Hangisinde render daha hızlı olur?250Gb ssd ye ek 250 gb toplam 550gb ssd mi 16 gb ram mi alayım ?

• Kullanılan toplam oy
    4

Bu konuyu okuyanlar

selinil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar merhaba.
Bana Adobe program ailesinin tamamıni sorunsuz bir şekilde çalıstıracak ve aşırı hızlı render tarzı işlemleri yapacak bir TASARIMCI/KURGUCU/CİNEMATOGRAPHER bilgisayarı lazım.Laptop olması şart evet kesinlikle masaüstü düşünmüyorum cünku bilgisayarı gittiğim iş yerlerine götürmem gerekiyor.

☆İstediğim niteliklere uygun Monster dan aşağıdaki bilgisayarı buldum.Mümkünse daha düşük bir bütçeye ya da 5 bin 7.500 tl bandında bana bilgisayar önerebilir misiniz :)

Benim bulduğum Monster ABRA A5 15.2.2
Abra A5 V15.2.2 15.6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook

☆Birde sizce 16 gb ram mi yoksa 250GB SSD ye ek 250GB toplam 500Gb SSD mi bana daha hızlı render yapmamda yardımcı olur?İkisinden birini tercih etmek istiyorum çunkü ozelleştirme kısmımdan birini yapacağım ve bütçem 400 tl bunun için.

Bulduğum monsterın özellikleri
İntel i7 9 / Windows 10 işletim sistemi
8gb ram/4gb ekran kartı
250gb SSD 3000 hızı

Sinema Tv ögrencisiyim ve Adobe Premiere Pro yu aktif olarak kullanıyorum.Aynı zamanda grafik tasarımdan ÇAP yaptığım içinde in design,after effects,lightroom,photoshop gibi aklınıza gelebilecek bütün adobe programlarını profosyenel olarak kullanıyorum.

Melih Beyefendi

Müdavim
Reaksiyon puanı
886
Hocam SSD her zaman garanti hızdır. Benim çöp PC'de SSD yok. Google'u bile çok yavaş açıyor. Gerçekten hocam.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Yapmak istediğiniz işler için bana kalırsa 17.3" ürün daha iyi olur ama bu tarz bir bilgisayarı belki taşımak istemeyebilirsiniz. Tavsiyem bu ürünü almanız yönünde olacaktır. İçerisine birde 8 GB RAM eklemesi yapabilirsiniz. Ek olarak 480GB SSD eklemesi veya bilgisayarın içerisinde hali hazırda gelen SSD'nin hızın yükseltme yoluna gidebilirsiniz. W10 hazır laptop almayın zira internet üzerinden orijinal key 30 TL civarına bulunuyor lakin siz böyle alınca ek olarak 400 TL civarı bir fiyat çıkıyor laptopta. 17.3" büyük olursa diğer modeli alın hem RAM eklemesi yaparsınız hemde SSD'de hız ve kapasite artışına gidersiniz.

selinil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Yapmak istediğiniz işler için bana kalırsa 17.3" ürün daha iyi olur ama bu tarz bir bilgisayarı belki taşımak istemeyebilirsiniz. Tavsiyem bu ürünü almanız yönünde olacaktır. İçerisine birde 8 GB RAM eklemesi yapabilirsiniz. Ek olarak 480GB SSD eklemesi veya bilgisayarın içerisinde hali hazırda gelen SSD'nin hızın yükseltme yoluna gidebilirsiniz. W10 hazır laptop almayın zira internet üzerinden orijinal key 30 TL civarına bulunuyor lakin siz böyle alınca ek olarak 400 TL civarı bir fiyat çıkıyor laptopta. 17.3" büyük olursa diğer modeli alın hem RAM eklemesi yaparsınız hemde SSD'de hız ve kapasite artışına gidersiniz.
Önerileriniz için çok tesekkür ederim mutlaka dikkate alıp ona gore seçim yapacağım:)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam SSD her zaman garanti hızdır. Benim çöp PC'de SSD yok. Google'u bile çok yavaş açıyor. Gerçekten hocam.
Evet ssd hız da onemli ama bulduğum laptopta hali hazırda 250gb ssd var ona bir de ek yapmalı miyım diye düsundum hocam ama haklısınız ssd hız demek

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Önerileriniz için çok tesekkür ederim mutlaka dikkate alıp ona gore seçim yapacağım:)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet ssd hız da onemli ama bulduğum laptopta hali hazırda 250gb ssd var ona bir de ek yapmalı miyım diye düsundum hocam ama haklısınız ssd hız demek
Freedos aldıktan sonra buradan key alabilirsiniz. Kurulum işleminde yine buradan yardımcı oluruz.
15.6" ürünü almaya karar verirseniz bu yükseltmeleri yapmanızı öneririm. Yapacağınız iş gereği kuracağınız programlar ve çalışacağınız dosyalar yüksek kapasiteli bir SSD isteyecektir.

Ekli dosyalar

• Screenshot (3).png
    Screenshot (3).png
    79.9 KB · Görüntüleme: 640

selinil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5