiğini soruyordu, kızda Nixon ile yaşadığı bir anısını anlatıyordu kızın anlattıkları hatırladığım kadarı ile şöyleydi : "Ben bir gün arabamda idim ve Richard Nixon arabama bindi, ve bana hamburger yemek istediğini söyledi ve birlikte hamburger yedik, ve ardından birlikte dişlerimizi fırçaladık, ve Nixon bana diş temizliğine çok önem verdiğini, sağlıklı temiz dişlerin iyi gülümseme de çok önemli olduğunu açıklamıştı".

Filmden hatırladığım diğer bir sahne; aralarında kızında olduğu birkaç kişi, kendilerince bir olayı araştırıyor veya sorguluyordu ve birkaç kişi kafakafaya vererek beyin fırtınası yapıyorlardı, tam bu sırada içlerinden biri şu soruyu soruyordu; "1969 yılında uzay ile alakalı önemli olay ne oldu?" "Amerika Ay`a gitti" ve başka bir tanesi şu cevabı veriyordu; "o yıl Uzay Yolu dizisi yayından kalktı".

Filmden hatırladığım diğer bir sahne daha: kızın arabası Volkswagen Beetle (yada tosbağa veya kaplumbağa ) idi. Filmin sonunda bunlar uzaylılardan kaçarken başka bir arabaya biniyorlar (neden böyle yapıyorlar hatırlamıyorum), uzaylılarda hemen arkada duran kızın arabasına biniyorlar. Bunlar önde uzaylılar arkada kovalamaca yaşanıyor. 4 uzaylının Volkswagen Beetle içerisindeki görüntüsü çok komik bir sahneydi.

Çok güzel ve ilginç bir filmdi.

5.

90`lı yıllarda bir kaç kez televizyonlarda oynamış bir film vardı (Atv`de oynamıştı sanırım), CNBC-e kanalı 2003-2006 yılları civarında bu filmi oynatmıştı.

Filmin kahramanı liseye giden 16 yaşında bir genç, hergün olduğu gibi o günde arabası ile birlikte hoşlandığı kız arkadaşı ve kız kardeşi ile okula geliyor (hatta tam bu sahnede filmin kahramanı genç çocuk arabasıyla başka arabayla kaza tehlikesiyle karşılaşıyor ama soğukkanlı davranıp arabayı çarpmaktan kurtarıyor, genç çocuğun kız arkadaşı; kazadan beceriyle kurtulduğu için sevgilisine gururla bakıyordu).

Okula yeni gelen uzun saçlı bir kabadayı var, senelerce sınıfta kaldığından yaşı büyük (hatırladığım kadarıyla böyleydi) filmin kahramanına sinir oluyor ve öğlen yada öğleden sonra onu döveceğini söylüyor. Filmin kahramanı gençte, okulda zamanını filmin sonuna kadar dayak için kendisine belirtilen saate kadar ne yapacağını düşünerek geçiriyor. Hatta bu genç kabadayıya kendisini dövmemesi için para bile teklif ediyor ve kabadayı parayı alıyor, ama sonra bir şekilde bu genç kabadayı ile dövüşmeye karar veriyor, ve kabadayıyı alt ediyor kabadayı filmin kahramanı gençten aldığı parayı avucunda güçlü bir şekilde sıkarak çocuğa geri veriyor.

6.

Bu filmi 80`li yıllarda videoda seyretmiştim filmin baş karakteri conan gibi bir savaşçıydı (doğru hatırlıyorsam sarışındı), bu savaşçının elinde büyülü bir kılıç vardı, ve bu savaşçının dışında kim kılıcı eline alırsa kılıç o kişinin elini yakıyordu, hatta bu savaşçı bir kralla konuşmaya gittiğinde, kılıcı kralın eline atıyor kralda refleksle kılıcı tutuyor, zavallı kralın eli yanıyordu. Filmden hatırladığım başka bir sahne ise bunun sevdiği bir kadın var (aslında kadını sevdiğinden pek emin değilim), kadın sarayın odasında yatak gibi bir nesnede yatıyor, kadının üstünde çok ağır metalden yapılmış altı büyük çivilerden oluşan platform duruyor, ve bir şekilde bu çivili platform kadının üstüne düşücek iken son anda bu savaşçı içeriye giriyor kılıcını bu yatak benzeri nesneye fırlatıyor, kılıç kadının yattığı yer ile çivili platform arasında sıkışarak bu çivili platformu durduruyor kadının hayatı kurtuluyordu.

7.

Bu filmi 90`ların başında sanırım Kanal 6`da seyretmiştim, ve sanırım 70`lerde çekilmiş bir filmdi, ve de film James Bond`u tiye alan bir komediydi. Bu filmde kahraman ajanın kod numarası 001`di, ve karizmatik Aston Martin yerine İngilizlerin çok az bilinen ufak bir arabasını kullanıyordu (Mini Cooper`dan bile çok daha ufak bir araba).

adam uzun boylu çok yakışıklı biriydi, öyle ki; sanki komedi Filmden hatırladığım bir sahne: ajanın çalıştığı örgütteki bir kadın kendisine gitmesi gereken bir yeri tarif ediyor:
"oradan sola dön düz git oradan sağa dön sonra sola dön yine oradan düz git sola dön sonra bir daha sola dön gene düz git ileriden sağa dön ve hemen sonra sola dön gene dümdüz git gene sağa dön ve gene düz git ilk soldan geç direkt solda" gibi çok karmaşık yol tarifi veriyor ki ajanın yüz ifadesi kafası karışmış gibi ama anladım diyordu (ancak adresi buluyordu)

böyle komik sahnesini hatırladığım güzel hoş bir filmdi.

8.

80`lerde annemler video kaset dükkanından bir korku filmi kiralayıp izlemişlerdi. Filmin ismi Karabasandı, o dönem yaşım ufak olduğu için filmi izleyememiştim. salonun önünden geçerken kaçamak bakarak birkaç saniyesini bakabildiğimden filmden ancak şu kadarını anlatabilirim: siyah saçlı bir kadına kötü varlık musallat oluyor, ve kadına sürekli saldırıyor, kötü varlık kadına saldırdığı sırada, ayrıca film defalarca kez izlendiğinden filmde bazı şeylere izlemediğim halde aşina olmuştum, misal ben ders çalışıyorum ama salondan filmin sesleri geliyordu. filmde bu varlık kadına saldırdığında çok korkutucu güm güm güm güm diye sesler geliyordu. Mesela bir sahnesini yakalayabilmiştim; kadın arabasını sürüyor ve kötü varlık kadına musallat oluyor, ve hemen güm güm sesleri duyulmaya başlıyor, ve derken kötü varlık arabayı kontrol etmeye başlıyor kadın frene basmaya çalışıyor, ama frene bir türlü basamıyor (çünkü kötü varlık arabayı ele geçirdiğinden freni kullanmasına izin vermiyor) ve kadın var gücüyle uğraşarak, arabayı çarparak anca durdurabiliyor. Bu filmi çok merak ediyorum, çünkü bizimkiler bir film birkez izler ama bu filmi abartısız 10 defa seyretmişlerdir. Ayrıca teyzemi çağırıp filmi ona da izlettikleri tek filmdir.
Ayrıca dandik korku filmlerini veya biraz korkunç olan filmleri benimde kendileriyle izlememe izin veriyorlardı ama bu film bana kesinlikle yasaktı diyeyim, filmin ne kadar korkunç olduğunu anlayın.

9.

80`lerde TRT`de seyrettiğim bir film vardı, film gelecekte geçiyor, filmin baş karakteri dazlak bir adamdı ve bütün insanlar kapalı bir binada yaşıyor, çünkü Dünya insanların yaşayamayacağı bir yer haline gelmiş, ve bu bina çok büyük ve bu dazlak adam isyan ediyor, kendisine yapılan binanın dışında yok olmuş bir Dünya olduğu açıklamalarına kulak asmıyor, ve emirlere karşı gelerek binanın dışına gitmek için kaçmaya başlıyor, ve görevliler ardından kovalıyor bina o kadar büyük ki adam arabaya binerek kaçıyor, ve film boyunca kovalamaca devam ediyor ve adam en sonunda Edison`dan daha büyük inat gösterip bina çıkışına ulaşmayı başarıyor, ancak ne yazık ki kendisine açıklandığı gibi Güneş tarafından kavrulan yok olmuş bir dış Dünya ile karşılaşıyor, ve tam anlamı ile bina dışına çıkamıyor, binanın dış Dünya`ya açılan geçidin ağzında boynu bükük bir şekilde kalıveriyor ve film orada bitiyor.

10.

Bu filmi 80`lerde TRT`de seyretmiştim. Filmin tuhaf bir konusu vardı. Filmin konusu; 2 otobüs boyunda, 20 kadar tekerleği olan, eşi benzeri olmayan ileri teknoloji yapımı olan bir otobüs ve bu otobüste yolculuk edenlerin macera dolu yolculuğu idi. Ama bu otobüsün sahip olduğu teknoloji öyle böyle değil!!!!! Mesela yolda otobüsün lastiği patladığı zaman, şöför frene hiç dokunmadan aynen yoluna devam ediyor ve bir tuşa basıyordu, otobüs aynen yoluna devam ederken aynı anda otobüsün sahip olduğu ileri teknolojik sistemi otomatikman lastik değiştiriyordu.

11.

Bu filmi 80`lerde vhs kasetten bir film izlemiştim. Filmde ufak sayılabilecek bir teknede, bir grup yolcu denizin ortasında mahsur kalıyor. Teknenin ortası delik bölme olarak tasarlanmış, yolcular o delik bölmeden denizi görebiliyorlardı (sanırım o delik bölme balık avlamakta kolaylık amacıyla öyle tasarlanmış olmalı) Yolculardan birinin köpeği vardı (sanırım köpeğin sahibi kadındı ). Teknedeki yolcular açlıktan köpeği yemek için ayaklanıyorlardı ve köpeği yolculardan biri olan adamın biri ele geçirip kesmiş, teknedeki herkes ile birlikte köpeği yemişlerdi. Tahminen Avustralya filmidir sanırım.

12.

Bu filmi 2003 senesi civarında CNBC-e kanalda seyretmiştim. Filmde eski dönemde yaşamış çok ünlü bir ressamın hayatını anlatıyordu (sanırım ressam İspanyoldu), filmden hatırladığım kadarı ile adam şapkasına bir sürü mum dizmişti.

(filmi bu kadar az anlatmamın sebebi; o dönem bu filmi izleyemedim, sadece CNBC-e kanalında tanıtımını izleyebilmiştim. Yoksa çok güzel filme benziyordu, ve bu filmi de mutlaka bulup izlemek istiyorum).
5.film
Three O'Clock High (1987)

Son düzenleme:

ruhmat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İyi akşamlar arkadaşlar. Film sanırım kıyamet sonrası bir dünyada geçiyordu. Bir mağara veya yer altı gibi bir yerde insanlar vardı ve hastaydılar. Bir kadın ve bir erkek (başka karakterler varsa da hatırlamıyorum) bu hastalığın ilacını aramaya çıkmışlardı. Biri (yanlış hatırlamıyorsam siyahi bir erkek) yıkık bir şehrin efendisi olmuştu ve galiba ilaç bundaydı. Kahramanlarımız da bu şehre bir şekilde girip ilacı almaya çalışıyordu. Tek hatırladıklarım bunlar. Filmi bilen varsa ismini söylerse sevinirim, teşekkürler.

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,271
İyi akşamlar arkadaşlar. Film sanırım kıyamet sonrası bir dünyada geçiyordu. Bir mağara veya yer altı gibi bir yerde insanlar vardı ve hastaydılar. Bir kadın ve bir erkek (başka karakterler varsa da hatırlamıyorum) bu hastalığın ilacını aramaya çıkmışlardı. Biri (yanlış hatırlamıyorsam siyahi bir erkek) yıkık bir şehrin efendisi olmuştu ve galiba ilaç bundaydı. Kahramanlarımız da bu şehre bir şekilde girip ilacı almaya çalışıyordu. Tek hatırladıklarım bunlar. Filmi bilen varsa ismini söylerse sevinirim, teşekkürler.
Los últimos días geldi ilk aklıma fakat anlattıklarınıza göre bu değil bence. Söylemlerinizden yola çıkarak bir film daha var aklımda fakat adını bir türlü aklıma getiremiyorum. Büyük ihtimalle bu aklıma gelmeyendir anlattıklarınıza uyuyor çünkü.

ruhmat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Los últimos días geldi ilk aklıma fakat anlattıklarınıza göre bu değil bence. Söylemlerinizden yola çıkarak bir film daha var aklımda fakat adını bir türlü aklıma getiremiyorum. Büyük ihtimalle bu aklıma gelmeyendir anlattıklarınıza uyuyor çünkü.
ilk bahsettiğinize baktım o değil, olur da aklınıza gelirse ismi yazarsanız sevinirim

hakanbaran34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir film vardı kızın biri kayboluyordu diğer kız arkadaşı/kardeşi (tam hatırlamıyorum) onu bulmak için yola koyuluyordu bu kız deli bir ailenin eline düşüyordu kız kardeşini kaçıran ailenin. işte şişman çocuklar falan tecavüz etmeyi deniyordu bu kıza en son hepsini öldürüp kız kardeşini kurtarıyordu kaçarken nine geliyordu onuda çaydanlıkla yakıyordu.Karlı bir yerde geçiyordu bu senaryo kış zamanları.Hatta bir sahne vardı psikopat olan ailenin babasından yatağın altında saklanıyordu abi şu filmi bulun ya yıllardır ararım 1-2 film daha vardı aradığım onları buldum da bu gelmiyor akla :(

kedikahve

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
merhabalar, bir çok kişi gibi çok eskiden izlediğim filmlerin çoğunu hatırlayamıyorum ancak arda aklıma takılıyor ve bakmak istiyorum. çok aradım ancak bulamadım.
filmin konusu şöyleydi ; iki kız kardeş vardı psişik güçlere sahiplerdi yanlış hatırlamıyorsam metafizikle uğraşıyorlardı ve babası simya ile uğraşıyordu sanırım ancak annelleri ve babaları ölmüş, asosyallerdi, eve bi kardeş erkek arkadaşını getiriyor ona da bir takım güçlerini gösteriyorlar çocuk şaşırıyor birazda korkuyor, kaçıyor diye hatırlıyorum ama emin değilim bağları kopmuyor diye hatırlıyorum. diğer kardeş en sonunda bi tablo yapıyor göz çiziyor. bu çizdiği göz sıradan değildi yangın felan çıkıyordu. diğer kız kardeş çıkartıyordu sanırım yangını böyle bir filmdi,

diğer filmde ablamla izlemiştik gece 12 den sonra verilmişti; bir köyün veya kasabanın erkekleri savaşa gidiyor ve geri gelmiyorlar köyde bir erkek kalıyor o da çok yaşlı bakirelerle alakalı bir filmdi her kız 18 yaşına basınca bu adamla öpüşmek hediyeleri oluyordu bu adam da ölünce köyden çıkmaya çalışıyorlar köyün çevresi mayınlarla çevrili her defasında birini seçip gönderiyorlar belli bir yere kadar gidip geri dönüyorlar.

bir diğer filmde; zamanda yolculuk yapmak için veya ışınlanmak için yanılmıyorsam bellerinin alt kısmında bir delik vardı kordon bayı gibi bir bağı oraya sokunca bir yerlere gidiyorlardı sonuna kadar izleyemedim yaşım küçüktü ailemde kapattı. arada bi kanallar gece yarısından sonra böyle değişik filmler verirdi oralardan biliyorum.

bulabilirseniz şimdiden teşekkürler gerçekten çok aradım son çare buraya yazdım. bu tarz değişik filmleri izlemeyi çok severim film önerisi de alabilirim.

Mabelite123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaşlar
Sanırım 10 yıl kadar önce TRT de izlemiştim.Bir müzik grubu var üyelerinden biri kayboluyor yada hasta oluyor yerine bir kız üye seçiyorlar. Yanlış hatırlamıyorsam kaybolmasi sahteydi. sonra albüm kaydı yapmak için şato benzeri bı yere gidiyorlar şatonun sahibi yaşlı bir çift var. Yaşlı adam bunlara çok yardımcı oluyor. Özellikle yapımcılarının onları kandirmamsi konusunda. Yaklaşık bir senedir bu filmi arıyorum ne olur bilen biri varsa yazsın.

themachine17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Filmde başrol sevgilisi tarafından terk ediliyor. Başrol yağmurlu bir günde bankta otururken şemsiyeli bir adam tarafından defalarca geçmişe götürülüp bu terk edilme durumunu değiştirmeye çalışıyor. Ama bütün denemelerinde başarısı oluyor. Daha sonra bu terk edilmeyi kabullenip hayatına devam ediyor ve bu durumu değiştirmek için çabalamıyor. Hayatına devam edip başka biriyle birlikte oluyor. Daha sonra terk eden kadın bu adama geri dönmek istiyor ama adamın sevgilisi olduğu için artık onunla beraber olmak istemiyor. Hangi film?

yusuf buçaklı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hah buldum gençler bir film varda ismini bulmamda yardımcı olsanız.
bir genç bir evi kiralıyor ev de kız hayaleti var hayaleti kovamaya çalışırken bir süre sonra alışıyorlar. kız evin eski kiracısıymış bir bulışmaya giderken kaza yapmış komaya girmiş. buluşmaya gittiği kişide evi tutan gnç.

Yigitsrsn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar 2002 yapımı espn filmi ultimate x the movie türkçe dublajını veya altyazılısını arıyorum birkaç dvd cd satan yere gittim ancak bulamadım ekstrem sporlarla ilgili bir belgesel bilen ulaşabilen varsa çok sevinirim

Değişiksorurcu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben de bir film arıyordum da.
Film yerli bir filmdi yanlış hatırlamıyorsam. Bir tane adam vardı. Hatta filmin ismi adamın ismiydi. Bu bi kitap karakteriydi aslında. Olduğu kitapta da bir kitap şğrketine gidiyordu. Kitap şirketinde değişik değişik kişiler vardı. Hatta bir tane kapının gardiyanı vardı. Tekrar tekrar aynı yerden kopyasının geçtiği bir kadın vardı. Bu adamda bir kadının yazdığı kitap kahramanıydı. Filmin sonunda da yok mu oluyorlardı biliyker oluyordu amma.Film çok güzeldi. Cevaplarsanız sevinirim. İzlemediyseniz de izleyin ben çok sevmiştim...?

Semih2780

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bir film vardı geçen sene izlemiştim bi adam var bi kızı kaçırıyolar ertesi sabah adam ın evinin önüne bi kutu geliyor kutuyu açtığında geri sayım başlıyor ve içinden bir fotoğraf çıkıyor.Fotoğrafın yanında bir de not var notta bu kişiyi öldür yoksa kız ölür diyo. Filmin ilerki bölümlerinde adam farkediyoki bu kutu sadece ona değil herkese veriliyomuş. Ve herkes birbirini öldürmeye çalışıyo. Biri öldüğünde temizleyiciler geliyo ve ortalığı temizliyolar. Film in ismini hatırlayanınız varmı?

Melun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bi film vardı bi adamın eski karısı ilişkileri hakkında bir kitap yazıyordu bu kitap adamın hayatını etkiliyordu sonra adam evlenmek üzere olan bir kadınla tanışıyordu adamın yükseklik korkusu vardı kadının düğününe paraşütle falan iniyordu. Çok önceden izledim aklıma çok kötü takıldı bi türlü ismini bulamıyorum romantik komedi türündeydi bilen varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Muschglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Filmin ilk sahnelerde oyuncu motorla geziyor. Bir plaji begenip oraya yerlesiyor. Yakkinda bir kulübe var. Onun icinde yasli bir aksi adam calisiyor. El yapimi bisey yapiyordu herhalde yada bir tekne ile ugrasiyordu.
Bas rolde olan oyuncu o adam ile arkadas oluyor (baba ogl role giriyorlar). Romantik yerli filim olmasi lazim, dizi de olabilir. Sadece bu sahneler benim aklimda.
Dün'den beri aklimda ama filmim ismi yada oyuncular aklima gelmiyor. Kafayi yiyecem.
Insallah birinin aklina gelir, hanki filim yada dizi oldugunu.

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Bir film vardı geçen sene izlemiştim bi adam var bi kızı kaçırıyolar ertesi sabah adam ın evinin önüne bi kutu geliyor kutuyu açtığında geri sayım başlıyor ve içinden bir fotoğraf çıkıyor.Fotoğrafın yanında bir de not var notta bu kişiyi öldür yoksa kız ölür diyo. Filmin ilerki bölümlerinde adam farkediyoki bu kutu sadece ona değil herkese veriliyomuş. Ve herkes birbirini öldürmeye çalışıyo. Biri öldüğünde temizleyiciler geliyo ve ortalığı temizliyolar. Film in ismini hatırlayanınız varmı?
Güzel senaryo imiş, film bulunursa ben de izlemek isterim.

Eawald

Asistan
Reaksiyon puanı
69
Bi dizi ya da belgesel izlemiştim bi ara ama adını unuttum, 3 tane adam arabaları inceliyordu bi yandan da stüdyo gibi bir yerde seyirciyle konuşuyorlardı. Bayağı bölümleri vardı TV programı tarzında. Her bölüm farklı araçlar seçip pistte yarışıyorlardı falan araçları kıyaslıyordu. Adını hatırlayamıyorum. Hiçbir yerde bulamadım adını hatırlayamadığım için.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Bi dizi ya da belgesel izlemiştim bi ara ama adını unuttum, 3 tane adam arabaları inceliyordu bi yandan da stüdyo gibi bir yerde seyirciyle konuşuyorlardı. Bayağı bölümleri vardı TV programı tarzında. Her bölüm farklı araçlar seçip pistte yarışıyorlardı falan araçları kıyaslıyordu. Adını hatırlayamıyorum. Hiçbir yerde bulamadım adını hatırlayamadığım için.
Top gear zannedersem ama yeni sezonda şahıslar değişti
(=

top-gear.jpg

top-gear-series-27-preview.jpg

Privity

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi geceler arkadaşlar şu filmi bulursam harici hddye birkaç yerde saklıcam unuttum adını hintçe zaten kalmıyor ki akılda :) neyse...

Arkadaşlar hint filmiydi filmde krallık tarzı bir kurgu vardı prens devlet işleriyle uğraşmaktan çok cool bir arkadaştı.Bu prensin anası da bir süre sonra herhalde bu evlenmeden adam olmayacak düşüncesiyle araştırmaya başlayıp gelin arıyordu diğer bir yandan ise bizim uşakta annesinin zoruyla görüşmeye gönderdiği kıza kılık değiştirip farklı tanıtıyordu kendini adamın yanında gelen bir arkadaş-görevli gibi tipte var.Diğer hatırladığım durum bu kıza yanlış hatırlamıyorsam prensin annesi tarafından bazı hediyeler gönderiliyordu.Filmde yuvarlanan ateş topları ile düşman saldırıyordu bu prenste neredeyse hepsine ağır hasar verdirip sayıca azlardı prens tarafı çeşitli yöntemler kullanıyordu kaçırtıyordu adamları filmin süresi en az iki-iki buçuk saatti şuan farketmediğim soracağınız detaylar olursa onları da sorarsanız yazarım hala arıyorum filmi gözlerim emeklilik istiyor artık

Skywolker19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar.
Uzaylılar dünyaya geliyor. İlk gelmesiyle birlikte elektrikler kesiliyor. Sel felan oluyor. Aşama aşama bişeyler oluyor. Sonra kamplarda çocuklar ile yetişkinleri ayırıp çoçukları savaş için eğitiyorlar. Özel kasklar ile uzaylıları gören çocuklar savaşıyor. Tabi bunları kandırıyorlar. Ablası bunu kurtarıyor felan. Böyle devam ediyor. Filmin ismini hatırlayamadım bir türlü yardımcı olurmusunuz?

nouma26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Merhaba arkadaşlar.
Uzaylılar dünyaya geliyor. İlk gelmesiyle birlikte elektrikler kesiliyor. Sel felan oluyor. Aşama aşama bişeyler oluyor. Sonra kamplarda çocuklar ile yetişkinleri ayırıp çoçukları savaş için eğitiyorlar. Özel kasklar ile uzaylıları gören çocuklar savaşıyor. Tabi bunları kandırıyorlar. Ablası bunu kurtarıyor felan. Böyle devam ediyor. Filmin ismini hatırlayamadım bir türlü yardımcı olurmusunuz?
5. Dalga (2016)

The 5th Wave